• Valters Spirģis

Dinamometrs: principiāla un noslogota nedēļa

Vienu no fiziski grūtākajām spēļu sērijām sezonā ir aizvadījusi Rīgas "Dinamo" vienība. Četras spēles sešās dienās bieži šajā līgā neredzēsi un hokejistiem tas parasti ir ļoti nogurdinošs laika periods. Četros mačos izcīnītas divas uzvaras un savākti pieci no iespējamiem astoņiem punktiem.

Foto: dinamoriga.lv

Mājas spēļu sērija tika uzsākta pret rīdziniekiem neparocīgo Ufas "Salavat Yulajev" vienību. Pirms mača vienpadsmit Ufas vizītēs Rīgā mājiniekiem bija izdevies izcīnīt uzvaru vien reizi. Debiju piedzīvoja jauniegūtie krievu uzbrucēji Aleksandrs Protapovičs un Ņikita Setdikovs, kuri tika iespēlēti trešajā uzbrucēju virknējumā ar Gintu Meiju.


Šajā reizē mazrezultatīvā spēlē izdevās spēcīgajam Baškortostānas klubam atņemt punktu. Vienīgos vārtus pamatlaikā Rīgai ar spēcīgu metienu no zilās līnijas guva Nerijus Ališausks. Rezultātā piedzīvots zaudējums ar rezultātu 1:2 papildlaikā, pretiniekiem abi vārti uzbrucēja Dmitrija Kugriševa kontā.


Spēlē pret Maskavas "Spartak" rīdziniekiem bija interesanta pirmā maiņa - centrā Andris Džeriņš ar malējiem uzbrucējiem Miķeli Rēdlihu un Robertu Lipsbergu.


Roberts aizvadīja savu pirmo trīs punktu spēli KHL, atdodot trīs piespēles, divas no tām - primārās. Trīs punkti (1+2) arī Džeriņa kontā, taču Miķelis atdeva vienu piespēli. Otrajā spēlē pēc kārtas vārtus guva Nerijus Ališausks, kurš turpina uzstādīt jaunu latiņu sev šajā līgā ar katriem nākamajiem vārtiem. Uzvaras vārtus savā otrajā spēlē Rīgā guva Ņikita Setdikovs, "Dinamo" uzvar ar 3:1 un atstāj Spartaku bez punktiem.


Otrā spēle divās dienās - tiek uzņemts Podoļskas "Vityaz" - komanda, kas ir viens no šīs sezonas pārsteigumiem un ilgu laiku atradās rietumu konferences pirmajā vietā. Rezultāts diezgan pārliecinošs - 4:0 "Dinamo" labā un šķietami bezierunu zaudējums.


Kļūdas bija, taču viesiem neizdevās par tām sodīt un varētu teikt, ka teju visās galvenajās statistikas ailēs rīdzinieki šajā mačā apspēlēja Podoļskas klubu. Vārti jebkurai gaumei rīdzinieku izpildījumā - vienādos sastāvos, vairākumā, mazākumā, tukšos vārtos.


Spēlējot mājās, Soču klubu KHL ietvaros uzvarēt vēl nav izdevies. Tas neizdevās arī šoreiz un kā jau vairumā spēļu pret šo pretinieku, spēle bija sīva līdz pēdējām minūtēm. Viesiem izdevās aizbraukt no Rīgas ar uzvaru - 2:1. Rīdzinieki bija vadībā ar 1:0, taču divi Soču vārti nepilnās četrās minūtēs trešajā periodā atnesa uzvaru viesiem.


Aleksandrs Salāks

Visās četrās spēlēs aizvadītajā nedēļā vārtus sargāja tieši Salāks. Viņa un komandas bilance 2-1-1 (uzvaras-zaudējumi pamatlaikā-zaudējumi papildlaikā/bullīšos). Kopumā atvairīti 95,8% metienu, kas ir iespaidīgs rādītājs. Spēle pret "Vityaz" Salākam bija otrā sausā spēle "Dinamo" kreklā. Brīžiem palīdzēja arī veiksme vai tas, ka pretinieki nesodīja par kļūdām, bet patīkami, ka arī tas dažreiz nostrādā par labu mūsējiem.


Aleksandrs Protapovičs

Lai arī šķita, ka nekādu lielo pienesumu Aleksandrs Rīgai nedos, viņš izskatās labi iejuties trešajā virknējumā ar Meiju un Setdikovu. Protapovičs ir vien otrais pamatsastāva uzbrucējs ar labo nūjas satvērienu (otrs ir Dārziņš), kas lieti noder arī vairākumā un ļoti labus rādītājus var manīt arī iemetienos - Aleksandrs uzvarējis 63,9% iemetienu (53 no 83).


Nedēļas labākais spēlētājs: jāatgriežas vien pie Nerijusa Ališauska izvēles. No aizsargiem saņemt atbalstu vārtu gūšanā vienmēr ir patīkami, taču Nerijus neaizmirsa arī par spēli aizsardzībā. Izdarot septiņus metienus četrās spēlēs, Nerijus guva divus vārtus, kā arī izdarīja četrus spēka paņēmienus un bloķēja veselus vienpadsmit pretinieku metienus. Šobrīd Nerijus pelnīti tiek spēlēt pirmajā aizsargu pārī.


Rīdziniekiem palikusi viena spēle mājās (Maskavas "Dinamo"), kam sekos trīs spēļu izbraukums - Podoļska, Soči un Čerepoveca. Uz doto brīdi "Dinamo" atrodas vienpadsmitajā vietā no divpadsmit rietumu konferencē, atpaliekot no playoff zonas par astoņiem punktiem.