Beils, Ēriksens un citas futbola zvaigznes, kuras sagaida aizraujošs janvāris

Straujiem soļiem tuvojas jaunais 2020. gads. Kā katru sezonu, arī šajā janvārī atvērsies spēlētāju tirgus Eiropas spēcīgākajās līgās. Potenciālo klubu maiņu gaida vairāki augsta līmeņa sportisti un starp tiem ir arī kādreizējais pasaules dārgākais futbolists Gerets Beils.


Gerets Beils, Foto: Getty Images - GETTY

Velsietis, iespējams, ir slavenākais spēlētājs, kurš šobrīd visai atklāti atrodas futbolistu tirgū. Par Beila došanos prom tika spekulēts teju visu vasaru. Viņš arī bija tuvu pāriešanai uz Ķīnas Superlīgu, bet Madrides "Real" prezidents Florentino Peress nevēlējās uzbrucēju atdot par brīvu. Neilgi vēlāk komandas galvenais treneris Zinedins Zidāns paziņoja, ka rēķinās ar Beilu gaidāmajā sezonā un tā arī viņa transfērsāga bija galā. Jāizceļ, ka to bija savādi dzirdēt no slavenā Francijas speciālista, jo nepilnu mēnesi iepriekš viņš teica, ka komandai būs labāk, ja velsietis pametīs klubu.


Sezonas laikā Madrides ''Real'' fani nebija apmierināti ar Beila attieksmi un arī sniegumu laukumā, tāpēc nebaidījās izsvilpt viņu spēļu laikā. Nevienam nebūtu viegli izturēt tādu izturēšanos no savas komandas atbalstītājiem un Beils nav izņēmums. Pirms mēneša viņš parādīja savu nostāju pret ''Real'', kad Velsas izlase kvalificējās šīs vasaras Eiropas čempionātam. Beils ar izlases komandas biedriem svinēja un kopā turēja Velsas karogu, uz kura bija uzrakstīts ''Velsa, Golfs, Madride – tādā secībā''. Kā bija sagaidāms, ''Real'' fanus tas tikai saniknoja un nostādīja pret slaveno uzbrucēju vēl vairāk.


Tāpēc nav daudz šaubu, ka šī ir Beila pēdējā sezona Madridē, lai arī viņa līgums ir līdz 2022. gada vasarai. Tiek spekulēts, ka velsietis varētu pamest Spāniju jau janvārī un atgriezties savā iepriekšējā klubā ''Tottenham Hotspur''.


Londonas komanda novembra beigās parakstīja līgumu ar jaunu galveno treneri Žuzē Morinju. Dienu vēlāk Beils intervijā ar BT Sports izteicās, ka ''Tottenham'' ir ieguvusi lielisku treneri un novēlēja veiksmi portugālim. Šonedēļ Morinju pateicās uzbrucējam, kā arī uz jautājumu, vai viņš centīsies iegādāties velsieti, atbildēja: ''Vai man tiešām ir jāatbild uz šo jautājumu?''

Ja Madrides ''Real'' un ''Tottenham'' tiešām sāks nopietnas pārrunas, iespējams, pretējā virzienā uz Spāniju dosies Kristians Eriksens. Dāņu uzbrūkošais pussargs pēdējās sezonās bija viens no Londonas kluba līderiem, bet aizvadītajā vasarā Eriksena vārds nereti tika asociēts ar pāreju uz Madridi. To pastiprināja fakts, ka šis ir viņa līguma pēdējais gads. Tomēr ''Tottenham'' tā brīža galvenais treneris Maurisio Početino nebija ar mieru pārdot vienu no komandas labākajiem spēlētājiem.


Eriksens tā arī vēl nav pagarinājis savu līgumu un iespēja, ka viņš to darīs, ir gaužām maza. Neizskatās arī, ka Morinju ar pussargu rēķinās, jo kopš portugāļa pievienošanās, Eriksens kopā ir nospēlējis tikai 98 minūtes piecos mačos.Edinsons Kavani, Foto: AFP


Vēl viens pasaules klases futbolists, kuram līgums beidzas šajā vasarā ir Edinsons Kavani. Urugvajietis ir aizvadījis neveiksmīgu pirmo sezonas pusi Parīzes ''Saint-Germain'' komandā. Savainojumu un augstās konkurences uzbrukumā rezultātā viņš ir guvis tikai divus vārtus līdz šim. Nav šaubu, ka Kavani līgumu vairs nepagarinās.


Tiek domāts Parīzes klubs gan varētu mēģināt jau janvārī atbrīvoties no uzbrucēja, lai saņemtu pretī vismaz kādu naudas summu vai spēlētāju. Par Kavani ticamāko galamērķi tiek uzskatīta Madrides ''Atletico'', kas jau vasarā izrādīja interesi par viņu. Jāsaka, ka lai arī spēlētāja aģents ir paziņojis par līguma nepagarināšanu, viņš šobrīd noliedz, ka Kavani pametīs Franciju jau janvārī.


Ērlings Breuts Hālands, Foto: TF-Images/Getty Images


Ērlins Breuts Hālands šīs sezonas laikā ir eksplodējis, un nu ir teju katras Eiropas komandas mērķu sarakstā. 19 gadus vecais norvēģu uzbrucējs maijā pieteica sevi futbola pasaulei ar deviņiem vārtiem pret Hondurusas jauniešu izlasi U-20 Pasaules kausā. Šosezon Hālands ir turpinājis fantastisko rezultativitāti ''Salzburg'' rindās un ir iesitis 28 vārtus 21 spēlē. Jāizceļ, ka astoņus no tiem viņš guva Čempionu līgas pirmajos piecos grupu turnīra mačos.


Nav grūti izspriest, ka Hālands ir pāraudzis Austrijas futbola līmeni un viņam ir jāmeklē iespējas attīstīties tālāk. Par norvēģu uzlecošās zvaigznes reālistiskāko galamērķi tiek uzskatīta Mančestras ''United''. Anglijas titulētajam klubam vasaras pārejas periodā izdevās iegādāties tikai vienu uzbrucēju, Denjelu Džeimsu, ar ko bija gaužām par maz, lai aizvietotu divus uzbrucējus, kuri pameta klubu – Aleksi Sančesu un Romelu Lukaku.


Ja ''United'' centīsies nopirkt Hālandu janvārī, ''Salzburg'' nevarēs angļus apturēt no līguma piedāvāšana, jo uzbrucēja izpirkuma summa, kas tika publiskota pirms dažām dienām, ir tikai 20 miljoni eiro. Jāpiemin, ka Mančestras vienības galvenais treneris Ulē Gunnars Sulšērs ir Hālanda tautietis un abi jau strādāja divas sezonas kopā ''Molde'' rindās.


Bet ir gan iespēja, ka norvēģu jauneklis nogaidīs līdz vasarai, lai pamestu Austriju. Ja ''Salzburg'' izdosies paveikt brīnumu un uzveikt Eiropas čempioni ''Liverpool'' grupu turnīra pēdējā spēlē, tā var sasniegt Čempionu līgas izslēgšanas spēles. Tiek prognozēts, ka šādā rezultātā Hālands varētu izvēlēties turpināt Eirokausu sezonu Zalcburgas komandā.