• Valters Spirģis

Dinamometrs: Rīgas rekordi un vārti pēc septiņu gadu pārtraukuma

Šī bija notikumiem bagāta nedēļa Rīgas "Dinamo" zemē. Trīs mājas spēles, kurās piedzīvoti trīs zaudējumi, taču ne reizi rīdzinieki nepalika uz nulles un visas spēles bija skatāmas, kā pēcspēles preses intervijās atzina arī Ģirts Ankipāns. Visus mačus rīdzinieki zaudēja tieši ar vienu vārtu starpību.

Foto: dinamoriga.lv

Nedēļa iesākās ar maču pret Minskas "Dinamo". Šis mačs bija asāks kā citi šo klubu dueļi, bija vairāk bakstīšanās, grūstīšanās un apmainīšanās ar "laipnībām". Minskai piederēja neliels pārsvars visas spēles gaitā un rezultāts 2:0 viesu labā pēc otrā perioda bija tikai likumsakarīgs. Trešajā periodā Uvis Balinskis ar precīzu metienu vairākumā samazināja starpību uz tablo, bet ar to bija par maz. Minska svin uzvaru - 2:1.


Spēlē ar austrumu konferences līderi Kazaņas "Ak bars" jau spēles otrajā minūtē Reinis Lejnieks pamatīgi sadeva pretinieku 19 gadus jaunajam uzbrucējam Dmitrijam Voronkovam, kurš, acīmredzot, bija nokaitinājis Lejnieku. Lejnieks par savu rīcību samaksāja kopumā ar 27 soda minūtēm jeb 2+5+20.


Ironiski, ka Voronkovs piedalījās abos Kazaņas vārtu guvumos - asistēja pirmajos, bet pats guva uzvaras vārtus pašā trešā perioda izskaņā.


Vienīgie vārti rīdzinieku rindās Andra Džeriņa kontā - atkal vairākumā. Patīkami, ka pēc ilgāka pārtraukuma arī vairākums palīdz kaut nedaudz veidot rezultātu. Gala rezultāts tāds pats kā iepriekšējā mačā - 1:2, viesi uzvar.


Krietni citādāks bija mačs pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo". Tika laboti vairāki kluba rekordi (šoreiz ne antirekordi), gūti trīspadsmit vārti un notika vairāki negaidīti notikumu pavērsieni.


Maskavas "Dinamo" maču uzvarēja vien papildlaikā ar rezultātu 7:6. Viesiem ar trim vārtiem izcēlās Dmitrijs Jaškins, taču Vadimam Šipačovam trīs piespēles. Abi hokejisti joprojām ir līgas rezultatīvākie spēlētāji.


Savukārt rīdzinieku rindās ar punktiem izcēlās divpadsmit spēlētāji. Divus punktus guva četri spēlētāji - Rēdlihs, Eštons, Balinskis un Meija.


Īpaši jāizceļ Sergeja Gimajeva vārti. Gimajevs vārtus guva ar spēcīgu un precīzu šķēlienu no laukuma centra līnijas. Šis ir notikums, kas netika pieredzēts kopš 2012./2013. gada sezonas. Tā bija pēdējā reize, kad Gimajevs KHL regulārajos čempionātos izcēlās ar vārtu guvumu. Pats par sevi saprotams, Sergejs neslēpa savu prieku par vārtu guvumu.


Gimajeva vārti tika gūti vien sešas sekundes pēc Dalogas precīzā metiena, kas ir jauns kluba rekords laika ziņā starp vārtiem. Pirmajā periodā Rīga guva piecus vārtus 11:49 minūšu laikā, kas arī ir kluba rekords.


Nedēļas labākais spēlētājs: Uvis Balinskis šonedēļ bija nozīmīgs faktors uzbrukumā, trijās spēlēs gūstot 4(1+3) punktus. Trīs no četriem punktiem bija vairākumā un grūti noliegt, ka Uvis bija viens no galvenajiem iemesliem, kapēc "Dinamo" vairākums aizvadītajos mačos strādāja. Tāpat Uvis izdarīja 7 metienus pa vārtiem un kā jau vienmēr, demonstrēja labu ripas kontroli un nebaidījās doties uz vārtu priekšu saviem spēkiem, uzņemties iniciatīvu. Saldajā ēdienā - Uvim seši bloķēti metieni, daļa no tiem - mazākumā, kas arī neizskatījās slikti.


Sezonā atlikušas piecas spēles. Jau rīt pēdējā mājas spēle pret Jekaterinburgas "Avtomobilist", kam sekos tālo austrumu izbraukums.