• Kārlis Grundmanis

Berglunds un nebeidzamie bullīši, jeb kā ''Dinamo'' veicās pirmajā pārbaudes spēlē?

Updated: Apr 19, 2020

Rīgas "Dinamo" vakar aizvadīja savu pirmo pārbaudes spēli šosezon, zaudējot Almetjevskas ''Ņeftjaņik" ar rezultātu 1:2. Kopumā šajā spēlē daudz ko redzēt nebija, tomēr tas bija VHL oponents un sastāvs bija pilns ar rezervistiem un jaunajiem spēlētājiem, taču dažas lietas sezonai no tās paķert var.


Gints Meija cīņā ar diviem pretspēlētājiem. Foto: dinamoriga.lv

Vispamanāmākais spēlētājs dinamiešu rindās bija jaunieguvums Jākobs Berglunds, kurš ne tikai šajā spēlē izcēlās ar vārtu guvumu, bet arī vairākas reizes bīstami raidīja ripu pa pretinieku vārtiem un veidoja momentus. Kā jau iepriekš tika domāts, izskatās, ka paņemts leģionārs-snaiperis, kurš bieži metīs pa vārtiem un trāpīs arī. Jautājums tikai, kurš to ripu līdz viņam to nogādās?


Ļoti aktīvs spēlē bija Emīls Ģēģeris. Skaidri bija redzams, ka šim spēlētājam Ģirts Ankipāns uzticas. Ģēģeris laukumā bija gan vairākumā, gan mazākumā, kas var nozīmēt ne pavisam labas ziņas viņa tiešākajam konkurentam Rihardam Marenim.


Marenis arī veidoja dažus momentus, taču tādi spēlētāji kā Ģēģeris, Meija, pat Sarkanis viņu aizēnoja. Nesaku, ka viņi nospēlēja labāk, vienkārši bija vairāk pamanāmi ar visādiem izgājieniem uzbrukumā.


Marenim, kurš aizvadīja ļoti labu PČ Latvijas izlases sastāvā, par vietu zem saules (4. maiņā) vēl būs ļoti smagi jāpacīnās, un šobrīd man grūti redzēt Mareni izkonkurējam Ģēģeri.


Labi izskatījās Gilīss, viņš atbraucis uz 4. sezonu tumšsarkanajā kreklā ar apņēmību pierādīt, ka ir spējīgs izdarīt to, ko 1. sezonā ar Dinamo, jeb parādīt to, ka var gūt pāris vārtus, spēlēt fizisku spēli un, cerams, izvairīties no savainojumiem.


Stabils izskatījās Tretjaks, bet VHL pretinieki ir viņam ierasta lieta. Lai man piedod VHL fani, bet, kad Tretjaks spēlēs pret augstāka līmeņa komandām, varēs veikt kaut kādus secinājumus par to, kā Tretjakam veiksies sezonā (Ja neatgriežas Biļalovs, par ko pēdējā laikā ir arvien vairāk un vairāk baumu).


Zabusovs guva vārtus uzvarētāju noskaidrošanas metienu sērijā, kas automātiski lika Ankipānam viņu pamanīt, galu galā, viņš izpildīja 5(!) metienus šajā sērijā. Interesanti, varbūt viņš būs šīs sezonas Daniels Bērziņš? Ja tā, tad novēlu, lai viņš vismaz pie spēlēšanas tiek.


Kā pagājušo sezonu pabeiguši, šo iesāka arī aizsargu pāris Zīle - Ališauskas. Nav nekādu šaubu, ka šis pāris spēlēs kopā, šaubas ir tikai par to kā Ankipāns to izmanto - kā 2. vai 3. pāris.


Balinskis laukumā rādīja smalkus trikus, taču visiem skaidrs, ka no viņa gaida sezonu, kurā viņš izlauzīs sev vietu kā stabils nr.1 aizsargs. Triki bija skaisti, bullītis Forsberga stilā izpildīts nevainojami, bet tomēr no Balinska vairāk gribētos redzēt stabilu sniegumu katrā spēlē, bet tas vairāk novēlējums uz sezonu.