• Ernests Voļskis

ASV pārbrauc pāri Slovākijai un iekļūst Pasaules čempionāta pusfinālā

Šodien Pasaules čempionātā hokejā sākās ceturtdaļfināla spēles. Vienā no dienas pirmajām spēlēm ASV izlase pārliecinoši apspēlēja Slovākijas izlasi ar rezultātu 6:1. Ar diviem vārtu guvumiem ASV izlasē atzīmējas Konors Gārlands un Kolinss Blakveils. ASV pusfinālā būs jātiekas ar Vācijas un Šveices spēles uzvarētāju.

Foto: IIHF.com


Pirmais spēles periods pa visam neveiksmīgs izvērtās Slovākijas izlasei, jo jau spēles 3.minūtē tika nopelnīti divi ātri noraidījumi, tādējādi slovāki uz pusotru minūti palika trijatā. Spēles rezultāts tika atklāts perioda 14.minūtē, kad ASV komandas kapteinis Braiens Boils panāca 1:0. Divas minūtes vēlāk ASV jau panāca 2:0, vārtus gūstot Kolinam Blakveilam. Pusminūti līdz perioda beigām trešos vārtus ASV izlases labā guva Konors Gārlands. Pirmais periods noslēdzās par labu ASV 3:0.


Otrajā periodā vārti tika gūti tikai perioda pusē, kad vienīgos vārtus šajā spēlē Slovākijas izlases rindās guva izlases rezultatīvākais spēlētājs Pētrs Cehārliks. Trīs minūtes līdz perioda beigām ASV arī guva savus vārtus šajā periodā, kad ar otro vārtu guvumu ASV sastāvā atzīmējās Kolinss Blakveils. Pēc otrā perioda rezultāts bija 4:1.


Trešajā periodā jaunais amerikāņu uzbrucējs Aleksandrs Čemlevskijs panāca 5:1 jau 5.minūtē, tādējādi jau mazinot Slovākijas cerības uz iekļūšanu pusfinālā. Punktu šajā spēlē panāca Konors Garlands minūti līdz spēles beigām, panākot 6:1. Spēle tā arī noslēdzās, kas vien nozīmēja, ka amerikāņi pēc čempionāta pauzes ir iekļuvuši pusfinālā.


Kārtējo labo spēli ASV izlases vārtos aizvadīja Kalvins Pītersens, kurš atvairīja 27 pretinieku metienus.