• Kārlis Grundmanis

Bļugera ''Penguins" Maiņas Darījumā Iegūst Rezultatīvo Zukeru


Džeisons Zukers un Alekss Galčenjuks. Foto: hockeytroll.ca

Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas ''Penguins'' komanda maiņas darījumā ar Minesotas ''Wild'' vienību ieguvusi vienu no labākajiem tās uzbrucējiem Džeisonu Zukeru, pretī dodot uzbrucēju Aleksu Galčenjuku, jauno aizsargu Keilenu Edisonu, kā arī komandas 2020. gada 1. kārtas drafta izvēli.


Džeisons Zukers draftēts 2010. gadā, otrajā kārtā. Viņš vairākus gadus pavadīja NCAA koledžu čempionātā, savu pirmo spēli NHL aizvadot 2012. gadā. Lai gan viņš jau kopš 2014. gada bija stabils NHL spēlētājs, ar rezultativitāti karjeras sākumā viņš nepārsteidza, izrāvienu veicot vien 2016./2017. sezonā, gūstot 47 rezultativitātes punktus (22+25).


Šosezon Zukers guvis 29 rezultativitātes punktus (14+15) 45 spēlēs. Zukers vienmēr ir bijis labs vārtu guvējs, savā NHL karjerā viņš guvis 132 vārtus, savu labāko rezultātu sasniedzot 2017./2018. sezonā, pretinieku vārtsargus pārspējot 33 reizes. Lai gan “Penguins” komandai problēmu ar vārtu gūšanu līdz šim nav bijis, nesen no ierindas līdz sezonas beigām izsists komandas otrs labākais vārtu guvējs Džeiks Gencels, kurš, ietriecoties apmalē, savainoja plecu, ko vēlāk nācās operēt.


Par Zukera aizmainīšanu baumas klejo jau gadiem, kaut gan pats spēlētājs to vienmēr noliedzis. Arī par viņa pārcelšanos uz "Penguins” jau ilgāku laiku tika runāts. Jāsaka, ka, lai gan “Penguins” komandai Zukera maiņas darījums izmaksāja diezgan dārgi, tomēr izdevies to izdarīt, upurējot salīdzinoši maz, ja skatās uz "Wild" prasīto. “Wild” komanda sarunās ar Vankūveras “Canucks” pirms dažiem gadiem par viņu prasījusi “Canucks” jauno talantu Broku Beseru. Vankūveras komandas ĢM Džims Benings gan nāca pie prāta un nepieņēma šādus nosacījumus.


Minesotas “Wild” ieguvusi Aleksu Galčenjuku, kurš arī savulaik guvis 30 vārtus, to izdarot 2015./2016. sezonā, tomēr kopš tās sezonas nav spējis pārvarēt 20 vārtu barjeru. Galčenjuks savulaik draftēts 1. kārtā ar augsto 3. numuru, taču var teikt, ka uz viņu liktās cerības nav tikušas attaisnotas. Galčenjuku Monreālas “Canadiens” komandā centās iespēlēt centrā, kas tomēr nav viņa dabiskā pozīcija. Tāpat, tolaik komandas galvenais treneris Mišels Teriens nespēja atrast Galčenjukam stabilu pozīciju komandā, mētājot viņu no maiņas uz maiņu. Tieši tas kalpoja par iemeslu maiņas darījumam ar Arizonas “Coyotes” komandu, Galčenjuku iemainot pret Maksu Domi.


“Penguins” komanda Galčenjuku ieguva šovasar, uz Arizonu sūtot eksplozīvo vārtu guvēju Filu Keselu, kuram bija radies konflikts ar komandas līderi Jevgēņiju Malkinu. Tika cerēts, ka Galčenjuks, spēlējot ar Malkinu, atgūs kādreizējo formu, bet šī iecere izgāzās. Jau atkal komandas galvenais treneris nespēja atrast Galčenjukam stabilus maiņas partnerus, tādējādi radot vajadzību viņu aizmainīt.


“Penguins” komanda ļoti nopietni gatavojas Stenlija kausa izcīņai, cerot celt virs galvām kausu pēc divu gadu pārtraukuma. Pēc Gencela savainojuma izskatījās, ka komandai varētu pietrūkt tieši kreisās malas uzbrucēja, ko, šķiet, nebija iespējams atrisināt ar Galčenjuka palīdzību. Paredzams, ka Zukers spēlēs vienā virknējumā ar komandas kapteini Sidniju Krosbiju, kurš zināms kā viens no labākajiem piespēlētājiem NHL.


Zukera līgums arī ir garāks, līdz 2022./2023. sezonai, kas ir izdevīgi “Penguins” komandai, kas atrodas ļoti tuvu algu griestiem. Galčenjuks gan šajā vasarā kļūs par neierobežoti brīvo aģentu. Gaidāms, ka “Wild” komanda turpinās atbrīvoties no līderiem, kaut gan komanda nav nemaz tik tālu no play-off zonas, kamēr “Penguins" vienība turpina bruņoties pirms NHL transfēru loga aizvēršanās.


“Wild” komanda iegūst arī Pitsburgas vienības labāko aizsardzības prospektu Keilenu Edisonu, kuram ir tikai 19 gadu. Edisona nūjas satvēriens ir uz labo pusi, kas ir deficīts, jo īpaši starp aizsargiem. Edisons šosezon 39 mačos guvis 43 rezultativitātes punktus (10+33) Kanādas WHL junioru līgā. Pagājušajā sezonā viņš arī 3 spēles nospēlēja “Penguins" AHL fārmklubā, atzīmējoties ar 2 piespēlēm.


Tāpat, nedrīkst aizmirst arī par 1. kārtas drafta izvēli. Šogad paredzēts ļoti spēcīgs drafts, jo īpaši 1. kārtā. Minesotas “Wild” šobrīd kopumā ir 2 izvēles tieši 1. drafta kārtā, kas varētu ļoti palīdzēt komandai veikt jau ilgi gaidīto pārbūvi. Ja "Penguins" šosezon neiekļūst izslēgšanas spēlēs, tad Minesotas vienība saņems komandas drafta 1. kārtas izvēli nevis 2020., bet gan 2021. gadā, kas gan ir maz ticams.


NHL transfēru logs aizveras 24. februārī. Var uzskatīt, ka lielais maiņas darījumu periods ir sācies. Būs ļoti interesanti pasekot līdzi tam, ko nākamajās divās nedēļās darīs NHL komandas, jo baumas lido nepārtraukti, nedodot mieru ne faniem, ne komandu vadībām. Domājams gan, ka neviens no latviešu spēlētājiem šajos maiņas darījumos iesaistīts netiks.