• Valters Spirģis

Dinamometrs: jauns pirmās maiņas centrs un slikta dāvana kapteinim

"Dinamo" kapteinim Laurim Dārziņam savā 35. dzimšanas dienā ne tā labākā spēle pret Novosibirskas "Sibir". Rīdzinieki piedzīvo kārtējo sauso zaudējumu, 0:1. Debiju mačā piedzīvoja viens no HK "Rīga" līderiem - Jānis Švanenbergs, kuram šī bija trešā spēle trīs dienās - HK "Rīga" aizvadīja spēli jau iepriekšējās divās dienās, tapēc arī likumsakarīgs uzbrucēja spēles laiks - zem desmit minūtēm. Tāpat debiju piedzīvoja Reinis Lejnieks.

Foto: dinamoriga.lv

Izbraukuma mačs pret Maskavas "Dinamo" jau bija krietni rezultatīvāks. Rīgas mačos bieži septiņus vārtus neredzēsi. Rīdzinieki piedzīvoja zaudējumu ar 2:5. Mājinieku rindās ar divām piespēlēm izcelās pirmajā maiņā lieliski spēlējošais Miks Indrašis. Starp rīdziniekiem pie punktiem tika seši spēlētāji. Ne to pārliecinošāko spēli vārtos demonstrēja Andrejs Makarovs.


Kazaņas "Ak Bars" ir austrumu konferences līderi un nodemonstrēja cienīgu sniegumu, kas lika rīdziniekiem ciest kārtējo sauso zaudējumu - šoreiz 0:2. "Dinamo" jau pirmajā periodā traumas dēļ zaudēja vienu no vadošajiem aizsargiem - Mareku Dalogu, kurš paspēja aizvadīt vien 38 sekundes šajā mačā un pēdējos mačos ir daudz pieslēdzies uzbrukumiem un palīdzējis radīt vārtu gūšanas iespējas sev un partneriem.


Spēle bija diezgan asa un spēka paņēmieniem bagāta. Vienā no epizodēm ar pretinieku izkāvās Eštons Kārters. Vai arī Kārters Eštons - kā nu katram labāk patīk viņu saukt. Spēles gaitā provokācijās ar Koltonu Gillisu iesaistījās vairāki Kazaņas hokejisti, tai skiatā augumā nelielais portugāļu izcelsmes uzbrucējs Džastins Azevedu. Šī ir lieta, kas rīdziniekiem visaas sezonas gaitā ir pietrūkusi. Uzvaru gan izcīnīt šoreiz tas nepalīdzeja. Rīdzinieki zaudē devīto spēli pēc kārtas un joprojām atrodas ļoti nepatīkamā situācijā.


Nedēļas labākais spēlētājs: lai arī brīžiem viņš noraidījās par daudz, Jānis Švanenbergs sevi ļoti labi parādīja savās pirmajās trīs spēlēs KHL. Pie punktiem Jānis netika, taču, vērojot viņa spēli, varēja manīt daudz pozitīvas. Jānis daudz nekļūdījās piespēlēs, tika pie iespējas vairākumā, jau ir paspējis uzspēlēt pirmajā maiņā un trijos mačos veica septiņus metienus pa vārtiem, trīsreiz pielietoja savu lielo augumu, veicot spēka paņēmienu un divreiz bloķēja metienus.


Tagad Rīgai sekos mājas spēle pret Jāni Kalniņu un sīksto Helsinku "Jokerit". Pēc tam komanda dosies izlašu pārtraukumā. Pēc pārtraukuma beigām sekos četru mājas spēļu sērija. Rīdzinieki joprojām ieņem pēdējo vietu rietumos KHL turnīra tabulā.