• Valters Spirģis

Dinamometrs: Indraša atgriešanās un Sļepeca pirmie vārti

Par laimi, šoreiz tikšanās ar Miku Indraši nebeidzās ar Mika uzvaras vārtiem. Sliktā ziņa - Indraša pārstāvētajai Maskavas "Dinamo" tāpat izdevās uzvarēt savus kluba nosaukuma brāļus.

Foto: dinamoriga.lv

Pēc kārtējās nedēļas Kontinentālajā hokeja līgā, Rīgas "Dinamo" izdevies izcīnīt trīs punktus trijās spēlēs (1-1-1).


Pirmā spēle šajā nedēļā tika aizvadīta pret Mika Indraša pārstāvēto Maskavas "Dinamo" komandu. Septiņu vārtu spēlē rīdzinieki atņēma punktu maskaviešiem, taču piekāpās, ielaižot vārtus pēdējā papildlaika sekundē - 3:4.


Rīdziniekiem izdevās pirmajiem izvirzīties vadībā, pēc tam nokļūt iedzinējos, tad atkal izvirzīties vadībā, bet beigās viesi rezultātu izlīdzināja, kam sekoja papildlaiks un nedaudz pietrūka, lai abas komandas dotos uz pēcspēles metienu sēriju, nevis ģērbtuvēm. Viesiem bija divkāršs pārsvars metienos - 21:42, taču spēles gaita bija kā pa kalniem un abu komandu līdzjutējiem noteikti likās skatāma.


Izbraukumu rīdzinieki uzsāka Podoļskā, kur pretī stājās "Vityaz", kas pirms mača bija zaudējuši desmit no iepriekšējām vienpasmit spēlēm. Likās, ka nebūs nekas grūts, bet beigu rezultāts liecina vien par to, ka "Vityaz" bija motivēti pārtraukt neveiksmju sēriju. Viesi izdarīja vairāk metienus pa vārtiem, taču tas nepalīdzēja atgūt jau pirmajā periodā iegūto deficītu uz tablo. Beigās piedzīvots zaudējums ar 1:4. Vienīgie vārti rīdzinieku rindās bija Kirila Sļepeca precīzais šķēliens, kas Kirilam bija pirmie "Dinamo" kreklā.


Visbeidzot, spēle pret allaž neērtajiem Sočiem. Neraksturīgi šo komandu duelim, rīdziniekiem beidzot izdevās izcīnīt uzvaru pār Soču klubu, papildlaikā Eštonam pārspējot pretinieku vārtsargu un gūstot savus otros vārtus mačā.


Beigu rezultāts 3:2, "Dinamo" dodas tālāk ar pacilātu noskaņojumu, jo šī ir vien otrā reize, kad izdevies pārspēt Soču leopardus. Iepriekš tas notika 2015. gadā, arī spēlējot viesos un uzvara tika izcīnīta papildlaikā, tāpat kā šoreiz.


Nedēļas labākais spēlētājs: Uvim Balinskim šī sezona nav bijusi diez ko izdevusies, taču šajā nedēļā bija redzami uzlabojumi spēlē abās zonās. Trijās spēlēs gūti vieni vārti, izdarīti seši metieni, septiņas reizes bloķēti pretinieku metieni un vidēji spēlē aizvadītais laiks uz ledus bija 19:10, kas ir vairāk kā par divām minūtēm lielāks par sezonas vidējo. Kā arī, divas reizes Balinskim ar savu aktīvo spēli izdevās nopelnīt savai komandai vairākumu.


Izbraukumu rīdzinieki noslēgs otrdien, 26. novembrī, Čerepovecā un tad sekos mājas spēle pret Sanktpēterburgas "SKA", par ko varēs lasīt nākamās nedēļas "Dinamometrā". Šobrīd "Dinamo" ir izdevies pakāpties uz desmito vietu rietumos, atpaliekot no playoff zonas par astoņiem punktiem.