• Valters Spirģis

Dinamometrs: Déjà vu un Dortikoss

Divās spēlēs no pēdējām septiņpadsmit rīdzinieki spējuši izcīnīt uzvaras, abos gadījumos tie bija sausie panākumi. Piecās spēlēs šajā pašā spēļu nogrieznī izdevies tikt pie punktiem. Joprojām, tas nav nekāds pamats par kaut ko priecāties. Tas ir par maz.

Juniors Dortikoss un Aleksandrs Protapovičs. Foto: dinamoriga.lv

Kārtējās mājas spēles šonedēļ aizvadījusi Rīgas "Dinamo" komanda. Piedzīvoti divi zaudējumi, abi ar identisku rezultātu - 1:2. Pret Sočiem - papildlaikā, pret "Admiral" - pēcspēles metienos.


Uz spēli pret Sočiem klātienē bija ieradies boksera Maira Brieža supersērijas fināla pretinieks - kubietis Juniors Dortikoss. Viņa klātbūtne tikt pie panākuma nepalīdzēja. Cīņu gan rīdzinieki nodrošināja, abās spēlēs šonedēļ, skatoties tikai laukumā parādīto pašatdevi un sniegumu, var teikt, ka tikt pie punktiem bijām pelnījuši un izcīnīt vismaz vienu uzvaru - noteikti.


Strīdīgu noraidījumu līdz spēles beigām par tiesneša klupināšanu pēc iznākšanas no noraidīto soliņa un pēc mača pret Sočiem arī divu spēļu diskvalifikāciju saņēma uzbrucējs Andris Džeriņš. Arī papildlaikā uzvaras vārtus viesi guva pēc strīdīgas epizodes, kur rīdzinieku hokejists tika nogāzts, taču sankcijas nesekoja.


Abās spēlēs bija vērojami ļoti līdzīgi scenāriji - "Dinamo" pirmie zaudē vārtus pirmajā periodā, panāk izlīdzinājumu trešajā periodā, kam seko zaudējums pēc pamatlaika beigām.


Divu spēļu summā mājinieki nomētāja savus pretiniekus ar 72:56, lielāko daļu spēļu esot iedzinējos. Pozitīvi, ka vismaz esot iedzinējos, mūsējie var uzbrukt aktīvāk un piespiest pretiniekus vairāk aizsargāties, kas bija izteikti redzams mačā pret "Admiral", it īpaši tuvāk pamatlaika beigām.


Ap divdesmit trīs minūtēm vidēji spēlē aizvadīja rīdzinieku labākais vārtu guvējs - Kārters Eštons. Tas priekš uzbrucēja ir liels spēles laiks. Zinamā mērā pie vainas arī tas, ka abās spēlēs bija papildlaiks un Eštonam tika dotas papildus maiņas klāt.


Labu spēli demonstrēja abu vairākumu brigāžu zilās līnijas ripas kustinātāji - Uvis Balinskis un Mareks Daloga. Balinskis pirms traumas iegūšanas pat dabūja spēlēt pirmajā vairākumā, taču tagad viņa vietu ir ieņēmis Daloga un, jāsaka, ka pelnīti. Pēdējās spēlēs Daloga izskatās arvien labāk un labāk.


Nedēļas labākais spēlētājs: Salāks pēc atgriešanās no traumas spēlēja cienīgi, taču ļoti aktīvs šonedēļ ir bijis Mareks Daloga, kuram Ankipāns joprojām uztic pirmās vairākuma brigādes "diriģēšanu". Daloga nebaidījās pieslēgties uzbrukumiem, tajā pašā laikā nepieļaujot liktenīgas kļūdas aizsardzībā. Daloga divās spēlēs tika pie 2(1+1) punktiem, izdarīja desmit (šeit nav drukas kļūda) metienus pa vārtiem, no kuriem daudzi bija no ļoti labām vārtu gūšanas pozīcijām.


Punktu un metienu rādītājos Dalogas rezultāts ir augstākais komandā pēdējās divās spēlēs. Vēl interesanti tas, ka to visu Daloga izdarīja uz ledus atrodoties vien nedaudz vairāk kā četrpadsmit ar pusi minūtes spēlē.


Otrdien, kapteiņa Laura Dārziņa dzimšanas dienā rīdzinieki ar spēli pret Novosibirsku pabeigs mājas spēļu sēriju, kam sekos izbraukums uz Minsku un Kazaņu.