• Valters Spirģis

Dinamometrs: Tretjaka debija un mājas sienu priekšrocība

Vēl 3 raibas spēles aizvadījuši Rīgas dinamieši. Diemžēl, izcīnīta tikai viena uzvara un joprojām bez panākumiem spēlējot viesos.

Foto: dinamoriga.lv

Nedēļa sākās ar mājas spēli pret Habarovskas "Amur" vienību, kas šosezon vēl nav izcīnījusi nevienu uzvaru. Šī bija tā spēle, kuru obligāti vajadzēja uzvarēt.


Spēle neiesākās tā, kā rīdzinieki bija cerējuši, taču otrais periods pagāja tīri "Dinamo" zīmē, rīdziniekiem lielāko perioda daļu kontrolējot ripu pretinieku zonā. Metienu un vārtu gūšanas momentu nebija pārāk daudz, taču "Dinamo" esot ar ripu izslēdza jebkādas iespējas uzbrukumā tikt habarovskiešiem.


Mača gaitā rīdzinieki izsēja divu vārtu pārsvaru, taču trešā perioda izskaņā Miķelis Rēdlihs ar metienu vārtu augšējā stūrī rezultātu izlīdzināja, tacu papildlaikā Uvis Balinskis ar spēcīgu šķēlienu, pēc tikko kā izturēta mazākuma, atnesa uzvaru mājiniekiem, beigu rezultāts - 4:3.


Pirms mača pret "Lokomotiv" dinamieši šosezon mājās kapitulējuši vēl nebija. Spēli uzsākt izdevās veiksmīgi, kad rezultātu mūsējiem atklāja Dāvids Ulstrēms. Mačs ritēja salīdzinoši līdzīgi, abām komandām uzrādot līdzīgus rādītājus daudzās statistikas ailēs.


"Lokomotiv" izdevās rezultātu izlīdzināt un pēc tam vairākumā izvirzīties vadībā, kas rīdziniekus nostādīja iedzinēju lomā.


Trešā perioda sākumā viesiem izdevās izvirzīties vadībā, panākot rezultātu 2:3, kas izrādījās mača gala rezultāts.


Ar maču pret Maskavas "Dinamo" tika uzsākts izbraukums. Arī šajā mačā ir dažas būtiskas lietas, ko izcelt. Pirmoreiz šosezon vārtos spēli sāka komandas otrais numurs Maksims Tretjaks. Līdz šim visas spēles tika uzticētas Kristeram Gudļevskim.


Pirmais periods beidzās ar bezvārtu neizšķirtu par spīti tam, ka maskavieši nopelnīja 4 divminūšu noraidījumus.


Otrā perioda izskaņā Maskavai īsā laika periodā izdevās gūt divus vārtus un atkal nostādīt Rīgu iedzinēju lomā.


Trešajā periodā Maskava guva arī trešos vārtus, kas gan notika pēc tam, kad Tretjaks jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Pirmos vārtus šosezon guva jaunais uzbrucējs Daniels Bērziņš, bet bija jau par vēlu, lai kaut ko glābtu. Maskava paspēja gūt arī ceturtos vārtus, kā rezultātā piedzīvots zaudējums - 1:4.


Spēka spēlē krietni pārāki izskatījās maskavieši, kas atspoguļojas arī statistikā, spēka paņēmieni mača beigās bija 26:3 par labu mājiniekiem.


Nedēļas labākais spēlētājs: Brendons Makmilans šonedēļ bija viens no redzamākajiem spēlētājiem rīdzinieku sastāvā abās laukuma pusēs. Mačā pret "Amur" tieši Makmilana precīzais trāpījums no puszonas ļāva "Dinamo" atklāt rezultātu un pārņemt iniciatīvu, kā arī Brendons labi nocīnījās vārtu priekšā noteikumu robežās traucējot pretinieku vārtsargu. Viss Makmilana trio spēles gaitā bija ļoti aktīvs. Spēlē pret "Lokomotiv" Makmilans asistēja pirmajā vārtu guvumā, taču otrā perioda pēdējā sekundē pats izlīdzīnāja rezultātu mačā.


Tālāk seko izbraukums uz Čerepovecu un Jaroslavļu. Pret Čerepovecas "Severstaļ" rīdziniekiem mačs jau pirmdien. Uz doto brīdi Rīga ierindojas rietumu konferences 10. vietā, atpaliekot no playoff zonas par 2 punktiem.