• Valters Spirģis

"Dinamo" steidzas, bet nepaspēj uz savu vilcienu

Pēc fantastiskas atspēlēšanās un uzvaras pret vienu no KHL vadošajām vienībām, SKA komandu, otro spēli divās dienās aizvadīja Rīgas "Dinamo". Pretī Krega Maktaviša vadītā Jaroslavļas "Lokomotiv" komanda. Vārtos šodien stāvēja Kristers Gudļevskis, brīvdiena tika iedota komandas kapteinim Laurim Dārziņam, kā arī Jākobam Berglundam un abiem Kristapiem - Sotniekam un Zīlem.

Kristers Gudļevskis. Foto: dinamoriga.lv

Spēle iesākās samērā mierīgi, bez nopietnām vārtu gūšanas iespējām. Jaroslavļas vienībai pirmā perioda beigās vienu no izspēlēm veiksmīgi izdevās novest līdz precīzam metienam pustukšos "Dinamo" vārtos - 0:1.


Otrajā periodā arī tika gūti vieni vārti, bet šoreiz tos guva dinamieši. Miķelis Rēdlihs raidīja ripu savas bijušās komandas vārtu augšējā stūrī no vārtu priekšas pēc tam, kad lielisku piespēli no aizvārtes izdarīja Daniels Bērziņš. Pretinieku vārtsargs bija nosegts un šo ripu atvairīt būtu bijis grūti. "Lokomotiv" treneru štābs apšaubīja vārtu guvumu, jo Brendons Makmilans atradās vārtsarga laukumā, taču vārti tomēr tika ieskaitīti.


Viss interesantākais notika trešajā periodā. Rezultāts turējās 1:1 līdz noslēdzošajām divām minūtēm, kad Deivids Ulstrēms raidīja ripu vārtos. Pretinieku vārtsargs Iļja Konovalovs atkal bija nosegts.


Šajā brīdī likās, ka uzvara jau kabatā, taču atlikušajā spēles laikā lokomotīvei izdevās gūt divus vārtus un izvilkt uzvaru pamatlaikā. Izcēlās Tajs Retijs, kurš pirms gada vēl atradās vienā maiņā ar Konoru Makdeividu, un Aleksandrs Kaļiņins.


"Lokomotiv" uzvaras vārtos grūti vainot Gudļevski, viņa redzamība bija diezgan ierobežota metiena brīdī.


Teiksim tā - nedaudz pietrūka, taču hokeja mačs ilgst 60 minūtes, nevis 59.


Sliktās ziņas - šī nav pirmā reize, kad līdzīgs scenārijs tiek izspēlēts "Dinamo" spēlē, ir jāsaprot, kā izvairīties no šādiem notikumu pavērsieniem turpmāk.


Labās ziņas - šī ir pārbaudes spēle, uzvara vai zaudējums - tam nav tik liela nozīme, galvenais paņemt labo no spēles un neatkārtot šodien pieļautās kļūdas regulārajā sezonā.


Šodien var izcelt Deividu Sarkani, kurš tika pie dažiem metieniem pa vārtiem un brīžiem arī ļoti labi nospēlēja savu vārtu priekšā, neļaujot pretiniekiem gūt vārtus. Deivids vēl nav garantējis vietu "Dinamo" sastāvā, taču šajā spēlē treneru korpusam sevi parādīja labi.


Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs ceturtdien plkst. 15:00 pret Krievijas Olimpisko izlasi.