• Valters Spirģis

Dinamometrs: lielās mutes un Džeriņa pēdējā spēle "Dinamo"?

Ar izbraukuma spēli pret Magņitogorskas "Metallurg" Rīgas klubs noslēdz izbraukuma sēriju un dodas izlašu pārtraukumā. Spēle neizdevās tāda, kā tika iecerēts. Iespējams, rīdzinieki gribēja pēc iespējas ātrāk doties atpūtā un ar svaigiem spēkiem atsākt regulāro čempionātu pēc nedēļas.

Magņitogorskas klubs vairāk par diviem vārtiem nebija guvis jau sešās spēlēs pēc kārtas. Šoreiz pēc pirmā perioda jau bija divi, pēc otrā - pieci. Zaudētas pēdējās septiņas no deviņām spēlēm. Viena no uzvarām izcīnīta vien pēcspēles metienos.


Visas spēles garumā "Metallurg" aktīvāk meta pa vārtiem, spēles beigās gan esot vadībā vien par četriem metieniem (28:24).


Mājiniekiem pie punktiem tika deviņi dažādi spēlētāji, trīs no tiem guva divus punktus. "Metallurg" guva vārtus gan pirmā, gan otrā perioda pēdējā minūtē, apbēdinot rīdziniekus ar diviem tā saucamajiem vārtiem ģērbtuvē vienā spēlē.


Desmit minūšu disciplinārsodu šajā spēlē arī netrūka. No sākuma sodīts tika Rihards Marenis, bet trešā perioda otrajā pusē spēli priekšlaicīgi nācās beigt Benam Māršalam. Bens iepriekšējā epizodē saņēma sitienu pa seju (augstu pacelta nūja) un rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt divu minūšu skaitliskajā vairākumā. Pēc situācijas var saprast, ka Bens sarunā ar tiesnešiem mēģināja pārliecināt soģus, ka ir jādod četru minūšu vairākums.


Spēles beigās "Metallurg" tomēr izrādās krietni pārāki, rīdzinieki kapitulē ar 1:5. Interesanti, ka šajā spēlē nebija neviens spēlētājs, kurš uz ledus pavadītu divdesmit četras minūtes vai vairāk, ja iepriekšējos mačos Kuldas un Sotnieka laiks uz ledus bija ļoti tuvu pusstundai.


Nedēļas (spēles) labākais spēlētājs: šajā mačā bija grūti atrast kādu spēletāju, ko izcelt, bet šoreiz par labāko saukšu Oskaru Batņu. Bieži neredzam, ka tādiem spēlētājiem kā Batņam un Lipsbergam tiek dota iespēja spēlēt vairākumā, taču šodien tieši abi minētie hokejisti noorganizēja vienīgos vārtus rīdziniekiem. Batņa tika pie piespēles, kā arī bija labākais iemetienu punktā, uzvarot septiņus no vienpadsmit iemetieniem (63,64%). Kā arī, Batņam ir lielākais laiks uzbrukuma zonā starp viesu uzbrucējiem - trīs minūtes un piecdesmit deviņas sekundes, kuru laikā viņš veica divus metienus pa vārtiem.


Pagājušajā valstsvienību pārtraukumā "Dinamo" tika pie uzbrucējiem Aleksandra Protapoviča un Ņikitas Setdikova un ir gaidāms, ka arī šajā pārtraukumā sastāvā varētu būt kādas izmaiņas.


Ir izskanējusi informācija, ka Andris Džeriņš esot tuvu, lai pamestu Rīgas klubu. Pēdējā laikā viņa spēles laiks un loma komanda ir stipri mazinājusies. Šobrīd tas ir baumu līmenī, taču varētu būt, ka Džeriņa aiziešana ir atlikta tikai tādēļ, ka Protapovičs ir savainots.


Šodien Džeriņš tika pietiekts spēlei ceturtajā maiņā, kas nav viņa līmenim piemērota pozīcija. Lai arī Ankipāna hokejā maiņu virknējumiem pieteikumā nebūtu jāpievērš pārāk liela nozīme, ir redzams, ka Džeriņš vairs arī nedemonstrē tik labu spēli, kā, piemēram, pagājušajā sezonā, kas ir viens no iemesliem, kādēļ spēles laiks ir mazinājies.


Šī bija pēdējā spēle rīdziniekiem pirms izlašu pārtraukuma. Nākamā spēle tiks aizvadīta vien 17. decembrī, kad mājās tiks uzņemts spēcīgais Maskavas "CSKA". Rīdzinieki ieņem priekšpēdējo vietu rietumos.