• Valters Spirģis

Dinamometrs: vai bijušais "Sabres" vārtsargs palīdzēs?

Ar vēl divām spēlēm noslēgusies kārtējā Rīgas "Dinamo" spēļu nedēļa. Abas spēles tika aizvadītas izbraukumā, bet pie punktiem rīdziniekiem tikt neizdevās.

Dinamo jaunieguvums Andrejs Makarovs. Foto: dobberprospects.com

Mačs pret "Severstaļ"

Spēle beidzās ar pārliecinošu Čerepovecas uzvaru - 1:6. Jāsaka, kā ir, "Severstaļ" bija pārāki gandrīz visur. Meta vairāk pa vārtiem, noraidījās mazāk un realizēja savus momentus labāk kā viesi. Realizēti 4 no 10 vairākumiem, rīdziniekiem bezcerīgs zaudējums. Goda vārtus šajā spēlē guva Lauris Dārziņš. Tas notika trešā perioda beigās un neko daudz vairs nedeva.


Fiasko arī Jaroslavļā

Ja likās, ka iepriekšējā spēle bija slikta, šī nebija labāka. Sausais zaudējums pret vietējo Jaroslavļas lokomotīvi un arī šajā spēlē ar plus zīmi var izcelt tikai pretiniekus. Nomētāja rīdziniekus ar 27:19, uzvarēja vairāk kā 70% iemetienu un Stefans Da Kosta realizēja vienu no 3 savas komandas vairākumiem. Beigu rezultāts - 0:4.


Līdz ar zaudējumu Jaroslavļā, Rīgai neizdevās pārtraukt ne tikai 6 zaudēto spēļu sēriju izbraukumā, bet arī 6 spēļu sēriju ar vismaz 4 ielaistiem vārtiem, spēlējot izbraukumā.


Papildinājums vārtsargu līnijā

Nedēļas otrajā pusē tika paziņots, ka komandai pievienojies krievu vārtsargs Andrejs Makarovs. Pārmaiņas komandā bija nepieciešamas. Nevarētu teikt, ka lielākā problēma ir "vārtos", taču diemžēl, ne Gudļevski, ne Tretjaku šosezon par glābēju saukt nevar.


26 gadus jaunā Makarova kontā ir viena spēle NHL (Bufalo "Sabres" rindās) un vairākas sezonas KHL. Aizvadītajā sezonā Makarovs spēlēja VHL (Voroņežas "Buran"), bet gadu iepriekš nevarēja nostiprināties nevienā klubā, sezonu pavadot 2 KHL klubos un 1 VHL klubā.


Ja Makarovam spēle aiziet, varam gaidīt, ka Andrejs cīnīsies ar Gudļevski par pirmā vārtsarga vietu. Katrā ziņā, nevar teikt, ka Makarovs būtu slikts papildinājums gan no statistikas viedokļa, gan arī tādā ziņā, ka konkurence par vietu vārtos palielinās, kam vajadzētu nākt par labu komandai.


Nedēļas labākais spēlētājs: šoreiz atkal grūti izcelt kādu, bet Miķelis Rēdlihs bija viens no dažiem, kas tiešām cīnījās, lai kaut ko saglābtu. Miķelis bija arī primārās piespēles autors vienīgajos vārtos pret "Severstaļ" un turpināja būt manāms laukumā pēc veiksmīgām iepriekšējām spēlēm.


Rīgas "Dinamo" uz doto brīdi Rietumu konferencē ir noslīdējusi uz pēdējo vietu ar 6 punktiem 12 spēlēs. Nākamā spēle mājās pret Sanktpēterburgas "SKA" nākampirmdien, 30. septembrī. Labā ziņa ir tā, ka pagaidām, spēlējot mājās, rīdzinieki ir uzvarējuši 3 no 4 spēlēm šosezon.