• Valters Spirģis

Dinamometrs: pirmie atlaistie un vārtsargu debijas

Notikumiem bagāta bija šī nedēļa Rīgas "Dinamo" komandai. 3 spēles, jaunas sejas komandā, arī aizgājuši daži spēlētāji.

Foto: dinamoriga.lv

Zaudējums Rīgā pret "SKA"

Šajā spēlē vārtos rīdzinieku rindās debitēja krievu vārtsargs Andrejs Makarovs, kurš nupat kā bija pievienojies Rīgas klubam. Līdz šim šosezon spēlējis VHL, tapēc varbūt cerības nebija tās augstākās.


Spēles gala rezultāts bija 0:3 un rīdzinieki atkal nespēja gūt vārtus, taču Makarova spēle vārtos radīja pārliecības sajūtu par viņu. Pēc diviem periodiem rezultāts bija 0:1 un Makarovs turēja rīdziniekus spēlē, bija tikai nepieciešams izlīdzināt rezultātu. Šķita, ka arī kopējā komandas spēle nebija tik slikta kā iepriekšējos mačos, taču ar to bija par maz, lai pacīnītos par punktiem šajā spēlē.


Pozitīvi ir tas, ka šajā spēlē rīdzinieki neielaida vārtus mazākumā, kas iepriekšējās spēlēs radīja problēmas.


Hārtlija "Avangard" uzsāk izbraukumu

Faniem Latvijā nav noslēpums, ka Bobs Hārtlijs ir apbrīnojams treneris un māk darīt brīnumus ar savām komandām, bet šī spēle droši vien nebija tā reize, kad mūsējiem bija patīkami redzēt, ka Hārtlijam viss izdodas. Spēles beigu rezultāts 0:7 liekus komentārus neprasa - bezcerīgs zaudējums.


Vārtos pirmoreiz šosezon stājās jaunākais papildinājums - Aleksandrs Salāks. Ne tā debija, kādu visi gaidīja no Salāka. Pie šāda rezultāta grūti kaut ko pārmest vārtsargam, ja laukuma spēlētāji kārtejoreiz nespēj gūt pat vienus vārtus.


Spēles sākums bija solīds, bet savā vārtu priekšā atkal tika atļauts pārāk daudz.


Maskavā pret KHL čempionvienību

Pirms spēles jau varēja gaidīt, ka no "Dinamo" netiek gaidīts daudz, būtu jau labi, ja izdotos aizķerties un spēle nebeigtos ar graujošu rezultātu. Maskavas "CSKA" nomētāja rīdziniekus ar 41:15 un nodemonstrēja hokeja meistarklasi teju visos spēles elementos.


Beigu rezultāts bija 1:6. Beidzot tika gūti vārti - Roberta Mamčiča metienu no zilās līnijas vārtu priekšā izdevās pielabot Gintam Meijam. Pretinieku vārtsarga redzamība bija nosegta un ripa veiksmīgi ielidoja vārtos.


Trešā perioda pirmajā pusē pie rezultāta 1:5 Ankipāns nomainīja Makarovu pret piekto laukuma spēlētāju, kas nav slikti, bet tajā pašā laikā, būtu jānotiek brīnumam, lai izdotos atspēlēties.


Nedēļas labākais spēlētājs: pēc statistikas arī šoreiz grūti atrast kādu, ko izcelt, taču Andrejs Makarovs demonstrēja ļoti pārliecinošu spēli vārtos, it īpaši pret "SKA". Iespējams, labāko spēli vārtos, kādu "Dinamo" fani šosezon redzējuši. Ar zemas bīstamības metieniem Makarovs tika galā mierīgi un var secināt, ka laukuma spēlētājiem tikai jāsniedz nedaudz palīdzība atsisto ripu savākšanā vai metienu bloķēšanā no "bīstamajām zonām", lai ar Makarovu vārtos pie šāda snieguma varētu cīnīties par uzvarām.


Tālāk rīdziniekiem seko mājas spēle pret šīs sezonas lielāko pārsteigumu - piemaskavas "Vityaz" vienību, kas šobrīd atrodas dalītā pirmajā vietā rietumos. Rīdzinieki pagaidām okupējuši pēdējo vietu savā konferencē, taču ir cerība, ka vismaz no tās tuvākajā laikā izdosies izrāpties.