• Ernests Naglis

Eiropas čempionāts volejbolā vīriešiem 2019 (5. diena)

Updated: Aug 25, 2020

Eiropas čempionāts volejbolā vīriešiem norisināsies 18 dienas, no 12. līdz 29. septembrim. Šogad čempionāts norisinās četrās valstīs: Francijā, Slovēnijā, Beļģijā un Nīderlandē. Sacensībās tiek pārstāvētas 24 valstis, kuras tika sadalītas 4 grupās pa 6 komandām.

Foto: https://www.visitljubljana.com/en/visitors/events/2019-mens-european-volleyball-championship/

Par tikšanu Eiropas čempionāta pamatturnīrā cīnījās arī Latvijas volejbola izlase, kura kvalifikācijā tikās pret Izraēlas un mūsu kaimiņvalsts, Igaunijas, valstsvienību. Pirmajā kvalifikācijas spēlē Latvijas volejbola izlase tikās pret Izraēlas valstsvienību, kurā trijos setos uzvaru svinēja Izraēlas volejbolisti. Nākamās divas spēles tika aizvadītas pret Igaunijas izlasi. Pirmajā spēlē pret igauņiem spēle noslēdzās četros setos ar rezultātu 1:3 par labu Igaunijas volejbolistiem, tomēr otrajā spēlē kaimiņvalstu volejbolistiem pietika ar trim setiem, lai pārspētu mūsu volejbolistus. Pēdējā kvalifikācijas spēlē pret Izraēlas volejbolistiem Latvijas valstsvienība atzīmējās ar uzvaru 3:1, taču ar to bija par maz, lai kvalificētos Eiropas čempionāta pamatturnīram.

Grupu spēles

Rit čempionāta 5. diena, un valstu izlases ir aizvadījušas 2-3 spēles.


A grupā, kurā visas komandas ir aizvadījušas trīs spēles, Francija, Bulgārija un Itālija ir ierindojušās pirmajās trīs pozīcijās bez nevienas zaudētas spēles. Taču Grieķija, Rumānija un Portugāle vēl nav tikusi pie uzvaras.


B grupā komandas pagaidām ir aizvadījušas 2-3 spēles. Pirmajā vietā ir ierindojusies Beļģija ar trīs uzvarām, otrajā vietā Serbija ar divām uzvarām, bet trešajā vietā ierindojas Slovākija ar divām uzvarām un vienu zaudējumu. Vācijai, Spānijai un Austrijai vēl nav izdevies gūt nevienu uzvaru.


C grupā visas valstsvienības ir aizvadījušas 3 spēles, un visas trīs uzvaras ir ieguvusi Slovēnijas un Krievijas izlase. No trešās līdz piektai vietai ierindojas Somija, Turcija un Baltkrievija ar vienu uzvaru, taču nevienu uzvaru nav guvusi Maķedonija līdz ar to ieņem grupas pēdējo pozīciju.


D grupā pēc 2-3 aizvadītām spēlēm, pirmajā vietā ierindojas Polija, otrajā vietā Nīderlande ar divām uzvarām un vienu zaudējumu. Trešo līdz piekto pozīciju ieņem Čehija, Montenegro un Ukraina ar vienu uzvaru un vienu zaudējumu. Mūsu kaimiņvalsts, Igaunijas, volejbolisti vēl nav atzīmējušies ar nevienu uzvaru, un pagaidām ieņem grupas pēdējo vietu.


Šovakar norisinās komandu trešās, ceturtās spēles.

19:46 / 16.09.2019.