• Ernests Voļskis

Divas igauņu komandas startēs Latvijas čempionāta 1.līgā florbolā

Pēc dotās informācijas Latvijas florbola savienības mājaslapā, var noprast, ka gaidāmajā sezonā Latvijas čempionāta 1. līgā startēs 20 komandas un divas no tām ir igauņu komandas. Gaidāmajā sezonā 1. līgā startēs arī “FK Valka/BJSS”, kas pērnajā sezonā triumfēja Latvijas čempionāta 2. līgā. Pērnās sezonas 1. līgas finālisti arī vairs nav atrodami starp 1. līgas komandām.

"EMU/SK" komanda. Foto: floorball.lv“EMU SK/Tartu” un “Jogeva SK Tahe”

Tieši šīs divas igauņu florbola komandas – “EMU SK/Tartu” un “Jogeva SK Tahe” gaidāmajā sezonā startēs Latvijas čempionāta 1. līgā. Abas komandas jau agrāk ir spēlējušas Latvijas čempionātos. “Jogeva SK Tahe” komanda spēlēja Latvijas čempionāta virslīgā no 2007./2008. gada sezonas līdz 2010./2011. gada sezonai, kopā 4 sezonas. “Jogeva/ SK Tahe” izslēgšanas spēlēs spēja iekļūt trīs reizes, visas trīs reizes spējot aizcīnīties līdz 1/4 finālam, bet tā līdz top4 netika. “EMU SK/Tartu” komandai ir vienas sezonas pieredze Latvijas čempionātos, 2017./2018. gada sezonā komanda startēja Elvi florbola līgā, kur palika 9.vietā tādējādi netiekot izslēgšanas spēlēs. Abas vienības pirmo reizi spēlēs Latvijas čempionāta 1. līgā un šī būs pirmā sezona, kad Latvijas čempionāta 1. līgā startēs ārzemju vienības. Pieņemu, ka pēc ģeogrāfiskā stāvokļa abas komandas spēlēs austrumu konferencē, vai arī katra konference tiks pie vienas igauņu vienības.


“FK VALKA/BJSS” – 2.līgas čempioni

Pērnās sezonas 2. līgas čempioni “ FK Valka/BJSS” pēc dotās informācijas Latvijas florbola mājaslapā gaidāmajā sezonā startēs Latvijas čempionāta 1. līgā. Pērnajā sezonas 2. līgas finālā “FK Valka/BJSS” komanda sagrāva Jūrmalas komandu ar rezultātu 10:2. “FK Valka/BJSS” komandai ir spēcīga jauniešu sistēma, kas pērnajā sezonā paralēli 2. līgai spēlēja arī “Rubene” komandā 1. līgā un daži pat aizvadīja dažas spēles Elvi florbola līgā. “FK Valka/BJSS” komanda jau startējusi Latvijas čempionāta 1. līgā – 2010./2011. gada sezonā, kad starp 10 komandām palika 10. vietā. Sagaidāms, ka Valkas vienība startēs austrumu konferencē, ņemot vērā Valkas ģeogrāfisko stāvokli.


“Irlava/Avant” un “Impar/Limbaži”

Divas vienības, kas pērnajā sezonā spēlēja Latvijas čempionāta 1. līgas finālā, gaidāmajā sezonā vairs nestartēs Latvijas čempionāta 1. līgā. Jūlija sākumā jau ziņojām, ka “Irlava/Avant” komanda, kas triumfēja pērnajā sezonā 1. līgā, šosezon atgriezīsies Elvi florbola līgā pēc vairākām sezonām. “IMPAR/Limbaži” komanda, kas pērnajā sezonā izcīnīja 2. vietu Latvijas čempionāta 1. līgā, šo sezonu izlaidīs apvienojoties ar citu 1. līgas komandu. Gaidāmajā sezonā “IMPAR/Limbaži” kāda daļa spēlētāju spēlēs Latvijas čempionāta 1. līgas vienībā “FK Saulkalne”, tāpat Saulkalnes komandā par treneri darbosies Zintis Stabiņš, kas iepriekš darbojās ar Limbažu vienību.


Gaidāmajā sezonā 1. līgā turpinās spēlēt “Rēzeknes BJSS”, Ķekavas “Bulldogs”, “Saulkalne”, “FBK SĀC”, “Lekrings”, “Kurši 2”, “FBK Valmiera/BSS”, “Bauska/SC Mēmele”, “FK JeNo”, “Talsu/NSS Zerorisk”, “Leģions Grobiņa”, “FK Madona”, “Lielvārde”, “Latvijas Universitāte”, “Kuldīga/KNSS” un “RTU/Rockets” vienības.