• Valters Spirģis

Dalasa pēc 16 uzvarām 22 spēlēs padzen galveno treneri

Dalasas "Stars", kas atzīstami bija atguvusies no slikta sezonas starta (viena uzvara deviņās spēlēs), nu ir guvusi sešpadsmit uzvaras pēdējās divdesmit divās spēlēs. Šodien komandas mājaslapā parādījusies informācija, ka ticis atlaists galvenais treneris Džims Montgomerijs. Iemesls atlaišanai gan nav bijusi slikta komandas spēle.

Foto: 660citynews.com

Varētu teikt, ka viss sākās ar Marka-Andrē Flerī skaisto ripas atvairījumu bezcerīgā situācijā Vegasas spēlē pret Toronto. "Knights" uzvarēja maču, bet pēc spēles tika atlaists "Maple Leafs" galvenais treneris Maiks Bebkoks. Viens no iemesliem tam bija komandas vājais sniegums šajā sezonā un nespēja tikt pāri pirmajam play-off raundam jau vairākus gadus par spīti lieliskajam komandas sastāvam.


Pēc Bebkoka atlaišanas nāca gaismā dažādi stāsti par to, cik Bebkoks savā trenera karjerā ir bijis riebīgs pret hokejistiem un nav cienījis kā jaunos spēlētājus, tā arī veterānus.


Bebkoka atlaišanai sekoja citu hokejistu stāsti par Kalgarī "Flames" nu jau bijušā galvenā trenera Bila Pītersa attieksmi un rīcību, kā arī rasistiskiem izteikumiem pret saviem hokejistiem jau pirms vairākiem gadiem, kas arī sacēla lielu traci hokeja pasaulē, un viss rezultējās ar vēl viena trenera atlaišanu.


Visi šie atklāsmes stāsti no hokejistiem un tuvu stāvošiem cilvēkiem tika atklāti ļoti īsā laika periodā un visi šie notikumi ir sacēluši kājās hokeja pasauli.


Vakar NHL komisārs Gerijs Betmans tikās ar līgas valdi, lai diskutētu par pēdējā laika notikumiem. Lai pārāk daudz neieslīgtu detaļās, var teikt, ka līgai neitrāli cilvēki turpmāk rūpīgi izvērtēs, kas drīkstēs stāties treneru amatos, lai mazinātu šādus notikumus un būtu pārliecība, ka multimiljonu franšīzes vada ne tikai labi treneri, bet arī kompetenti cilvēki. Tāpat komandām būs momentāli jāziņo līgai par līdzīgiem incidentiem, pretējā gadījumā sekos sankcijas pret klubu.


Atgriežoties pie Montgomerija - lai arī varētu likties, ka tieši Betmana paziņojumi par izmaiņām ir veicinājuši trenera atlaišanu, pats klubs to noliedz. Jaunās izmaiņas nemaz nebūtu bijušas spēkā uz šo gadījumu. Oficiālais iemesls Montgomerija atlaišanai esot neprofesionāla rīcība. Tas ir viss, kas uz doto brīdi ir zināms.


Montgomerijam šis ir otrais gads "Stars" galvenā trenera amatā. Pagājušajā sezonā komanda aizspēlējās līdz otrajam raundam, kur atzina topošās čempiones "Blues" pārākumu. Gadu iepriekš "Stars" nespēja kvalificēties izslēgšanas spēlēm.


Piecdesmit gadus jaunā speciālista rokraksts Dalasā bija aizsardzības hokejs un arī šeit var vilkt paralēles ar Bebkoka situāciju. Gan "Maple Leafs", gan "Stars" ir ļoti laba uzbrucēju blice un likt tādai komandai spēlēt "no aizsardzības" var nešķist labākais risinājums, lai sasniegtu augstākos rezultātus un dabūtu ārā no sastāva maksimumu.


Lai nu kā, Montgomerija metodes deva rezultātu Dalasai, taču šobrīd būs intersanti paskatīties, kā mainīsies komandas spēle, jo par galvenā trenera vietas izpildītāju iecelts Montgmoreija asistents Riks Bouness.


"Stars" uzbrucēji šajā sezonā ir iespēlēti teju visās iespējamās kombinācijās un eksperimentu ar aizsargu pāriem arī bijis pietiekami. Bounesam būs uzdevums sakārtot arī spēli vairākumā, kam šobrīd ir vien viduvēja 18,2% realizācija. Meistaru vairākumā ir pietiekami, taču līdz šim vairakumā kaut kas ir trūcis.


Daži no līderiem, kā, piemēram, Džons Klinbergs, Džeimijs Bens un Džo Pavelskis nav attaisnojuši uz viņiem liktās cerības, kas ir viens no iemesliem, kādēļ vārtu gūšana nav bijusi komandas stiprā puse. Šajā sezonā gūti vien vidēji 2,61 vārti spēlē, kas ir 6. zemākais rādītājs līgā.


 

Avots: https://www.nhl.com/stars/news/jim-montgomery-dismissed-as-head-coach-of-dallas-stars/c-312388186