• Ernests Voļskis

B. grupā Vācijai un Kazahstānai svarīgas spēles par četrinieku

Šodien Pasaules čempionātā hokejā ir pirms pēdējā diena grupu spēlēs. Šodien B. grupā tiks aizvadītas divas spēles kopumā. Dienas spēlē ASV izlase tiksies ar Vācijas izlasi, savukārt vakara spēlē spēkosies Norvēģijas un Kazahstānas izlases. Spēle starp Vāciju un ASV varētu šķist interesanta Latvijas izlasei, jo ASV uzvaras gadījumā Latvijai derēs arī uzvara papildlaikā pret Vāciju, lai spēlētu 1/4

Foto: https://www.facebook.com/kphotos.f


Vācija : ASV, plkst. 16:15

Spēle, kas ir ļoti svarīga Vācijas hokejistiem, kā arī Latvijas hokejistiem, jo Vācijas uzvaras gadījumā Latvijai nederēs uzvara papildlaikā, lai tiktu tālāk. Vakardienas Latvijas izlases izcīnītais punkts pret Somiju bija ļoti svarīgs, kas dod tagad iespēju cīnīties par 1/4.


Vācijas izlase šobrīd B. grupas tabulā atrodas 4.vietā ar deviņiem punktiem, savukārt ASV ar divpadsmit punktiem 2.vietā. Vēl vajag pieminēt, ka Kanādas izlase arī ir iesaistīta cīņā par 1/4, bet viss atkarīgs kā viņi grupas turnīru noslēgs pret Somijas izlasi.


Vācija un ASV Pasaules čempionātos ir tikušās 15 reizes. Vācijas izlasei izdevies uzvarēt piecās spēlēs, pēdējā reize bija 2016.gadā Maskavā. ASV izlase uzvarējusi septiņas reizes Vācijas izlasi Pasaules čempionātos. Pēdējā Pasaules čempionātā Bratislavā ASV pārspēja Vācijas izlasi 3:1.


Kazahstāna : Norvēģija, plkst. 20:15

Savu vietu 1/4 vēl nav nodrošinājusi Kazahstānas izlase, kurai šodien vajadzīga uzvara pret Norvēģijas izlasi. Kazahstāna šobrīd B. grupā atrodas 3.vietā ar 10 punktiem. Kazahstāna var arī šodien zaudēt, bet tad viņiem jācer, ka Somijas izlase uzvarēs Kanādas izlasi pamatlaikā. Tāpat arī viņiem jāņem vērā, ka daudz, kas atkarīgs no Vācijas un Latvijas spēles, tikai ar nosacījumu, ja Vācija uzvar ASV šodien. Norvēģijas izlasei Pasaules čempionāts ir beidzies, jo ar pieciem punktiem B. grupā viņi vairs nevar sasniegt labāko četrinieku.


Norvēģijas un Kazahstānas izlases līdz šim Pasaules čempionātos ir tikušās tikai vienu reizi, kas bija 2016.gada Pasaules čempionātā, kad norvēģi pārspēja kazahus 4:2.