• Valters Spirģis

Edmontona un Makdeivids - ceļš uz augšu vai atkal vilšanās?

Dažkārt ir tiešām sāpīgi noskatīties, cik neapskaužamā situācijā atrodas viens no planētas meistarīgākajiem hokejistiem - Konors Makdeivids. Konora karjera vēl vismaz vairākus gadus tiks saistīta ar Edmontonas "Oilers" franšīzi, kas pēdējos gados rāda vienu no sliktākajiem rezultātiem līgā un spējusi iekļūt izslēgšanas spēlēs tikai vienreiz pēdējo 10 gadu laikā.

"Oilers" kapteinis Konors Makdeivids. Foto: sportsnet.ca

Makdeivida faktors

Konors Makdeivids ir nenoliedzami viens no labākajiem spēlētājiem NHL. 22 gadu vecumā viņš ir paspējis aizvadīt jau trešo 100 punktu sezonu komandā, kurā nav daudz citu spēlētāju, kurus varētu saukt par superzvaigznēm. 287 spēlēs Konors ir iekrājis 371 punktus (vidēji 1,3 punkti spēlē). Var tikai iedomāties, kādus ciparus Makdeivids uzrādītu, ja spēlētu kādā no līgas līdervienībām. Lai gūtu kādus panākumus, Edmontonai ir nepieciešams apkārt Makdeividam izveidot konkurētspējīgu komandu.


Sastāva dziļums malās

Viena no problēmām pagajušajā sezonā “Oilers” komandai bija sastāva dziļums. Komandā ir vēl 2 lieliski centri vācieša Leona Draisaitla un kanādieša Raiena Nūdženta-Hopkinsa personās. Problēma ir tajā, ka Makdeividam ir ļoti laba ķīmija ar Draisaitlu un, viņiem spēlējot vienā maiņā, pretiniekiem pietiek nosegt vienu maiņu, nevis koncentrēties uz vairākām, kas atvieglo situāciju. Tas padara Edmontonu ļoti viegli neitralizējamu un uzvaramu, kur arī parādās tas, kādēļ Edmontonai nepieciešams sastāva dziļums.


Iemesls, kādēļ abus spēlēt atsevišķās maiņās neizdodas ir tas, ka Draisaitls un it īpaši Makdeivids nerāda tik labu spēles kvalitāti, spēlējot dažādās maiņās. Šie spēlētāji izcili papildina viens otru, spēlējot kopā.


Kvalitatīvu malējo uzbrucēju trūkumu Edmontona šajā starpsezonā centusies labot, iegūstot pieredzējušo Džeimsu Nīlu, kuram ir bijušas vairākas 20 vārtu sezonas un ir skaidrs, ka pirmais, ko Edmontona ar viņu darīs, būs iespēlēšana Makdeivida maiņā. Tas ir tas process, pie kā tiek gandrīz visi malējie uzbrucēji, kas nokļūst Edmontonā. Šeit gan atkal pastāv risks, jo Nīls pērn guva vien 6 vārtus, kas priekš viņa ir ļoti zems rādītājs.


Pamatvārtsarga vieta - atvērta

Šķiet, ka vēl nav skaidrs, kurš gaidāmajā sezonā būs komandas pamatvārtsargs. Iesākot pagājušo sezonu, pirmais numurs bija komandas bijušais “Oilers” vārtuvīrs Kems Talbots. Pēc vēlviena slikta sezonas starta viņš tika aizmainīts un tagad pirmā vārtsarga posteni būš iespēja izcīnīt augumā raženajam somam Miko Koskinenam vai pieredzējušajam jaunpienācējam Maikam Smitam.


Aizsardzības hokejs?

Gaidāmajā sezonā "Oilers" komandu vadīs pieredzējušais Deivs Tipets, kurš zināms kā treneris, kura vadītās komandas spēlē tā saucamo aizsardzības hokeju, kur uzsvars tiek likts uz spēli savā zonā.


Edmontonai nav labākā aizsargu blice līgā, tādēļ šāds piegājiens varētu komandai derēt tīri labi, it īpaši, ja uzbrukumā ir tādi meistari kā Makdeivids un Draisaitls, kas arī pie mazāk iespējām varētu parūpēties par to, lai tiek gūti vairāk vārti, kā ielaisti.


"Oilers" mazākums pagājušogad bija otrais zemākais līgā (74,8%), Tipetam nāksies domāt arī par to, kā mazākumā ielaist mazāk vārtus.


Būs interesanti paskatīties, vai Tipetam izdosies Edmontonā izveidot kaut ko līdzīgu tam, ko Berijs Trocs paveica Ņujorkā, kad vienas sezonas laikā "Islanders" kļuva par vismazāk vārtus ielaidušo komandu līgā un atgriezās izslēgšanas spēlēs. Edmontonā situācija izskatās nedaudz sarežģītāka, taču, kā jau zinām, šajā līgā viss ir iespējams.