• Valters Spirģis

Dinamometrs: vājas atbildes un mazākums bez Pavlova

Rīgas "Dinamo" komandai noslēgusies otrā nedēļa šajā sezonā. Tā noteikti izvērtās ne tik patīkama kā pirmā, jo tika aizvadītas 2 spēles un abas tika zaudētas. Visvairāk acīs krita neizteiksmīgais mazākums, kurā 2 spēļu laikā tika ielaisti 5 vārti, tai skaitā 4 pret "Ņeftehimik".

Mārtiņš Karsums un Nerijus Ališausks. Foto: dinamoriga.lv

"Dinamo" - "Ņeftehimik"

Pec zaudējuma viesos "Jokerit" vienībai, rīdzinieki izbraukuma sēriju turpināja ar maču Ņižņekamskā, kur zaudēja ar rezultātu 0:4 un visus vārtus ielaida, spēlējot mazākumā.


Kā mazākumā, tā arī vienādos sastāvos Kristeram Gudļevskim nebija daudz variantu, vairākkārt nācās palikt vienatnē pret pretinieku spēlētājiem, rīdziniekiem neizdevās satīrīt vārtu priekšu un kopumā sniegums uz laukuma bija diezgan neizteiksmīgs.


Gudļevskim bija pāris labi atvairījumi, vieni vārti mājiniekiem netika ieskaitīti, taču ar to bija par maz, lai pacīnītos par uzvaru, kā rezultātā Konstantīnam Baruļinam sausā spēle, bet rīdziniekiem otrais zaudējums pēc kārtas.


Zaudējot iepriekšējo spēli, šī noteikti nebija tā atbilde no dinamiešu puses, kādu gaidīja treneru korpuss un līdzjutēji.


"Dinamo" - "Spartak"

Sezonas atklāšanas spēlē tika izcīnīta uzvara tieši pret Maskavas "Spartak", taču otroreiz to paveikt nesanāca.


Zaudējot 2 spēles pēc kārtas, šo maču rīdzinieki spēja iesākt pietiekami aktīvi, izdarot vairāk metienus pa vārtiem kā pretinieki, taču vārti netika gūti.


Otrā perioda sākumā mūsējiem izdevās rezultātu atklāt, precīzs ar metienu no zilās līnijas bija Nerijus Ališausks, kuram šie bija jau otrie vārti sezonā, kas viņam ir atkārtots personiskais rekords KHL, tikai šoreiz jau piektajā sezonas spēlē.


Pēc tam vārtus guva tikai Maskavas kluba hokejisti, pa reizei precīziem esot latviešiem Kasparam Daugaviņam un Mārtiņam Karsumam, beigu rezultāts - 1:5, trešais zaudējums pēc kārtas dinamiešiem.


Šajā spēlē sastāvā bija atgriezies arī "Dinamo" mazākuma speciālists Vitālijs Pavlovs un šķita, ka mazākums izskatījās labāks ar Vitāliju sastāvā. Kopš Gunārs Skvorcovs pametis Rīgu un Pavlovam netiekot iekļautam sastāvā, mazākums ir sagādājis pietiekami daudz galvassāpju.


Nedēļas labākais spēlētājs: šonedēļ laikam šo nomināciju varētu dot vienīgo vārtu autoram pēdējās 2 spēlēs - Nerijusam Ališauskam. Nerijus ir ne tikai vienīgais aizsargs komandā, kurš guvis vismaz vienus vārtus šosezon, bet arī nobloķējis 6 pretinieku metienus (dalīti labākais rādītājs komandā) un izceļas ar labāko lietderību komandā (+2).


Ar 4 punktiem 5 spēlēs, "Dinamo" ierindojas rietumu konferences 10. vietā. Nākamā spēle tiks aizvadīta pret Habarovskas "Amur" jau pirmdien, 16. septembrī, kad rīdzinieki atgriezīsies mājās.