• Ernests Voļskis

Dzierkala divi vārti neglābj Latviju no zaudējuma pret Somiju papildlaikā

Šovakar savu pirmspēdējo grupas spēli Pasaules čempionātā aizvadīja Latvijas izlase tiekoties ar Somijas izlasi. Latvijas izlase piekāpās Somijas izlasei četras sekundes līdz papildlaika beigām ar rezultātu 2:3. Abus vārtus Latvijas izlasei iemeta Mārtiņš Dzierkals, kas bija viņa pirmie Latvijas izlases sastāvā Pasaules čempionātos.

Foto: IIHF.com


Somijas izlase spēli iesāka aktīvāk, veidojot bīstamus momentus pie Jāņa Kalniņa vārtiem. 4.minūtē Somijas pretuzbrukums noslēdzās ar vārtu guvumu, kad metienu izpildīja Marko Antilla, ko atvairīja Kalniņš, bet tā tieši atlēca pret Sakū Manilainena kājas, un ielidoja iekšā. Latvijas izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc šī vārtu guvuma pieprasīja video caurskatu, ko arī tiesnesis izdarīja. Tomēr pēc skatīšanās tika nolemts, ka vārtu guvums skaitās, jo Manilainens nav izdarījis kustību vārtu guvumā. Latvijas izlase perioda beigās sāka veidot bīstamus momentus pie Somijas izlases vārtiem, kas arī noveda pie mūsu izlases pirmā vārtu guvuma šajā spēlē. Jānis Jaks izdarīja metienu, ko atvairīja Harī Saterī, bet nonākot visam burzmā Mārtiņš Dzierkals izdarīja ātru metienu, kas ielidoja vārtos, un rezultāts tika izlīdzināts.


Otrajā periodā Tika izdarīti daudz metienu no abu vienību puses. 16.minūtē tika gūti arī vienīgie vārti otrajā periodā, kad ar vārtu guvumu Somijas izlases rindās izcēlās Īro Pakirainens. Kopumā otrajā periodā Latvijas izlase izdarīja pa Somijas izlases vārtiem 17 metienus.


Spēles trešo periodu jau no pirmajām minūtēm aktīvāk iesāka Somijas izlase, kas devās apdraudēt Latvijas vārtus, bet Jāni Kalniņu viņiem pārspēt neizdevās. Sešas minūtes līdz trešā perioda beigām Lauris Dārziņš pieslēdzās uzbrukumam izdarot metienu ar nūjas tvērienu, kā mestajai ripai pieskārās Mārtiņš Dzierkals, kas ielidoja vārtos, un rezultāts tika izlīdzināts 2:2. Dzierkala vārtu guvumā rezultatīvas piespēles Kristapam Sotniekam un Laurim Dārziņam. Somijas izlase spēles trešajā periodā pa Latvijas izlases vārtiem izpildīja tikai piecus metienus, kamēr Latvijas izlase meta 12 reizes.


Spēles papildlaiku aktīvāk iesāka Latvijas izlase, kas izpildīja divus bīstamus metienus. Četras sekundes līdz papildlaika beigām Somijas izlase apslidoja Jāņa Kalniņa vārtus un guva uzvaras vārtus. Izšķirošos vārtus Somijas izlasei guva tās rezultatīvākais spēlētājs Antons Lundells.


Jānis Kalniņš Latvijas izlases vārtos atvairīja 32 metienus. Par labāko Latvijas izlases rindās tika atzīts Mārtiņš Dzierkals, kurš izcēlās ar diviem vārtu guvumiem.


Somijas izlase B. grupā tagad atrodas 1.vietā ar 13 punktiem, savukārt Latvijas izlase ar deviņiem punktiem ieņem 5.vietu B. grupā. Latvijas izlasei nākamā spēle pret Vācijas izlasi, kas nozīmē, ka obligāti jāuzvar Vācijas izlase pamatlaikā, ja vien Vācija uzvar ASV izlasi. Ja pārāka ASV, tad derēs arī uzvara papildlaikā. Somijas izlase grupu turnīru noslēgs ar Kanādas izlasi, kas ar vēl cīnās par 1/4.