• Deins Reinicāns

Bertāns uzstāda jaunu Vašingtonas "Wizards" kluba rekordu

Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns pirmdien Vašingtonas "Wizards" spēlē pret Bostonas “Celtics” uzstādija jaunu kluba rekordu, kas šobrīd pieder Dāvim Bertānam.

Dāvis Bērtāns. Foto: https://nba.nbcsports.com/


Dāvis šonakt guva 20 punktus un izcīnija divas atlēkušās bumbas, komandai zaudējot ar 110:111. Latvijas lāzeris realizēja piecus no deviņiem tālmetieniem un visus piecus soda metienus. Latvietis otro reizi pēc kārtas spēlē realizēja piecus tālmetienus. Šosezon tā ir pirmā reize, kad Bertāns realizēja vismaz piecus tālmetienus divās spēlēs pēc kārtas. Uzstādīts arī jauns Vašingtonas “Wizards” rekords – Dāvis Bertāns jau ir realizējis divus vai vairāk trīspunkta metienus 16 spēlēs pēc kārtas, tas nozīmē, ka Latvijas lāzeris ir labojis Bredlija Bīla rekordu, kas tika uzstādīts 2017.gadā, iemetot 15 spēlēs pēc kārtas divus vai vairākus trīspunkta metienus. Jāsaka, ka Bertāna sniegums ir krietni uzlabojies, jo februārī realizējis teicami soda metienus 18 no 18, realizējot tos ar 92% precizitāti šobrīd. Salīdzinot ar janvāri sniegums ir uzlabojies, Bertāns februāra mēnesī metienus no spēles realizēja ar 40,9% precizitāti, bet janvārī šis procents bija 36,6% precizitāte.


Latvijas lāzeris pirms šīs sezonas parakstīja piecu sezonu līgumu, kuru vērtība mērojama 80 miljonu dolāros. Esošā informācija liecina, ka Bertāns saņems nākamajos gados atalgojumu 15, 16, 16, 17 un 16 miljoni dolāru, pēc algu datu bāzes informācijas “Spotrac”. Bertānam jau ir garantēti 69 miljonu dolāri ar opciju pēdējā gadā lauzt līgumu ar Vašingtonas “Wizards”.


Vašingtonas “Wizards” februārī mēnesī tika pie deviņām uzvarām un piedzīvoja sešus zaudējumus. Šobrīd Bertāna pārstāvētā komanda atrodas 12. vietā Austrumos, bet nākamo spēli “Wizards” aizvadīs 3.martā, kur aizvadīs spēli pret Memfisas “Grizzlies”. NBA pamatturnīrā plānots aizvadīt 72 spēles, kas ir par 10 mazāk spēlēm nekā pērn sezonā.