• Valters Spirģis

Dinamometrs: dāvanas Kuldam un Kalniņam

Joprojām ir daudz savainoto spēlētāju, kas nevar palīdzēt komandai. Kapteinis Lauris Dārziņš, Kristaps Zīle, abi pamatsastāva vārtsargi Aleksandrs Salāks un Andrejs Makarovs, Oskars Bārtulis, Rihards Marenis, Vitālijs Pavlovs un nedēļas laikā lazaretei pievienojās arī Kristaps Sotnieks. Iztrūkumi sastāvā arī atspoguļojās nedēļas gaitā uz ledus.

Artūrs Kulda un Uvis Balinskis. Foto: dinamoriga.lv

Mačs pret Helsinku "Jokerit" pirmdienas vakarā noteikti nebija tas, par ko vajadzētu gari runāt, jo spēle izdevās, maigi izsakoties, traģiska. "Jokerit" nodemonstrēja savu lielisko momentu realizāciju, viesu rindās gan Petrs Regins, gan Niklass Jensens guva pa trīs vārtiem, trīs punkti Miko Lehtonena (0+3) un Sami Lepisto (1+2) kontos. Īsāk sakot - vienos vārtos, rezultāts 0:7. "Jokerit" iekrita viss, kas varēja iekrist, taču rīdzinieki palika uz nulles, ļaujot Jānim Kalniņam aizbraukt no Rīgas priecīgā noskaņojumā.


Trešā perioda sākumā Jāni Vori vārtos nomainīja Reinis Liepiņš, kurš palika nepārspēts. Voris nebija tik slikts kā vēsta rezultāts, drīzāk gribētos teikt, ka laukuma spēlētāji Jāni "pagrūda zem tanka" un nesniedza palīdzīgu roku. Trīs no septiņiem vārtiem "Jokerit" guva vairākumā.


Uz ledus redzamais nākamajā mājas spēlē pret nu jau atkal Artūra Kuldas pārstāvēto Čerepovecas "Severstaļ" jau izskatījās krietni labāk, bet laikam jau loģiski - pēc 0:7 jebkas izskatītos labi. Šajā spēlē varētu teikt, ka uz arēnu atnākušajiem skatītājiem bija pilna hokeja programma - pilns pamatlaiks, papildlaiks un beigās pēcspēles metienu sērija, kurā viesi tomēr izrādījās vai nu veiksmīgāki, vai arī meistarīgāki - 2:3.


"Severstaļ" vārtos stāvēja Vladislavs Podjapoļskis, kas pagātnē ir bijis ciets rieksts dinamiešiem. Šoreiz viņu izdevās pārspēt divreiz. Labs metiens padevās Kristapam Sotniekam un lieliski Metjū Majones metienu vairākumā pielaboja Emīls Ģēģeris. Majones piespēle otrajos rīdzinieku vārtus bija viņa pirmais punkts kopš atgriešanās Rīgā. Kopš pagājušās reizes, kad Majone vadīja Rīgas vairākumu, ir pagājis kāds laiciņš un ir lietas, kas ir mainījušās. Videls vairs nespēlē "Dinamo" un Dārziņš ir savainots, līdz ar to iztrūkst divi Majones biežākie saspēles partneri.


Allaž neērts pretinieks ir bijis Ufas "Salavat Julajev". Pēdējās savstarpējās spēles ir beigušās ar diezgan līdzīgiem rezultātiem. Šosezon pirms mača ar Rīgu Ufa bija zaudējusi trīspadsmit reižu pēdējās septiņpadsmit spēlēs. Diemžēl, tas nepalīdzēja. Ufa izskatījās vairāk motivēta jau no paša spēles sākuma. Spēles beigu rezultāts - 0:5 - to tikai apliecināja. Ufa lieliski izmantoja savas iespējas, tajā pašā laikā neļaujot ne reizi dinamiešiem pārspēt savu vārtsargu.


Ne pārāk patīkams nedēļas noslēgums - "Dinamo" nespēj gūt vārtus divās no trim spēlēm. Vārtu attiecība šajās trīs spēlēs - 2:15 par labu pretiniekiem.


Nedēļas labākais spēlētājs: diezgan nemanāmi solīds ir bijis Andris Džeriņš, kurš tikai pirms dažām spēlēm atgriezies sastāvā. Traumu dēļ Andrim nācies spēlēt pietiekami labu lomu. Andris trijos mačos tika pie vienas piespēles, taču bijis ļoti labs iemetienu aplī - uzvarēti 59% iemetienu (23 no 39) un par spīti lielajiem zaudējumiem, Džeriņa maiņa ir bijusi laba aizsardzībā, neļaujot neko daudz izdarīt pretiniekiem. Papildus tam, Andra kontā arī trīs bloķēti metieni.


Pirms zvaigžņu spēles pārtraukuma atlikusi viena spēle - otrdien viesošanās Sanktpēterburgā pret "SKA". Tad visiem sekos precīzi nedēļas pārtraukums. Visiem, izņemot Lauri Dārziņu, kas dosies uz Nursultanu uzspēlēt hokeju nepiespiestā gaisotnē ar KHL lielākajām zvaigznēm. Lauris kļūs par trīskārtēju zvaigžņu spēles dalībnieku. Rīgas "Dinamo" ieņem rietumu konferences priekšpēdējo vietu, esot priekšā Minskai.