• Kārlis Grundmanis

Drafts Bez 1. Numura

Updated: Jun 28, 2020


Aleksī Lafrenjē. Foto: nhlrumors.com

Kopš kura laika pēc drafta loterijas nav zināms kura komanda iegūs 1. drafta izvēli? Laikam globālā pandēmija savas korekcijas ievieš pat draftā. Kaut gan, korekcijas tikai nosacīti, jo zaudēt turpina gan “Sabres”, gan “Red Wings”.


Šī loterija tiešām ir īpaša, jo 1. drafta izvēles īpašnieks nebūs zināms līdz pat NHL play-off kvalificēšanās raunda beigām un tas nozīmē, ka pie šīs izvēles var tikt pat ļoti laba komanda. Praktiski visi NHL skauti, GM, žurnālisti un līdzjutēji ir vienisprātis, ka Aleksī Lafrenjē būs 1. drafta izvēle. Domājams, ka viņš ir labākais spēlētājs, kurš spēlējis QMJHL, kopš Sidnija Krosbija 2005. gadā. Šāda spēlētāja pievienošanās komandai, kas jau klauvē pie Stenlija kausa durvīm, būtu neticama priekšrocība. Tikai iedomājieties Lafrenjē kopā ar Krosbiju, Makdeividu, Metjūzu, Pastrņāku, vai ko tik vēl ne. Turklāt ar 925 tūkstošu algu pirmajos 3 karjeras gados, kas būtu lieliska palīdzība kādai komandai, kas ir pavisam tuvu algu griestiem.


Otro drafta loteriju uzvarējusi Losandželosas “Kings” komanda. “Kings” nākotne pavisam nesen izskatījās pavism bēdīgi, bet nesen izdarītas lielas investīcijas komandas nākotnē. Bleiks Lizots, Gabriels Vilardi, Šons Durzi un citi prospekti komandu ir papildinājuši pēdējo divu sezonu laikā, tāpat komandas sistēmā ir citi jaunie spēlētāji, kuri palīdzēs sastāva dziļuma uzlabošanai, bet trūkst īstu līderu. Ar vienu pašu Vilardi, kurš viennozīmīgi ir labākais “Kings” prospekts, nepietiks, kā arī Kopitārs un Dautijs vairs nav karjeras labākajos gados. Vajadzīgi līderi, patiesas superzvaigznes, un šajā draftā līderu netrūkst. Daudzi “Kings” fani jau siekalojas pēc iespējas tikt pie Tima Štucles, jo īpaši mūsu pašu Ernests Voļskis. Protams, ka daudziem pie sirds ir tuvs Kvintons Baifīlds, bet Štucle ir patiešām talantīgs spēlētājs, dominējot Vācijas augstākajā hokeja līgā. Viņa hokeja IQ ir vislabākais šajā draftā, par to es esmu pārliecināts.


Es gan nesaku, ka Baifīlds ir slikts spēlētājs. Pat nemaz. 1. maiņas divvirzienu spēka uzbrucējs, centra spēlētājs. Vismaz tāds potenciāls viņam ir. Otavai centra spēlētājs ir vajadzīgs, Kolins Vaits uz sevi liktās cerības attaisnojis pagaidām nav, bet neviena cita centra ar lielu potenciālu nav. Vismaz ne ar Baifīlda potenciālu. Otavai gan ir ne tikai 3., bet arī 5. drafta izvēle, tāpēc komandai ir iespēja kārtīgi uzlabot sastāvu. Sanhosē “Sharks” fani gan jau sev kož pirkstos, jo šī 3. drafta izvēle piederēja viņiem. Tagad Sanhosē komanda ir ne tikai bez lieliska jaunā spēlētāja, bet arī ar 11,5 miljonu dārgo Karlssona līgumu, turklāt Karlssons kopš “Senators” zaudējuma konferences finālā 2017. gadā, kur viņš savainoja savu potīti, vairs galīgi nav bijis tāds, kā iepriekš, un, droši vien, nekad arī nebūs.


4. drafta izvēle tika neveiksminiekiem Detroitā. Ne tikai komanda bija vēsturiski slikta (tiešām, tik slikta komanda NHL nav bijusi ilgus gadus), bet saņēma sāpīgāko sitienu zem jostasvietas – ne tikai netika pie 1. drafta izvēles, bet pat netika top-3. Manuprāt, vislabākās izredzes Detroitas “Red Wings” būtu ar Koulu Perfeti. Varbūt ne pats ātrākais spēlētājs, bet ar lielisku hokeja prātu, neticamām rokām un spēju vilkt komandu aiz sevis, galu galā, šosezon Ontario līgas komandā Saginavas “Spirit” viņš pārspēja tuvāko sekotāju par 31 punktu. Lai gan centrā spēlēt viņš prot, labāk viņam sokas kreisajā malā.


Ar 5. izvēli Otavas komandai ir iespēja pievienot vēl vienu brīnišķīgu spēlētāju – manuprāt, tam ir jābūt Lūkasam Reimondam. Lai gan agrāk nebiju liels Reimonda fans, pēdējā laikā esmu mainījis savu viedokli. Aizsardzībā spēlēt prot, izmantojams arī mazākumā. Viņa piespēlēšanas spējas salīdzinātas ar Miču Mārneru, bet man labāk gribētos salīdzināt Reimondu ar Marku Stounu – tieši viņa aizsardzības spēju dēļ. Otavā trūkst uzbrucēju ar labo nūjas tvērienu, tāpēc Reimonds arī šeit par sliktu nenāktu. Ja Otavai izdotos savākt šos spēlētājus draftā, nākotnē iespējama supermaiņa Tkačuks – Baifīlds – Reimonds. Te jau pat gribētos vilkt paralēles ar Bostonas “Bruins” 1. maiņu, iesauktu par “perfection line”.


Pie 6. izvēles šajā draftā ir tikusi Anaheimas “Ducks” komanda un, manuprāt, viņu labākais variants būtu Antons Lundels. Lielisks metiens un aizsardzības spējas pieredzējuša spēlētāja līmenī ir Lundela galvenie ieroči. Ne reizi vien Lundels iesaukts par šī drafta Beržeronu. Lundels ir centrs, kas Anaheimai ir vajadzīgs – Raiens Getzlāfs ir karjeras norietā un aizstāt viņu nav kam. Tomēr, domājams, ka Getzlāfs vēl kādu laiku paliks pietiekami labs, lai varētu pāris gadus būt Lundela piemērs. “Ducks” komandai ir nepieciešami līderi, kurus pievienot diezgan solīdiem uzbrukuma prospektiem: Maksīmam Komtuā, Semam Stīlam un Maksam Džounsam, kā arī karjeras plaukumā esošajiem zviedriem Rakelam un Silfverbergam.


Bez Teilora Hola laikam uzvarēt drafta lotetrijā nevar. Ņūdžersijas “Devils” ir tikuši pie 7. izvēles draftā un viņiem ir daudz vajadzību. Manuprāt, joprojām jāturas pie uzbrucējiem, jo šajā draftā ir vairāk labu uzbrucēju, ne aizsargu. Aleksandrs Holcs ir mana izvēle “Devils” komandai. Vislabāk viņu varētu salīdzināt ar tautieti Viljamu Nīlanderu – meistarība abiem šķietami līdzīga, Holcs gan vairāk met pa vārtiem, kamēr Nīlanders vairāk meklē piespēli, kaut gan varbūt privilēģija piespēlēt nāk, kad esi Ostona Metjūza malējais uzbrucējs. Ņūdžersijā ar centriem nākotnē problēmu nevajadzētu būt, Džeks Hjūzs un Niko Hišīrs ir pietiekami labs kodols, vismaz uz papīra, tāpēc malējais uzbrucējs ir nepieciešams.


Vēl vieni mūžīgie neveiksminieki Bufalo “Sabres” atkal tikuši pie 8. izvēles draftā un atkal viņiem vajadzētu izvēlēties centra uzbrucēju. Ontario līgas rezultatīvākais spēlētājs Marko Rosī ir mana izvēle. 2017. gadā ar Keisiju Mitelstadtu “Sabres” aizšāva garām, vismaz tā šobrīd izskatās, bet Džekam Aikelam ir vajadzīga palīdzība. 2. maiņas centrā komandai nav ko likt, tāpēc Rosī varētu ar laiku šo lomu ieņemt, iespējams pat ātrāk, ne vēlāk. Turklāt, viņš gluži vienkārši būs labākais draftā palikušais spēlētājs.


Lai gan no 1. raunda vidus līdz 2. raunda beigām drafts ir diezgan līdzvērtīgs, es tāpat izlēmu veikt savu 1. drafta raunda sarakstu. Zinātniski? Nē. Tomēr, atskatoties pēc daudziem gadiem, esmu pārliecināts, ka Noēla Gunlera izvēlēšanās 12. pozīcijā būtu bijusi pareiza izvēle, bet Jaroslava Askarova atstāšana aiz 1. kārtas gan ne.1.

Lafrenjē (Lafreniere)

LW

QMJHL


2.

Štucle (Stutzle)

C/LW

DEL


3.

Baifīlds (Byfield)

C

OHL


4.

Perfetī (Perfetti)

LW/C

OHL


5.

Reimonds (Raymond)

RW/LW

SHL


6.

Lundels (Lundell)

C

Liiga


7.

Holcs (Holtz)

RW

SHL


8.

Rosī (Rossi)

C

OHL


9.

Draisdeils (Drysdale)

D

OHL


10.

Džārviss (Jarvis)

RW

WHL


11.

Sandersons (Sanderson)

D

USHL


12.

Gunlers (Gunler)

RW

SHL


13.

Pero (Perrault)

C

OHL


14.

Burks (Bourque)

C

QMJHL


15.

Mērsers (Mercer)

RW

QMJHL


16.

Holovejs (Holloway)

C

NCAA


17.

Brisons (Brisson)

C

USHL


18.

Kvins (Quinn)

RW

OHL


19.

Reihels (Reichel)

LW

DEL


20.

Šneiders (Schneider)

D

WHL


21.

Gūlē (Guhle)

D

WHL


22.

Zerijs (Zary)

C

WHL


23.

Lapjērs (Lapierre)

C

QMJHL


24.

Mišāks (Mysak)

LW

Czech


25.

Hirvonens (Hirvonen)

C

Liiga


26.

Robinss (Robins)

C

WHL


27.

Peterka (Peterka)

LW

DEL


28.

Evandželista (Evangelista)

RW

OHL


29.

Granss (Grans)

D

SuperElit


30.

Porjē (Porier)

D

QMJHL


31.

Baumgartners (Baumgartner)

C

NLA