• Ernests Voļskis

Divas vienības debitēs Latvijas florbola čempionāta 1.līgā

Līdz jaunajai florbola sezonai palicis mazāk kā mēnesis, paredzams, ka sezona sāksies septembra otrajā nedēļā. Pirms kāda laika jau noskaidrojām, ka Elvi florbola līgā startēs 12 komandas, vienīgajai atšķirībai esot, ka Ogres “Vilki” vietā spēlēs “RTU/Rockets” komanda. Runājot par 1.līgu, tad zināms, ka šosezon startēs 20 komandas, tai skaitā divas debitantes.

"SK Slampe/Zevid" un "FK Metēji". Foto: floorball.lv


Latvijas florbola čempionāta 1.līgā šosezon debitēs “FK Metēji” un “SK Slampe/Zevid” komandas. Pagājušajā sezonā abas vienības spēlēja Latvijas florbola čempionāta 2.līgā. “FK Metēji” atradīsies Austrumu konferencē, bet “SK Slampe/Zevid” Rietumu konferencē.

“FK Metēji” komanda pagājušajā sezonā piedzīvoja debiju Latvijas florbola čempionāta 2.līgā, kur izdevās regulāro sezonu noslēgt 1.vietā austrumu konferencē. Izslēgšanas spēlēs izdevās nospēlēt vien vienu spēli, dēļ ārkārtas situācijas izsludināšanas martā.

“SK Slampe/Zevid” komandai šī būs trešā sezona Latvijas florbola kartē, iepriekšējās divas sezonas vienība pavadīja Latvijas florbola čempionāta 2.līgā. Savā debijas sezonā izdevās izcīnīt augsto 3.vietu, bet pērnajā sezonā tā kļuva par regulārās sezonas līderi 2.līgā, un kas zina, slampenieki varēja kļūt par čempioniem 2.līgas.

Tāpat arī Latvijas florbola čempionāta 1.līgā atgriezīsies Ogres “Vilki” komanda pēc trīs sezonu prombūtnes Elvi florbola līgā. Komandu jaunajā sezonā vadīs Latvijas florbola izlases vārtu vīrs Jānis Salcevičs. Ogres vienība spēlēs Rietumu konferencē.

No 1.līgas prom ir devušās trīs vienības – “Bauska SC Mēmele”, “Rēzeknes BJSS” un Igaunijas vienība “EMU SK Tartu”. Notikušas arī izmaiņas konferencēs, no Rietumiem uz Austrumiem pārcēlusies “FK Saulkalne” komanda.

Konferences:

Austrumi

“FBK Valmiera/BSS2”, “Lekrings/CPSS”, “Jogeva SK Tahe/Olivia”, “FBK SĀC”, “Lielvārde/Fans”, “FK Valka/BJSS”, “FK Madona”, “FK Metēji”, “Rubene 1” un “FK Saulkalne”

Rietumi

Talsu “NSS/Zerorisk”, Ogres “Vilki”, “Kurši 2”, “Leģions/Grobiņas novads”, “RTU Rockets 1”, “FK JeNo”, Ķekavas “Bulldogs”, “FK Kuldīga/KNSS”, “LU/FS Masters” un “SK Slampe/Zevid”