• Valters Spirģis

Dinamometrs: Balinska vairākums un gandrīz uzvara

Kārtējās spēles Rīgas "Dinamo" komandai. No divām spēlēm uzvarēta viena, līdz ar ko paņemti divi no četriem punktiem. Varēja būt vairāk, taču nebija.

Armands Simsons un Kristaps Sotnieks. Foto: dinamoriga.lv

Nedēļa sākās ar noslēdzošo izbraukuma sērijas spēli Čerepovecā. Tabulas lejasgala komanda, kas pēc būtības būtu jāuzvar. Tā uz šo spēli varēja skatīties abas komandas.


"Severstaļ" visas spēles gaitā vairāk kontrolēja ripu. Viens no iemesliem bija tas, ka komanda uzvarēja teju 60% iemetienu. Šī bija viena no retajām reizēm, kad rīdzinieku uzbrucējs Aleksandrs Protapovičs uzvarēja mazāk kā pusi iemetienu - 37,5%.


Noteikti motivācija tālu jāmeklē nebija, jo arī mājinieki šo spēli uztvēra nopietni - pretī spēka ziņā līdzīga komanda, tikai vairāk pieredzējusi, turklāt spēle mājās, savu skatītāju priekšā.


Mājinieki atklāja rezultātu pirmajā periodā, izdarot vairāk metienus pa vārtiem, taču Brendonam Makmilanam otrajā periodā rezultātu izdevās izlīdzināt. Mazrezultatīva spēle, kas pie rezultāta 1:1 aizgāja līdz papildlaikam.


Lielisku piespēli uz tālo zilo līniju Protapovičam atdeva Kristaps Sotnieks, taču pats Aleksandrs pēc tam, kad gandrīz nespēja savaldīt ripu, apspēlēja pretinieku vārtsargu un nodrošināja otru punktu viesiem. 1:2, "Dinamo" uzvar. Pelnīti vai nepelnīti, taču uzvara ir un paliek uzvara.


Pirmā spēle pēc atgriešanās mājās tika aizvadīta pret allaž spēcīgo Sanktpēterburgas "SKA" vienību. Parasti spēles pret šo komandu Rīgai ir ļoti skatāmas un šī nebija izņēmums. Kristapam Sotniekam šis bija 600. mačs KHL.


Pirmajā periodā "Dinamo" izskatījās ļoti svaigi un gatavi spēlēt. Bija vārtu gūšanas iespējas, metieni pa vārtiem, kā arī vairāki "lieli" spēka paņēmieni, no kuriem labākie, pēc skatītāju ovācijām spriežot, bija Uvja Balinska un Nerijusa Ališauska izpildījumā.


Rīdzinieki pirmie izvirzījās vadībā, kad ripu no vārtu priekšas pārcelt pāri pretinieku vārtsargam izdevās Kārteram Eštonam. Jau no spēles pirmajām minūtēm rīdziniekiem piederēja iniciatīva un šķita, ka spēle tiek kontrolēta.


Pēc otrā perioda pārsvaru izdevās palielināt, abām komandām dodoties otrajā pārtraukumā, rīdziniekiem esot vadībā ar 3:1. Vārti Balinska un Dārziņa kontā, abi gūti skaitliskajā vairākumā, kas šodien strādāja ļoti labi.


Spēles noslēdzošajā trešdaļā "SKA" guva četrus bezatbildes vārtus un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 5:3. Grūti kaut ko komentēt, acīmredzot, parādījās pašapmierinātības velniņš un mājinieki pārāk ātri noticēja uzvarai.


Balinskis šajā mačā guva 3(1+2) punktus, turklāt abas piespēles bija primārās un vairākums šodien strādāja labi lielā mērā pateicoties Uvim. Šī Balinskim bija pirmā trīs punktu spēle KHL.


Nedēļas labākais spēlētājs: Kristaps Sotnieks. Bieži var gadīties, ka Kristapa veiktais uz ledus paliek nepamanīts, jo viņš, būdams aizsargs, pietiekami daudz neiesaistās uzbrukumā un katrā spēlē negūst punktus. Šonedēļ Kristaps divos mačos atdeva vienu piespēli, veica divus spēka paņēmienus un trīsreiz bloķēja pretinieku metienus, vidēji uz ledus pavadot 23:56 minūtes, kas ir augstākais rādītājs komandā.


Arī nākamnedēļ dinamiešiem paredzētas divas spēles - trešdien uzņemsim Čerepovecas "Severstaļ", bet nākamsestdien mačs viesos pret bijušo Protapoviča un Setdikova klubu - Jekaterinburgas "Avtomobilist". Pagaidām rīdzinieki KHL rietumu konferences tabulā ar 27 punktiem 34 mačos ieņem desmito vietu divpadsmit komandu konkurencē.