• Valters Spirģis

Dinamometrs: Eštona ofiss un tukšuma sajūta

Makmilana pēdējā spēle Rīgā, Salāka slimība, Dalogas debija "Dinamo" kreklā, vecās vārtu gūšanas problēmas, Vora došanās uz nomaiņu, Ališauska atgriešanās sastāvā. Notikumiem bagāta nedēļa. Diemžēl to pašu nevarēja teikt par gūtajiem vārtiem, kas pēc Makmilana aiziešanas ir kļuvusi par vēl lielāku problēmu.

Foto: dinamoriga.lv

Nedēļa iesākās ar mājas spēli pret spēcīgo Maskavas "CSKA". Rīdziniekiem visas spēles garumā bija grūtības tikt garām Maskavas kluba blīvajam spēlētāju izvietojumam viduszonā. Nu jau diezgan ierasta aina abu klubu savstarpējos dueļos pēdejos gados ir mazrezultatīvs hokejs, kur rīdzinieki gūst tieši vienus vārtus un Maskaviešiem esot diezgan pārākiem metienos pa vārtiem. Spēles gala rezultāts 1:4, "CSKA" aizbrauc no Rīgas ar diviem punktiem un sesto uzvaru astoņās spēlēs. Vienīgie vārti Kārtera Eštona kontā.


Tāda dīvaina noskaņa bija mačā pret "Vityaz". Spēle izskatījās diezgan lēna, mierīga un rezultāts 0:1 pilnībā atspoguļoja mača gaitu. Rīdziniekiem neizdevās gūt vārtus un pēdējās divās spēlēs gūti tikai vieni. "Vityaz" bija pretinieks, pret kuru būtu jāpacīnās, lai atņemtu vismaz punktu, taču ņemot vērā robus sastāvā, rezultāts bija diezgan likumsakarīgs.


Andrejs Makarovs vārtos nospēlēja ļoti labi, atvairot 29 no 30 pretinieku metieniem, bet viņa sniegumu aizēnoja vārtu atbalsts, kas netika sniegts šajā spēlē, un, protams, zaudējums.


Pret "Jokerit" debiju piedzīvoja svaigākais papildinājums aizsardzībā - trīsdesmit gadus jaunais aizsargs Mareks Daloga, kurš vairākkārt pārstāvējis Slovākijas valstsvienību Pasaules čepmionātos. Marekam tika dota iespēja parādīt sevi pirmajā vairākumā brigādē, kas arī ļāva uzrādīt augstāko laiku uzbrukumā viesu sastāvā (20:39 minūtes) un lielāko laiku uzbrukumā (05:01 minūtes). Dalogas kontā viens spēka paņēmiens un viens bloķēts metiens.


Veiksmīgs sākums neizdevās "Dinamo" vārtuvīram Makarovam, kurš nespēja atvairīt 3 no pirmajiem 4 metieniem un līdz ar to jau pirmajā periodā viņu nomainīja HK "Rīga" pirmais numurs Jānis Voris, kurš lielisku sezonu aizvada jaunatnes hokeja līgā.


Galu galā "Jokerit" tomēr bija pārāki, jau pirmajā periodā atspēlējoties no 0:1 un esot vadībā visu atlikušo spēles daļu, beigu rezultāts 3:5. Ar vārtiem un piespēli izcēlās Lauris Dārziņš, vārti arī Kirila Sļepeca un Nerijusa Ališauska kontā.


Nedēļas labākais spēlētājs: patīkami redzēt Gintu Meiju aktīvu laukumā, ir redzama iesaiste, lai palīdzētu komandai uzvarēt. Gints bija aktīvs mačā pret "CSKA", nebaidoties iesaistīties spēka divcīņās. Ginta spēle tika novērtēta arī no treneru korpusa puses. Trīs mačos Gints uz ledus pavadīja 17:58 minūtes, ar punktiem neizcēlās, taču palīdzēja ripai nonākt pie Laura Dārziņā, kas beidzās ar vārtiem vairāķumā. Gints šonedēļ izdarīja sešus metienus pa vārtiem, piecus spēka paņēmienus, trīsreiz bloķēja metienus un tikpat reižu izpelnījās komandai vairākumu.


Rīdzinieki uz doto brīdi ieņem pēdējo vietu rietumu konferencē, arvien vairāk attālinoties no izslēgšanas spēļu zonas. Šobrīd rīdzinieki dosies mājās izbaudīt ziemassvētkus, taču jau 26. decembrī nākamā spēle Rīgā pret spēcīgo Magņitogorskas "Metallurg" komandu.