• Valters Spirģis

Dinamometrs: tanka un lielgabala ierašanās Rīgā

Aizvēries KHL maiņas darījumu logs, līdz ar to, šobrīd ir skaidrs, ka KHL komandu sastāvos jauni spēlētāji atlikušajā sezonā vairs nebūs. Izņēmumi, protams, ir komandu jaunatnes klubu un fārmklubu spēlētāji, kas var tikt izsaukti uz galvenajām komandām jebkurā brīdī. Tāpat arī "Dinamo" - šī brīža sastāvs papildināts vairs netiks.

Metjū Majone. Foto: dinamoriga.lv

Rīgas "Dinamo" noslēdzošās dienas, kurās tika atļauts piesaistīt jaunus spēlētājus, aizvadīja piesaistot Metjū Majoni un Reini Mārtiņu Lejnieku, kā arī pārtraucot līgumsaistības ar Artūru Kuldu.


Majone jau pagājušogad pārstāvēja Rīgas klubu, uzstādot vairākus kluba rekordus starp aizsargiem, tai skaitā uzstādot jaunu latiņu vārtu (11) un punktu (46) ziņā. Iepriekš augstākais rādītājs no aizsargiem vienas sezonas laikā piederēja Sandim Ozoliņam - 31 punkts. Majones lielgabala metiens ir viena no viņa spēles labākajām kvalitātēm. Pērn viņš savu metienu Rīgas faniem demonstrēja bieži - 147 reizes. Vairāk metienu bija vien Līnusam Videlam.


Lejnieks hokeja sabiedrībai varētu būt mazāk pazīstams uzvārds. Uzbrucējs šo sezonu iesāka Virslīgas kluba "Olimp" rindās, kur 16 spēlēs izcēlās ar 11(6+5) punktiem. Pirms tam vairākus gadus Lejnieks ir pavadījis HK "Rīga" rindās, izceļoties vairāk nevis ar punktiem, bet lielu soda minūšu skaitu un negatīvu lietderības koeficientu.


Jādomā, ka Lejnieks vairāk tiek ņemts ar domu pastiprināt komandas dziļumu, piešķirot komandai kādu odziņu, dzirkstelīti (līdzīgi kā savulaik tika piesaistīts Marenis), nevis palīdzēt ar vārtu gūšanu. Jāpiemin, ka Lejnieks šobrīd būs vien trešais uzbrucējs komandā ar labo nūjas tvērienu.


Kulda "Dinamo" nospēlēja vien sešas spēles, vidēji laukumā pavadot virs 21 minūtes un tiekot pie divām piespēlēm.


Pirmā spēle šajā nedēļā tika aizvadīta otrajos Ziemassvētkos, Rīgā tika uzņemta Magņitogorskas "Metallurg" vienība, kurai iepriekšējās deviņās izbraukuma spēlēs izdevās izcīnīt vien divas uzvaras. Rīgā gan Mozjakins ar kompāniju vēsturiski ir spēlējis peitiekami labi un uzvaru izcīnīt viesiem izdevās arī šajā reizē.


"Dinamo" fani diemžēl paliek bez Ziemassvētku dāvanas, 0:2, Rīga kapitulē, kārtējoreiz nespējot pārspēt pretinieku vārtsargu un problēmas ar vārtu gūšanu turpinās. Viesiem abi vārti Andreja Nestrašila kontā.


Vietu uz zilās līnijas pirmajā vairākuma brigādē bija ieņēmis Mareks Daloga, kurš šajā pozīcijā ripas virzīšanas ziņā izskatījās labi, taču domājams, ka drīz vien šo vietu ieņems Majone.


Viesos pret atklātā hokeja spēlējošo "Torpedo" komandu ar vārtu gūšanu problēmu tik daudz nebija. Jau pirmais periods beidzās ar rezultātu 2:2, vārti Protapoviča un Batņas kontā. Ar tiem pašiem diviem gūtajiem vārtiem spēle arī beidzās, bet ņemot vērā iepriekšējo spēļu rezultātus, arī tas nav maz. 2:5, "Dinamo" paliek bez punktiem un dodas tālāk. Viesi izdarīja vairāk metienus kā jaudīgais "Torpedo" uzbrukums (31:23), bet ar to bija par maz.


Nedēļas labākais spēlētājs: no traumas atgriezies Dinamiešu labākais iemetienu vīrs Aleksandrs Protapovičs, kuram nebija pārāk izteiksmīga spēle pret Magņitku. Pret "Torpedo" Aleksandrs guva "Dinamo" pirmos vārtus, spēles gaitā izdarot četrus metienus. Divu spēļu summā Protapovičs uzvarēja divdesmit vienu no trīsdesmit viena iemetiena (67,7%) un veica divus spēka paņēmienus.


Tālāk sekos izbraukuma spēle Maskavā pret Mika Indraša pārstāvēto "Dinamo" vienību, bet pēc tam mājas spēle pret Jāņa Kalniņa Helsinku "Jokerit". Rīdzinieki ieņem rietumu konferences pēdējo vietu.