• Valters Spirģis

Dinamo apspēlē VHL čempionus, Berglunds atkal lielisks

Otrajā pārbaudes spēlē dinamiešiem izdevās izcīnīt pirmo uzvaru šajā pārbaudes spēļu ciklā pret latviešu hokejistu Edgara Siksnas, Kirila Galohas un Kirila Tambijeva pārstāvēto Karagandas "Saryarka". Kazahstānas hokeja klubs spēlē Krievijas augstākajā hokeja līgā (VHL) un ir trīskārtējais čempions, savu svaigāko titulu izcīnot pagājušajā sezonā.


Foto: dinamoriga.lv

Rīdzinieki visas spēles laikā demonstrēja pārliecinošu sniegumu, kas ļāva izcīnīt uzvaru ar gala rezultātu 6:1(3:0,2:1,1:0). Lai arī šī ir tikai pārbaudes spēle, prieks redzēt, ka dinamieši ir pareizi noreaģējuši pēc zaudējuma iepriekšējā mačā un izdevās reabilitēties.


Iepriekšējā spēlē vārtus sargāja Maksims Tretjaks, taču šodien iespēja atrādīt publikai savus kājsargus tika dota iespēja nomināli pirmajam vārtsargam Kristeram Gudļevskim.


Tāpat, salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli, spēlei tika pieteikts spēcīgāks sastāvs, šodien uz ledus izejot arī līderiem Miķelim Rēdliham un Laurim Dārziņam, kā arī leģionāriem Brendonam Makmilanam, Eštonam, Ulstrēmam, aizsargiem Berglundam un Māršalam


Spēli mūsējie iesāka gana aktīvi, kas arī atspoguļojās uz tablo. Pēc pirmā perioda rezultāts bija 3:0 par labu dinamiešiem. Vārtus guva Eštons, MakMilans un Ģēģeris (visi vienādos sastāvos).


Trešajos vārtos jāuzslavē Emīla Ģēģera degsme un došanās uz vārtiem. Vārti tika gūti, pretinieku zonā izcīnot ripu, tiekot garām diviem pretspēlētājiem, kam sekoja precīzs metiens garām pretinieku vārtsargam. Būs interesanti pavērot, kāda loma būs Emīlam šīs sezonas Dinamo modelī.


Otrajā periodā dinamieši pārsvaru tikai palielināja. Piektos vārtus guva Lauris Dārziņš pēc tam, kad pretinieks savā zonā zaudēja ripu. Laurim atlika vien apspēlēt vārtsargu no vārtu priekšas. Arī "Saryarka" guva vienus vārtus, kad perioda beigu daļā Kristeram Gudļevskim ripa nodevīgi izslīdēja caur padusi.


Noslēdzošajā trešdaļā punktu spēlei pielika precīzs Jākoba Berglunda metiens. Jākobam šajā spēlē tie bija otrie vārti. papildus tam, viņš atdeva vienu rezultatīvu piespēli un realizēja pēcspēles metienu (līdzīgi kā citās pārbaudes spēlēs, neatkarīgi no rezultāta, pēc spēles tika izspildīti bullīši).


Berglunds arī šajā spēlē bija ļoti manāms laukumā, aktīvs vārtu priekšā un Jākoba trio ar Dārziņu un Rēdlihu spārnos izskatās kā labs variants pirmajai maiņai. Arī vairākumā Berglunds jau paspējis ieņemt pagaidām bez līguma esošā Līnusa Videla vietu.


Pēcspēles metienu realizēja arī aizsargs Bens Māršals, kuram, visticamāk, kādu laiku nāksies samierināties ar to, ka cilvēki no viņa gaidīs Maiones aizstājēju. Vairākumā, "diriģējot" pirmo brigādi, Māršals izskatījās pārliecinošs. Izdevās radīt vārtu gūšanas iespējas gan pašam, gan partneriem, it īpaši trešajā periodā, kad metieni vārtu virzienā vairākuma laikā lidoja viens pēc otra.