• Valters Spirģis

Dinamometrs: Rīgai un Jānim divas sausās uzVoras

Interesanti, ka Metjū Majones atgriešanās spēle Rīgā pret savu bijušo komandas biedru Līnusu Videlu tik spilgti palikusi atmiņā nevis ar minēto hokejistu dueli, bet lielisko Rīgas komandas sniegumu un it īpaši Jāņa Vora lielisko sniegumu, ko pat grūti vārdos aprakstīt.

Jānis Voris. Foto: dinamoriga.lv

Divas sausās uzvaras pēc kārtas, kas bija komandas nopelns, bija ļoti baudāmas, lai arī abos mačos bija redzams mazrezultatīvs hokejs.


Spēli pret Minskas "Dinamo" nedēļas iesākumā vārtos sāka Aleksandrs Salāks, taču mača gaitā Salāka traumas dēļ viņa posteni ieņēma jaunais vārtuvīrs Jānis Voris. Rīgai izdevās izcīnīt sauso panākumu ar rezultātu 2:0.


Ar vārtiem izcēlās Roberts Mamčics un Kārters Eštons. Roberts atklāja rezultātu ar spēcīgu šķēlienu no zilās līnijas un šis metiens izrādījās uzvaras vārtu guvums, jo Minska nespēja dabūt nevienu ripu garām rīdzinieku vārtsargu tandēmam. Viesiem izdodas pārtraukt deviņu spēļu zaudējumu sēriju un doties mājās pacilātā noskaņojumā.


Nursultanas "Baris" - komanda, kas pagātnē sagādajusi daudz nepatīkamu brīžu mūsējiem, bet šī spēle bija pavisam citādāka. Jau pirmajā periodā rīdzinieki uz ledus dominēja. Lai arī rezultāts par to neliecināja, spēle gāja rīdzinieku zīmē, tika uzbrukts vairāk un bīstamāk, nekā tas izdevās viesiem. 1:0 pēc pirmā perioda bija tiešām minimāls pārsvars, ja ņem vērā, kāds tas varēja būt, ja tiktu realizēti labi izveidotie momenti.


Otrais periods vairāk pagāja aizsargājoties, bet tādu ļoti bīstamu metienu, dodot pretiniekiem pietiekami daudz laika un vietas, īsti nebija. Ar tiem, kas bija, par laimi, Voris spēja tikt galā bez kļūdām.


Vienīgos vārtus pēc "nozagtas" ripas uz pretinieku zilās līnijas, guva augumā nelielais, bet ātrais Kirils Sļepecs. Kirils teicami un pacietīgi izmantoja savu izgājienu vienatnē pret vārtsargu un jau otrajā spēlē pēc kārtas pirmie vārti spēlē atnes Rīgai uzvaru, šoreiz 1:0.


Noteikti jāuzsaka abu komandu vārtsargi. Ne tikai Jānis Voris, bet arī Edijs Paskāls viesu vārtos darbojās lieliski, atvairot vairākus bīstamus "Dinamo" uzbrukumus un metienus no vārtu priekšas, kas mierīgi varēja pārvērsties par vārtu guvumiem. Šis bija izteikts vārtsargu duelis, kur par abu komandu labākajiem spēlētājiem varēja nosaukt vienīgi vārtuvīrus.


Divu spēļu summā rīdzinieki ir nobloķējuši 38 metienus, kas jau parāda, cik pašaizliedzīgi spēlēts savā zonā - rīdzinieki nebaidījās ņemt ripas uz sevi, darot to ārkārtīgi bieži.


Nedēļas labākais spēlētājs: bez pārsteigumiem, Jānis Voris, pelnīti. Jānis nav ielaidis nevienus vārtus 82:35 minūtēs, atvairot visus 39 pretinieku metienus pa saviem vārtiem. Voris tvēra visu, kas bija jātver, brīžiem pat liekot līdzjutēju žokļiem atkārties izbrīnā no tā, ko viņš darīja laukumā.


Mājas spēļu sēriju rīdzinieki turpinās jau parīt, 6. janvārī, ar spēli pret Helsinku "Jokerit", kur droši vien atkal liels fanu atbalsts būs abām komandām, kā nekā jau mačā pret "Baris" arēnā bija manāmi daži Helsinku kluba atbalstītāji. Uz doto brīdi joprojām rīdzinieki atrodas priekšpēdējā vietā rietumos, esot priekšā vien Minskas kluba nosaukuma brāļiem.