• Valters Spirģis

Dinamometrs: atkal bez Majones, atkal uz nulles

Bez odziņas, bez dzirksts, bez lielām cerībām. Diezgan bezcerīgs zaudējums izbraukumā spēcīgajai Sanktpēterburgas "SKA" vienībai ar rezultātu 0:3. Rīdzinieki turpina piedzīvot sausos zaudējumus ar visdažādākajiem rezultātiem.

Foto: dinamoriga.lv

Rīdzinieku jau tā biezajai lazaretei pievienojās aizsargs Metjū Majone, kurš tikai nesen atgriezās Rīgas klubā. Pagājušajā mačā Majone guva ceļgala traumu pēc kuras varēja pamest laukumu vien aizrāpojot līdz soliņam uz ceļiem. Daži Majones metieni pa vārtiem un palīdzība vairākumā kā reiz šodien būtu noderējusi.


"SKA" nomētāja rīdziniekus ar 29:12, lai arī pēc pirmā perioda viesi izdarīja vairāk metienus (5:3) un "SKA" bloķēja vēl septiņus "Dinamo" metienus. Pēc pirmā perioda uz tablo bija redzams bezvārtu neizšķirts.


Otrā perioda otrajā pusē mājinieki atklāja rezultātu, Voris kapitulēja periodā, kurā pa viņa vārtiem tika izdarīti astoņpadsmit metieni.


Noslēdzošajā trešdaļā "SKA" pārsvaru tikai palielināja, mazāk kā piecpadsmit sekunžu laikā gūstot divus vārtus, vienus no tiem - vairākumā.


Armijnieki šajā spēlē bija netipiski vāji iemetienos, uzvarot vien 38,89% iemetienu. Rīdziniekiem virs 50% iemetienu punktā bija visiem četriem centriem (Meija piedalījās divos iemetienus, taču zaudēja abus).


Interesanti, ka otrs lielākais spēles laiks viesu rindās bija Robertam Mamčicam - 19:25 minūtes, kas ir neraksturīgi tam, cik daudz iepriekš hokejistam ir dots spēlēt.


Aktīvs bija Koltons Gilliss, kurš, lai arī uz laukuma pavadīja 12:39 minūtes (trešais zemākais spēles laiks starp uzbrucējiem), veica trīs spēka paņēmienus un pavadīja 2:14 minūtes uzbrukuma zonā starp uzbrucējiem (attiecīgi augstākie rādītāji starp rīdzinieku uzbrucējiem šajā mačā). Papildus tam, Koltons izpelnījās vairākumu savai komandai.


Nedēļas labākais spēlētājs: statistika nav nekāda spožā, bet pie 0:3 grūti atrast kādu, ko izcelt. Jānis Voris spēlē pieļāva kļūdas, kuras varēja arī nebūt (kā piemēru var minēt trešos vārtus, kur Jānis nepaspēja salikt kopā kājsargus, lai atvairītu metienu), taču kopumā Jānis spēlēja pietiekami labi, salīdzinoši ilgi turēja mūsējos spēlē, lai būtu iespēja pacīnīties par punktiem.


Cita lieta - ja netiek gūti nevieni vārti, tad grūti vainot vārtsargu pie tā, ka netiek izcīnīta uzvara. Vorim šajā mačā 89,66% atvairīto metienu (26 no 29). Nav pats sliktākais rādītājs pret tik spēcīgu komandu.


Šī bija noslēdzošā spēle pirms KHL zvaigžņu spēles. Tagad komandai priekšā nedēļu ilgs pārtraukums. Ierindā rīdzinieki atgriezīsies ar mājas spēli pret neparocīgajiem Sočiem.