• Valters Spirģis

Dzierkals aizmainīts uz Vegasu, Balcera "Senators" turpina krāt drafta izvēles

Šis NHL transfēru logs noslēdzies ar rekordlieliem skaitļiem - veiktas trīsdesmit divas apmaiņas (ieskaitot arī drafta izvēļu, prospektu un komandu sistēmu maiņas), kas ir jauns NHL rekords. Kopumā piecdesmit pieci spēlētāji noslēguši jaunus līgumus vai tikuši iesaistīti kādā maiņā, kas arī ir jauns līgas rekords. Lai arī otrs rekords dalīts ar 2010. gada rezultātu, tik un tā skaitlis iespaidīgs. Visam izsekot līdzi ir ļoti grūti un iespējams, ka nav arī vajadzīgs, taču daži no darījumiem ir tiešām interesanti un ir vērts tos pieminēt, par ko arī vairāk šajā rakstā.

Foto: LETA

Otava turpina bruņoties ar drafta izvēlēm

Maiņa: Ņujorkas "Islanders" iegūst Žanu Gabrielu Pažo, Otavas "Senators" iegūst vienu drafta izvēli un divas kondicionālās drafta izvēles.


Otava pavisam noteikti saņems otra raunda izvēli šī gada jauno spēlētaju draftā, taču šī gada pirmā raunda izvēle pāries Otavas īpašumā tikai tad, ja "Islanders" loterijā nedabūs top-3 izvēli. Ja tā notiek, lai arī maz ticams, tad Otava saņemtu nākamā gada pirmā raunda izvēli. Trešā raunda izvēle pāries Otavas īpašumā tikai tādā gadījumā, ja Ņujorka šogad izcīna Stenlija kausu.


Pažo, kurš pēc šīs sezonas būtu brīvais aģents, šosezon aizvada karjeras labāko sezonu daudzos statistikas rādītājos, kas lielā mērā ir strauji augoša spēles laika nopelns ar papildus motivāciju - gada beigās būtu iespēja nopelnīt brangāku nākamo līgumu. Sešdesmit spēlēs iekrāti 40(26+14) punkti, šosezon Pažo tiek uzticēta arī pirmā vairākuma brigāde un nozīmīga loma komandā arī aizsardzības plānā, kur viņš ir bijis ļoti labs. Tas noteikti ir viens no iemesliem, kapēc Ņujorka vēlējās viņu dabūt savā komandā. Klubā ir daudz labu aizsardzības spēlētāju, tapēc vadība izvēlas pievienot vēl sava profila spēlētāju.


Uzreiz pēc Pažo iegūšanas Ņujorka pagarināja līgumu ar viņu uz sešiem gadiem, sezonā maksājot uzbrucējam piecus miljonus ASV dolārus. Pastāv laba iespēja, ka Pažo Ņujorkā centrēs otro vai pat trešo maiņu un līguma summa balstīta tikai uz to, ko Pažo iespējis šosezon. Nebūs pārsteigums, ja Pažo uz aizsardzību orientētajā "Islanders" vienībā piedzīvos kritumu punktos un viņa līgums nākamajās sezonās vairs neizskatīsies pārāk labi.


Edmontona cīņā par play-off pievieno komandai ātrumu

Maiņa: Detroitas "Red Wings" iegūst divas otrās kārtas izvēles draftā (viena 2020., otra - 2021. gada draftā), uzbrucēju Semu Ganjē, Edmontonas "Oilers" iegūst Andreasu Atanasiu un Raienu Kufneru.


Atanasiu ir labākais spēlētājs šajā maiņā un ļoti intriģējoša ir viņa pievienošanās Edmontonai. "Oilers" būs iespēja grieķu izcelsmes uzbrucēju iespēlēt vienā maiņā kopā ar Konoru Makdeividu. Atanasiu ir ļoti ātrs un noteikti varētu turēt līdzi ātrumā ar Makdeividu, kā arī māk lieliski noslēgt uzbrukumus. Problēma Detroitā bija tā, ka viņam maiņā nebija labu piespēlētāju. Atanasiu un Makdeividam ir vēlviena kopīga iezīme šajā sezonā - abi spēlētāji nav bijuši uzticami savā zonā un abu apvienojošana vienā maiņā varētu būt jautrs pasākums līdzjutējiem, bet galvassāpes trenerim. Atanasiu šajā sezonā 46 spēlēs iekrājis 24(10+14) punktus un pagājušogad aizvadīja lielisku sezonu, gūstot 30 vārtus.


Reta parādība NHL - trīs komandu maiņa

Maiņa: Čikāgas "Blackhawks" iegūst vārtsargu Malkomu Subanu, prospektu Slavu Deminu, 2. raunda izvēli šī gada draftā, Vegasas "Golden knights" iegūst tiesības uz Mārtiņu Dzierkalu, vārtsargu Robinu Lēneru, taču Toronto "Maple Leafs" tiek pie piektā raunda izvēles šī gada draftā par daļēju algas izmaksu Lēneram.


Maiņa izklausās tiešām sarežģīta, it īpaši tapēc, ka Vegasas un Čikāgas darījumā iejaucās Toronto. Dzierkala gadījumā maiņa var būt tikai pozitīva. Vegasa daudziem hokejistiem ir izrādījusies par zelta bedri un jaunu iespēju karjeras augšupejai.


Šobrīd Dzierkals spēlē Somijas augstākās līgas klubā "Jukurit", kur 31 spēlē iekrājis 10(3+7) punktus. Vel pirms gada Dzierkals spēlēja Rīgas "Dinamo", taču tas nenozīmē, ka viņu vajadzētu norakstīt. Dzierkalam ir tikai 22 gadi un "Maple Leafs" sistēma noteikti ir vairāk pārbāzta ar talantu nekā "Golden Knights", kas nozīmē mazāk iespēju Dzierkalam.


Šis darījums nebūt nenozīmē, ka kuru katru brīdi Dzierkalu redzēsim NHL, taču, ja Vegasa ir izvēlējusies dabūt tiesības uz Dzierkalu, droši vien viņiem ir kaut kāds plāns savu nākotni saistīt ar Dzierkalu. Toronto šāda doma pavisam noteikti nebija.