• Ernests Voļskis

Dāņi pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē pārspēj zviedrus

Šodien Pasaules čempionāta hokejā otrā diena sākās ar negaidītu pārsteigumu no Dānijas izlases, kas pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē pārspēja Zviedrijas izlasi ar rezultātu 4:3. Dānijas izlases sastāvā ar četriem punktiem atzīmējās Niklass Jensens (3+1).

Foto: Iihf.com


Pirmajā periodā jau dāņi sāka aktīvāk spēli, veidojot vairākus bīstamus momentus uz zviedru vārtiem, bet augļus tas dāņiem nesa tikai uz spēles otro periodu. Vispirms otrā perioda 2.minūtē rezultātu atklāja Zviedrijas izlase, vārtus gūstot Karlam Klinbergam no Cūgas komandas. Dāņiem rezultātu izlīdzināja šīs spēles varonis Niklass Jensens. Zviedri spēja otro reizi vadībā izvirzīties šajā spēlē, bet tā arī bija pēdējā reize viņiem, kad viņi atrodas vadībā. Otrā perioda izskaņā Dānijas izlase guva divus bezatbildes vārtus, kas jau izvirzīja viņus pirmo reizi vadībā šajā spēlē.


Dānija trešā perioda sākumā nopelnīja vairākumu, kas ļāva gūt vārtus Niklasam Jensenam, kas deva viņam šajā spēlē hat-trick, tādējādi Dānija bija jau vadībā ar divu vārtu pārsvaru 4:2. Zviedri vēl atguva vienus vārtus, tādējādi samazinot rezultātu 3:4. Vārtu guvums Karlam Klinbergam, kas viņa m bija otrie šajā spēlē. Dānijas izlase pirmo reizi Pasaules čempionātu vēsturē pārspēja Zviedrijas izlasi.


Par spēles varoņiem Dānijas izlasē kļuva Helsinku “Jokerit” uzbrucējs Niklass Jensens, kurš izcēlās ar četriem punktiem šajā spēlē. Ar 20 metieniem Dānijas izlases vārtos tika galā Sebastians Dahms.


Nākamo spēli Dānijas izlase aizvadīs pret Šveices izlasi, savukārt Zviedrijas izlase tiksies ar Baltkrievijas izlasi.