• Ernests Voļskis

Austrietis Komāreks spēlēs Rīgā

Oficiāli šodien tika paziņots par 27 gadus jaunā Austrijas izlases hokejista Konstantīna Komāreka pievienošanos Rīgas “Dinamo” komandai. Komāreks pēdējās četras sezonas pavadījis vienā no Eiropas spēcīgākajām hokeja līgām, Zviedrijā.

Konstantīns Komareks. Foto: Flickr.com


Komāreks pats personīgi nāk no Austrijas skaistās galvaspilsētas Vīnes, kur arī sācis savas hokejista gaitas, spēlējot jauniešu sistēmas komandās. Tālāk 16 gadu vecumā Komāreks pārcēlies uz Zviedrijas hokeja skolu. Komāreks izgājis Lūleo hokeja skolu, kur pat ticis līdz augstākajai sistēmas komandai, kas spēlē Zviedrijas virslīgā – SHL.

Karjeras turpinājumā, Komāreks atgriezās Austrijā, pievienojoties Zalcburgas komandai, kas spēlēja un vēl joprojām spēlē “EBEL” čempionātā. Komāreks pēdējā sezonā ar 40 savāktiem punktiem, saprata, ka jāatgriežas Zviedrijā. Tā nu arī notika.

Ierastās skolas Lūleo vietā, Komāreks pievienojās citai Zviedrijas komandai – Mālmes “RedHawks”. Kopumā viņš tur pavadīja divas sezonas, interesanti, ka starp šīm divām sezonām viņš paspēja uzspēlēt Karlskrūnas komandā, kas arī ir Zviedrijas Superlīgas komanda. Pagājušo sezonu Komāreks sāka jau pieminētajā Mālmes komandā, tomēr sezonas vidū viņš atgriezās savā hokeja skolas dzimtenē – Lūleo komandai. Rezultatīvākā Komāreka sezona Zviedrijā bija 2018/2019, kad viņš “RedHawks” sastāvā tika pie 39 rezultativitātes punktiem.

Protams arī Komāreks kā viens no savas valsts labākajiem hokejistiem ir arī spēlējis Austrijas nacionālajā izlasē Pasaules čempionātos. Kopumā seši Pasaules čempionāti viņa rēķinā, trīs no tiem elitē.

Komāreks Rīgas “Dinamo” komandā spēlēs ar 67 numuru.