• Ernests Voļskis

Cīņa par labāko astotnieku Elvi florbola līgā

Vēl tikai dažas spēles palikušas Elvi florbola līgā vīriešiem, un tad varēs sākties pats gaidītākais sezonas notikums – izslēgšanas spēles. Pagaidām sev playoff ir nodrošinājušas četras komandas, kamēr piecas vēl ir cīņas karstumā par vietu tajā. Kādai komandai būs jāpaliek aiz borta, bet diez kurai būs jāpiedzīvo šis liktenis.

"FBK Valmiera" un "Irava/Avant". Foto: Floorball.lvLīdz Elvi florbola līgas vīriešiem regulārās sezonas beigām palikušas vien trīs spēles katrai vienībai. Šobrīd izslēgšanas spēlēs iekļuvušas četras vienības – Cēsu “Lekrings”, “Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka”, Stalbes “SK Pārgauja” un “Lielvārde/Fatpipe”. “Lekrings” komandai pietiks ar vienu uzvaru trijās spēlēs, lai kļūtu par regulārās sezonas uzvarētājiem.


Izslēgšanas spēlēs vairs nevar iekļūt trīs vienības – “Bauska”, Ogres “Vilki” un “Ķekava”. Ķekavieši bija viss tuvāk no šīm vienībām, lai cīnītos par izslēgšanas spēlēm, bet pagājušajās nedēļas nogalē piedzīvotie zaudējumi, pārvilka strīpu cerībai par izslēgšanas spēlēm. “FK Ķekava” komandai pēdējās trīs spēles palikušas pret izteiktiem līderiem - “Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka”, “SK Pārgauja” un “Lielvārde/Fatpipe”. Pat ja būtu matemātiskas iespējas Ķekavas komandai, būtu maz ticams, ka ķekaviešiem izdotos triumfēt visās trīs spēlēs.


Izšķirošajās spēlēs noteikti viss interesantāk būs vērot šīs piecas vienības – “FBK Valmiera”, “Irlava/Avant”, “Kurši/Ekovalis”, “Rubene” un “Talsu NSS/Krauzers”. Tieši šīs vienības ir dažu punktu attālumā par izslēgšanas spēlēm. Piecas vienības cīnās par labāko astotnieku, kamēr citas četras jau ir nodrošinājušas šo astotnieku.

Tas vien nozīmē, ka vienai vienībai būs jāpaliek ārpusē, šobrīd tā ir “FBK Valmiera” komanda ar 28 punktiem. “FBK Valmiera” komandai pēdējās trīs spēles palikušas pret “Ķekava” (nevar vairs tikt playoff), “SK Pārgauja” un “Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka” (nodrošinājušas vietu playoff). Ļoti interesanti, ka valmieriešiem nebūs jāizvada spēles pret tiešajiem konkurentiem.


Labāko astotnieku ar 31 punktu šobrīd noslēdz Elvi florbola līgas debitante “Irlava/Avant” vienība. Tie ir vien trīs punkti priekšā Valmierai. Irlavniekiem sagaidāmas ļoti interesantas trīs izšķirošās spēles, jo divas no tām ir pret šī brīža tiešajiem konkurentiem Talsiem un Liepājai. “Irlava/Avant” vēl jāizvada spēle pret “Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka”, ko izdevās uzvarēt pirmajā savstarpējā spēlē Irlavā.


Divas vienības Irlavai ir priekša vien pa vienu punktu – “Kurši/Ekovalis” un “Rubene”. “Kurši/Ekovalis” izšķirošajās spēlēs jāizvada Kurzemes derbiji ar “Irlava/Avant” un “Talsi NSS/Krauzers”, kā arī ar šīs sezonas pastarīti Bausku. Kurzemes derbiji gaidāmi ļoti interesanti, jo “Kurši/Ekovalis” starp šīm vienībām atrodas viducī ar Rubenes florbolistiem, un pats galvenais, ka viens punktiņš ir starpā.


Kocēnu “Rubene” ar var būt noteikti priecīga, ka viena no trīs pēdējām spēlēm jāizvada pret Bauskas komandu. Bet no otras puses, viņiem ir jāspēlē pret šīs sezonas līderi “Lekrings” vienību un tiešajiem konkurentiem Talsiem, kas ir viņiem priekšā tikai pa vienu punktu.


Talsiem laikam jau ies viskarstāk, jo spēles jāizvada tikai pret tiešajiem konkurentiem, jau minētajām vienībām – “Irlava/Avant”, “Kurši/Ekovalis” un “Rubene”. Talsinieki šobrīd atrodas pēc punktiem piektajā vietā, bet objektīvi skatoties tā ir 5.-9.vieta.Prognoze: Izslēgšanas spēlēs netiks “FBK Valmiera” komanda. Valmierai izdosies izcīnīt vienu uzvaru pret “Ķekava” komandu, kas liks pabeigt sezonu ar 31 punktu. “Irlava/Avant” komandai izdosies izcīnīt uzvaru mājās pret kaimiņiem Talsiem, kas ļaus būt priekšā Valmieras komandai.