• Ernests Voļskis

Ceturtā kārta - apmaldījies Verners un briesmas top4

Spēļu ceturtā kārta iesākās ar Chelsea un Crystal Palace spēli. Spēli, kurā tikās pārbagātais (gan tiešā, gan tēlainā nozīmē) uzbrukums pret “park the buss” ekspertiem, kuri šogad jau paspējuši pārsteigt mūs, uzvarot Manchester United, pirmajā spēļu kārtā.

Foto: https://www.premierleague.com/matchweek/5667/blog


Lai gan pirmajā puslaikā Chelsea dominēja laukumā ar 73% bumbas kontroli, bet visā mačā kopā ar 71%, lielākā daļa spēles tika aizvadīta tieši vidus zonā – 48%. Interesanti, ka piespēļu skaits komandām atšķīrās par vairāk nekā 400 piespēlēm (733:301) un, paskatoties uz statistiku un rezultātu 4:0 uz tablo spēles beigās, tā vien šķiet, ka klubs no Londonas pārliecinoši iznīcināja savus pretiniekus, bet.


Pirmais puslaiks iesākās un turpinājās ar Chelsea dominanci visā tā garumā un lielāko daļu laika uzbrūkošā komanda pavadīja saspēlējoties vai nu laukuma centrā, vai ap pretinieku soda laukumu. Pie labākās iespējas puslaikā tikai vāciešu futbola skaļākais vārds Premjerlīgā Timo Werners, kurš ar komandas biedriem aizskrēja 3 pret 2 pretuzbrukumā, taču noslēdzošo sitienu no kreisās soda laukuma puses raidīja tieši spāņu vārtsarga Guaitas vēderā. Kamēr Chelsea pirmajā puslaikā izpildīja 7 sitienus (2 rāmī), Crystal Palace spēlētāji tā arī nepārbaudīja Londonas kluba jaunā vārtsarga, PL debitanta Mendy spējas. Pēc nospēlētām 45 minūtēm 0:0.


Otrais puslaiks turpinājās ar Chelsea spiedienu un jau pēc piecām nospēlētām minūtēm mājinieki panāca 1:0. Īstajā laikā, īstajā vietā ieskrēja angļu aizsargs un kluba vēl viens jaunpienācējs Bendžamins Chilwells. Pēc Abrahama centieniem trāpīt ar galvu un rikošeta no pretinieku aizsarga, bumba nokrita tieši pa sitienam Chilwellam un viņš no soda laukuma kreisās puses to trieca vārtos. Izcili spēlējošais aizsargs par sevi lika manīt vēl pēc 16 minūtēm, kad 66.min. ar centrējumu atrada soda laukumā dežurējošo pozīcijas biedru – aizsargu Zoumu, kurš iesita ar galvu un iznīcināja Crystal Palace spēlētāju cerības, panākot 2:0 Londonas kluba labā. Desmit minūtes vēlāk Crystal Palace spēlētāji divreiz pārkāpa noteikumus savā soda laukumā un četru minūšu laikā divreiz ar realizētām pendelēm izcēlās Jorginho. Jāatzīst gan, ka otrā pendele raisīja nelielu strīdu Jorginho un uzbrucēja Abrahama starpā par to, kurš to izpildīs, taču uzreiz pie abiem pieskrējā kapteinis Azpilicueta un nomierināja komandas biedrus. Spēle noslēdzās tā arī Crystal Palace komadai ne reizi neuzsitot pa vārtu rāmi un mača rezultāts bija tieši tāds pats, kā Palace raidījumi garām vārtiem – 4:0.

Foto: https://www.premierleague.com/matchweek/5667/blog


Lieliskus mačus aizvadīja Chelsea aizsargi Chilwells un Thiago Silva, kā arī Palace gados jaunais aizsargs Mitchell, kamēr uzbrucējs Werners kārtējo spēli izskatījās apmaldījies ne tajā komandas uzbrukuma stilā, kurā plānoja nonākt.

Dienas otrajā spēlē tikās izcilajā formā esošā Everton komanda ar nepiekāpīgo Brighton. Pirms spēles šķiet jautājums visiem bija viens – vai DCL gūs kārtējos vārtus? Atbilde uz šo jautājumu tika sniegta jau sešpadsmitajā minūtē, kad pēc izcila Sirudsona centrējuma Calvert-Lewin ar galvu, atrodoties pie paša labā vārtu staba, trieca bumbu vārtu tīklā. 1:0 Lai gan krietni aktīvāki un pārliecinošāki bija Everton spēlētāji, 41.min pēc Anglijas izlases vārtsarga Pickforda kļūdas Moupay iebakstīja bumbu starp Everton aizsarga kājām un panāca 1:1. Prieki nebija ilgi, jo pirmā puslaika kompensācijas laika pēdējās sekundēs Everton tika pie labas brīvsitiena iespējas. Pēc Rodriguez centrējuma vārtus guva viņa tautības biedrs, kolumbietis un garākais aizsargs laukumā Mina. Puslaikā 2:1

Otrais puslaiks tā arī nepārsteidza skatītājus ar sīvu cīņu par uzvaru, jo divos pretuzbrukumos, divus identiskus vārtu guva jau pieminētais kolumbietis James Rodriguez. Kad arī viņš tika nomainīts un atlicis bija vien sagaidīt spēles beigas, kompensācijas laika otrajā minūtē, no gaisa apstrādājot bumbu fantastisks sitiens izdevās Brighton pussargam Bissouma. Spēle noslēdzās 4:2 Everton labā, kas šobrīd atrodas pārliecinošā PL pirmajā vietā un nākamo maču aizvadīs ar šī brīža čempioniem Liverpool. Jāpiemin, ka nākamā spēļu kārta būs pēc divām nedēļām, jo nākamnedēļ paredzētas izlašu spēles, kurās Anglijas izlases sastāvā aicināts debitēt Everton neapstādināmais uzbrucējs Calvert Lewin.


No trešās spēles skatītāji sagaidīja Manchester City dominanci un graujošu uzvaru pret Leeds komandu, jo divreiz taču izcilas komandas nenospēlē vāji. Spēle noslēdzās 1:1.

Pirmās 20 minūtes bez jebkādiem variantiem pārāki bija City spēlētāji, kas neļāva Leeds komandai pieskarties bumbai un piespieda viņus nepārtraukti kļūdīties. Viena no šīm kļūdām 17.min atnesa pirmo vārtu guvumu, kad pēc Leeds vārtsarga piespēles pretiniekam, City ar pāris saspēlēm labā pozīcijā apgādāja savu vienīgo uzbrucēju Sterlingu. Bumba vārtu labajā, apakšējā stūrī un 1:0. Pēc 20 minūtēm spēle pilnībā mainījās. Leeds devas uzbrukumos, kontrolēja bumbu un pirmo puslaiku noslēdza iedzinējos, bet ar 51% bumbas kontroli un puslaika pašās beigās izcilu 1v1 nerealizēja Leeds spēlētājs Luke Ayling.


Otrais puslaiks bija tieši tikpat aizraujošs, cik pirmā beigas. 56. Minūtē laukumā nāca Leeds spēlētājs Rodrigo un jau 59.minūtē viņš panāca 1:1 līdzīgā situācijā, kādā vārtus guva iepriekš pieminētais Brighton uzbrucējs Maupay. Leeds spēlētāji rībināja vārtu konstrukcijas, City spēlētāji krita soda laukumā un meklēja sodus, abi vārtsargi spēlēja izcili un glāba savas komandas, Bamfords ar Kevinu DeBruyni spēlēja vāji, bet abi pieredzējušie treneri ārdījās laukuma malā. Tas viss noslēdzās ar vēsturisku Leeds 1:1 pret Manchester City.

Foto: https://www.premierleague.com/matchweek/5667/blog