• Valters Spirģis

Dinamometrs: cerība mirst pēdējā un Vitālija realizācija

Šobrīd Rīgas "Dinamo" hokejisti, vadība un atbalstītāji, redzot to, kas notiek, saprot, ka šī ir tā sezonas fāze, kur nekas no komandas vairs netiek gaidīts. Sezona praktiski beigusies, vairs nav pat teorētiskas izredzes iekļūt šī gada izslēgšanas spēlēs. Kas tālāk?

Foto: dinamoriga.lv

Ir jau sācies noslēdzošais izlašu pārtraukums, pēdējā spēle pirms tā tika aizvadīta mājās pret sīksto Helsinku "Jokerit" ar Jāni Kalniņu vārtos. Rīdzinieki guva divus vārtus, kas pēdējā laikā ir liels retums. Abi tika gūti no vārtu priekšas, kur veiksmīgi pie ripas tika Miķelis Rēdlihs un Vitālijs Pavlovs. Šajā spēlē teju visi vārti tika gūti no vārtu priekšas - ne tikai "Dinamo" gūtie.


Runājot par Vitāliju, viņam šajā spēlē šie bija ceturtie vārti un neviens šosezon nerealizē labāk momentus kā Vitālijs (dalīti labākā realizācija komandā ar Danielu Bērziņu). Diezgan ironiski, ņemot vērā faktu, ka dzirdēts daudz negatīvu komentāru par Pavlova spēli uzbrukumā. Vitālijam šosezon četri vārti no divdesmit trijiem metieniem (17,4%). Būtu interesanti pavērot, ko Vitālijs varētu iesākt ar lielāku spēles laiku un vairāk mestu pa vārtiem.


Pec pirmā perioda, kad Rīga bija iedzinējos ar 0:3, likās, ka mačs jau galā, taču pretēji citām spēlēm pēdējā laikā, rīdziniekiem izdevās gūt pāris vārtus un atgriezt intrigu mačā.

Šajā mačā bija citādāka sajūta nekā citās spēlēs, rīdzinieki tiešām nedaudz pārsteidza ar savu aktivitāti, turklāt pret tādu komandu kā "Jokerit". Pie uzvaras gan tikt neizdevās, rīdziniekiem desmitais zaudējums pēc kārtas, šoreiz 2:4 - Kalniņš atkal aizbrauc no Rīgas ar uzvaru kabatā un parāda, ka ir tomēr latviešu hokejisti, kas Rīgā var izcīnīt uzvaras.


Nedēļas labākais spēlētājs: vienīgajā spēlē šajā nedēļā par labāko varētu saukt Miķeli Rēdlihu. Izskatījās, ka visas spēles gaitā Miķelim bija vēlme kaut ko pierādīt, atgūt iekavēto. Miķelis vairākkārt grūstījās ar pretiniekiem, aktīvi iesaistījās divcīņās par ripu, nebaidījās bakstīt ar nūju arī augumā krietni raženākus pretiniekus, veica divus spēka paņēmienus un izdarīja trīs metienus pa vārtiem, no kuriem viens izrādījās precīzs.


No pārtraukuma "Dinamo" atgriezīsies nākamotrdien, 11. februārī, kad viesos tiks uzņemta Minskas "Dinamo" vienība, kurā mājinieki lūkos pārtraukt ieilgušo zaudējumu seriju.