• Valters Spirģis

Dinamometrs: Koronas vīrusa ietekme un izgrūšana no play-off

Ar divām spēlēm Novosibirskā noslēgusies Rīgas "Dinamo" sezona. Izcīnīta uzvara pret Pekinas "Kunlun", bet piedzīvots zaudējums pret vietējo Novosibirskas "Sibir".

Foto: dinamoriga.lv

Koronas vīrusa draudu dēļ mačs pret "Kunlun" no Pekinas tika pārcelts uz Novosibirsku - rīdzinieki aizvadīja spēli ar "Kunlun" neitrālā laukumā. Pekinas klubam šī bija ļoti nozīmīga cīņa par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, bet mača gaita par to galīgi neliecināja. Rīdzinieki bija pārāki no galvas līdz papēdim.


Novosibirskas līdzjutēji šajā spēlē atbalstīja Rīgas klubu, jo šis bjia atgriešanās mačs bijušajiem "Sibir" hokejistiem Sergejam Gimajevam un Aleksandram Salākam.


"Dinamo" piederēja kārtīgs pārsvars metienos - 38:18 un pēc spēles varētu likties, ka tieši dinamieši bija tie, kas vēlējās tikt play-offos. Rezultātā arī pelnīta uzvara, taču ar minimālu rezultāta starpību 2:1, kā jau tas pieklājas "Dinamo" spēlēm.


Iespējams, ka kājas pielikšana Pekinas klubam ir "Dinamo" lielākais sasniegums šajā sezonā, jo uzvaru nav bijis daudz un pēdējos mačos šķietami ar motivāciju problēmu nav bijis. Uzvarēt komandas, kas cīnās par iekļūšanu play-off bieži vien ir ļoti grūti, bet "Kunlun" uzdūrās uz vēl bīstamāka zvēra - komandas, kam nekas vairs nav vajadzīgs un kam nav, ko zaudēt.


Rīdzinieku sastāvā vārtus guva Kārters Eštons un Lauris Dārziņš un abi joprojām ir labākie vārtu guvēji Rīgas kluba sastāvā. Eštons izcēlās vairākumā, bet Laura uzvaras vārti tika gūti vienādos sastāvos. Dārziņam arī piespēle Eštona vārtos, bet Dārziņa vārtos pie pirmā punkta KHL tika jaunais uzbrucējs Jānis Švanenbergs.


Spēlē pret "Sibir" gribējās vienkārši pozitīvu noslēgumu šai ne tik lieliskajai sezonai. Novosibirskas komandai šī bija otrā spēle divās dienās un spēles sākumā mājinieki nespēja turēt līdzi viesiem, rīdziniekiem panākot arī pārsvaru 2:0. Vārti un piespēle Māršala kontā un kārtējie vārti Eštonam.


Spēles otra puse vairs nebija tik skaista. "Sibir" izdevās ne tikai panākt izlīdzinājumu, bet arī izvirzīties vadībā un izcīnīt uzvaru ar 4:2. Rīdzinieki noņēma vārtsargu un centās glābt spēli, bet bija jau par vēlu. Interesanti, ka pēc otrajiem ielaistajiem vārtiem galvenais treneris Ģirts Ankipāns deva iespēju jaunajam vārtsargam Reinim Liepiņam un nepilnas desmit sezonas pēdējās minūtes Rīgas vārtos pavadīja tieši viņš. "Sibir" sāka uzbrukt arvien vairāk un aktīvāk, kas nedeva nekādas cerības rīdziniekiem, jo uzbrukumi rezultējās ar vārtu guvumiem.


Mājinieku rindās ar trim piespēlēm izcēlās somu aizargs Jurki Jokipaka, kurš ir viens no komandas rezultatīvākajiem spēlētājiem.


Nedēļas labākais spēlētājs: vārtu gūšana ir bijusi problēma visas sezonas garumā, taču no šī brīža sastāva tas vislabāk padevies ir Kārteram Eštonam, kurš sezonu noslēdza ar trim spēlēm pēc kārtas ar vārtu guvumu. Eštons individuāli labi noslēdza sezonu, esot labākais vārtu guvējs Rīgas klubā ar piecpadsmit vārtu guvumiem. Sezonas noslēdzošajās divās spēlēs viņš tika pie septiņiem metieniem un pavadīja daudz laiku uz ledus un īpaši daudz tieši uzbrukuma zonā.


Rīgas klubs uz ne pārāk patīkamas nots noslēdz savu divpadsmito sezonu KHL, finišējot priekšpēdējā vietā rietumos un visā līgā, 62 spēlēs iekrājot 41 punktu un nespējot kvalificēties izslēgšanas spēlēm.