• Valters Spirģis

Dinamometrs: armijnieki nogurumu nejūt

Palikusi neliela rūgtuma sajūta pēc šīs nedēļas. Diskutabli, taču mačs pret "Kunlun Red star" bija ņemams līdz brīdim, kad Aleksandrs Salāks atdeva ripu pretiniekiem, kas nekļūdījās un panāca divu vārtu pārsvaru trešajā periodā. Turklāt, "Dinamo" tobrīd spēlēja vairākumā.

Foto: dinamoriga.lv

Pirmajā periodā pret Pekinas klubu tika zaudēti divi ātri vārti, kuros gribējās redzēt lielāku iesaisti no laukuma spēlētajiem (it īpaši aizsargiem) pozicionālajā spēlē savā zonā. Vienus vārtus neilgi pēc tam Kristapam Sotniekam izdevās atgūt, taču trešajā periodā vārti mazākumā pēc Salāka kļūdas manāmi bija iedragājuši dinamiešus morāli un cerības par uzvaru izzuda. Gala rezultāts 1:3, rīdzinieki paliek tukšā.


Piektdien rīdziniekiem bija izbraukuma spēle pret Sočiem, kas vienmēr bijis neparocīgs pretinieks mūsējiem. Līdz šim desmit mačos izcīnīta tikai viena uzvara. Šajā reizē galvassāpes sagādāja pretinieku uzbrucējs Roberts Rosens, kas guva visus trīs mājinieku vārtus, tai skaitā uzvaru nesošos trešā perioda pēdējā minūtē.


Ja spēles iesākums vēl bija salīdzinoši vienlīdzīgs, spēles otra puse pagāja izteikti Soču zīmē. Aleksandram Salākam darba bija daudz, pretinieki izdarīja 29 metienus pa vārtiem, turpretī rīdzinieki vien 12. Kaut kur atkal varēja manīt motivācijas trūkumu, paviršību viesu darbībās.


Tikai viens spēlētājs rīdzinieku rindās meta pa vārtiem vairāk kā vienu reizi un tas bija aizsargs Oskars Bārtulis, kura kontā arī otrie rīdzinieku vārti. Beigās tomēr sāpīgs zaudējums pamatlaikā - 2:3.


Pēdējā spēle pirms izlašu pārtraukuma tika aizvadīta viesos pret spēcīgo Sanktpēterburgas "SKA" komandu. "SKA" šī bija otrā b2b (back to back - apzīmējums no angļu val. - divas spēles divās dienās) spēle. KHL bieži netiek spēlētas b2b spēles, taču šī bija viena no tām reizēm, kad rīdziniekiem bija neliela priekšrocība. Komandām otrajās b2b spēlēs parasti ir manāms nogurums un tiek pieļautas vairāk kļūdas tieši uz noguruma pamata.


Kaut kur brīžiem varēja manīt, ka "SKA" jau iepriekšējā dienā bija spēlējuši. Spēle kopumā bija notikumiem bagāta. Skatītāji varēja baudīt sešu vārtu pamatlaiku, kas beidzās ar neizšķirtu - 3:3, kam sekoja papildlaiks.


Papildlaikā Brendonam Makmilanam bija iespēja noformēt hetriku, taču tiesneši vārtu guvumu neiskaitīja vārtsarga traucēšanas dēļ. Tāpat uzvaru varēja atnest arī Andris Džeriņš, kas izpildīja soda metienu, taču metiens tika atsists.


Tā kā papildlaiks beidzās bez vārtiem, sekoja pēcspēles metienu sērija, kurā pārāki bija mājinieki. Rezultāts 3:4, taču "Dinamo" tiek pie punkta, kas arī nav mazsvarīgi.


Noteikti var uzteikt Salāka spēli vārtos arī šajā nedēļā, "Dinamo" fani vairākkārt varēja vērot, kā kritiskos brīžos komanda tiek glābta no vārtu zaudējuma. Jā, kļūda ripas iespēlēšanā pret "Kunlun Red star" nedaudz iegrieza, taču negribās pārāk vainot Salāku, kļūdas gadās.


Nedēļas labākais spēlētājs: Oskars Bārtulis, kurš aizvadījis divreiz mazāk spēļu par lielāko daļu "Dinamo" aizsargu, taču paspējis kļūt par rīdzinieku labako aizsargu-bombardieri. 11 mačos iekrāti 6(1+5) punkti. Vienīgie vārti izlīdzināja rezultātu pret sočiem trešajā periodā. Oskars ir bijis ļoti labs papildinājums, palīdzot arī ar spēli vairākumā.


Pirmajā izlašu pārtraukumā šosezon rīdzinieki dodas, atrodoties pēdējā vietā rietumu konferencē. Nākamā spēle "Dinamo" gaidāma vien 12. novembrī, kad 5 mājas spēļu sērija tiks iesākta pret Ufas "Salavat Julajev".

1 comment