• Ernests Voļskis

Aizraujošā atklāšanas spēlē triumfē “Lielvārde/Fatpipe” komanda

Šodien Lielvārdē startēja 27. florbola virslīgas sezona Latvijā, kur atklāšanas spēlē tikās pērnā gada čempioni “Lielvārde/Fatpipe” un vicečempioni “Hipotēka/Oxdog Ulbroka” komandas. Komandām aizspēlējoties līdz papildlaikam, spēles punktu lika jaunais Lielvārdes uzbrucējs Juris Sandis Jēgers atnesot savai komandai uzvaru ar rezultātu 6:5. Pēc spēles komentāru mums sniedza Jēgers.

"Lielvārde/Fatpipe" komanda. Foto: Ritvars Raitis, floorball.lv


1.Periods

Līdz pirmajiem vārtiem jaunajā sezonā ilgi nebija jāgaida, jo jau 51. sekundē spēles tika gūti vārti, kas izdevās “Lielvārde/Fatpipe” spēlētājam Maiklam Nazarovam, kas vārtu priekšā saņēma piespēli no Rūda Žukeļa, un uzreiz precīzi meta pa vārtiem, panākot 1:0 Lielvārdes labā. Nākamais bīstamais moments sekoja 6. minūtē, kad pie diviem bīstamiem metieniem tika “Lielvārde/Fatpipe” komanda, sākumā bīstami meta Dūniņš, bet nākamajā momentā jau draudus Ulbrokas komandai radīja Žukelis, abos momentos labi vārtos darbojās Ulbrokas vārtu vīrs Ivars Dišreits. Pirmo bīstamo momentu Ulbrokas komandai izdevās izveidot 9. minūtē, kad labu piespēli uz izgājienu saņēma Kaspars Šķēls, bet diemžēl Šķēla raidījums lidoja garām vārtiem. Minūti vēlāk trauksmes zvanu pie Lielvārdes vārtiem noorganizēja Edžus Ceriņš, bet vārtos pārliecinoši darbojās Jānis Salcevičs, neļaujot sevi pārspēt. Pēc šī momenta Salcevičs padeva precīzu piespēli Armandam Savinam, kas izgāja uz metienu un panāca 2:0 “Lielvārde/Fatpipe” labā, iemetot Dišreitam tuvajā vārtu sturī gar balsta kāju. 3 minūtes vēlāk Ulbrokas komandai izdevās atgūt vienus vārtus, precīzam esot Laurim Zaicevam, kurš pielaboja Eglīša metienu vārtu priekšā, panākot 1:2 uz tablo. Perioda izskaņā Ulbrokai izdevās sarīkot īstu karuseli pie Lielvārdes vārtiem, bet viss beidzās veiksmīgi Lielvārdes komandai, Kovaļevskim metot garām vārtiem, kas lidoja ārpusē laukumam. Spēles pirmais periods bija noslēdzies – 2:1 par labu “Lielvārde/Fatpipe”.


2.Periods

Otro periodu aktīvāk iesāka Ulbrokas komanda, jau no pirmajām sekundēm uz vārtiem dodoties Kovaļevskim, bet savā vietā bija Salcevičs. Nākamajā epizodē pie laba momenta nonāca Reinis Rudzītis, kas izgājienā divi pret viens saņēma precīzu piespēli no Laura Zaiceva, kur atlika tikai trāpīt, bet vārtos aktīvi vēlreiz darbojās Salcevičš. Pēc tam komandas apmainījās ar bīstamiem uzmetieniem, sākumā Gribustam bija iespēja pārspēt Dišreitu, bet dažas sekundes vēlāk pretuzbrukumā uz pretējiem vārtiem Ceriņš tika pie laba metiena, bet Salcevičš bija lielisks. Perioda 6. minūtē sekoja pirmais noraidījums, Armands Savins no “Lielvārde/Fatpipe” komandas tika noraidīts uz divām minūtēm par nepareizu sitienu. Ulbrokai nekas neizdevās vairākumā, vairāk saspēle nekā metienu. Pēc mazākuma izturēšanas noraidītais Savins izskrēja laukumā, tiekot uzreiz pie metiena, kas lidoja tieši vārtu krusta virzienā, tā arī rezultāts nemainījās. Dažas minūtes vēlāk Ulbroka izlīdzināja rezultātu, Daniels Anis saņēma precīzu piespēli no Zaiceva vārtu priekšā un panāca 2:2. Tikai 2 minūtes spēles rezultāts spēja noturēties 2:2, jo “Lielvārde/Fatpipe” komanda vēlreiz izvirzījās vadībā - Sandris Virsnītis ar precīzu šķēlienu tālajā apakšējā stūrī (15cm virs zemes pēc somu skolas) panāca 3:2 “Lielvārde/Fatpipe” labā. Otrā perioda 15. minūtē Ulbrokas komandai bija iespēja gūt vārtus, kad pēc Kovaļevska piespēles Matīss Kristiāns Morozovs netrāpīja vārtos, jo vārtos kārtējo reizi savu meistarību rādija Salcevičs. Nākamajā Ulbrokas uzbrukumā gan sekoja pozitīvs iznākums, Kasparam Šķēlam izpildot precīzu metienu, ko Lielvārdes vārtsargs neredzēja, ļāva panākt otrā perioda beigās 3:3 uz tablo, tā arī noslēdzās otrais periods.


3.Periods

Trešā perioda visu pirmo daļu abas komandas spēlēja ļoti koncentrēti, neļaujot vienai otrai izveidot bīstamus momentus pie saviem vārtiem. 8. minūtē rezultāts mainījās par labu mājiniekiem, Oskars Tutāns savā pirmajā spēlē Elvi florbola līgā guva savus pirmos vārtus pēc Marisa Giņko piespēles, pārspējot Dišreitu tieši virs kājas. Diezgan neveiksmīgs sekoja nākamais spēles moments no Ulbrokas puses, Šķēls, saņemot bumbiņu vārtu priekšā, kur atradās viens pats, veica apspēlēšanas manevru pret Salceviču, bet nekas viņam nesanāca, jo neīstajā brīdī lūza viņa nūja uz pusēm. Spēles 16. minūtē Lielvārdes komanda dubultoja pārsvaru, panākot 5:3, precīzam esot Jurim Sandim Jēgeram no vārtu priekšas pēc Blumfelda piespēles. Ulbroka šajā spēlē nepadevās un spēja atspēlēties panākot 5:5. Sākumā Daniels Anis guva savus otros vārtus šajā spēlē, skaisti, netraucēti apspēlēja Salceviču, bet 1 minūti līdz spēles beigām rezultātu izlīdzināja Zaicevs, kas pielaboja Šķēla metienu vārtu priekšā, kas nozīmēja, ka sekos papildlaiks.


Papildlaiks

Papildlaiku bīstamāk sāka “Lielvārde/Fatpipe” komanda, kad izgājienā Blumfelds ar vienu roku centās apspēlēt Dišreitu, dažas minūtes vēlāk pretējā laukuma pusē Šķēls atkal bija uzmanības centrā, bet vārtos fenomenāli turpināja darboties Salcevičs. Trīs sekundes līdz papildaika begām tika noskaidrots uzvarētājs šajā spēlē, “Lielvārde/Fatpipe” uzbrukumu noslēdza Jēgers, kurš guva savus otros vārtus šajā spēlē un ļāva svinēt savai komandai uzvaru šajā spēlē ar rezultātu 6:5 pret “Hipoteka/Oxdog Ulbroka” komandu.


Spēles rezumē

Spēle bija diezgan interesanta, atvērta, abas komandas spēlēja diezgan daudz uzbrukumā, kontrolēja bumbiņu ļoti labi, abām komandām sanāca diezgan labas saspēles, tā kā var teikt tika izpildīts mājas darbs. Prieks, ka Lielvārdes komandai atzīmējās vairāki jaunie spēlētāji (Tutāns un Jēgers). Ulbrokas komandā paslavēt var jauno uzbrucēju Danielu Ani, kas atzīmējās ar diviem vārtiem šajā spēlē. Principā var teikt, ka Ulbroka turās uz saviem ilgadējiem spēlētājiem, kamēr Lielvārdē notiek paaudžu maiņa izteikta. Tagad vien jāskatās, kas būs tālāk, jo pēc vienas spēles neko nevar spriest, ka tagad Lielvārde apspēlēja Ulbroku un mēs viņiem dodam čempionu troni, priekšā vēl smagas cīņas abām komandām, jo šogad tiešām ir daudz stipru vienību Elvi florbola līgā.


Jura Sanda Jēgera komentārs

Pēc spēles savu komentāru mums sniedza uzvaras vārtu autors Juris Sandis Jēgers.


- Jau no vasaras vidus smagi trenējamies un redz kur arī bija spēles rezultāts. Varbūt šodienas spēles sākums tik labi neaizgāja, bet vēlāk parādījām raksturu un pabeidzām šo spēli uz pozitīvas nots. Manuprāt, ja mēs turpināsim šādi spēlēt, tad spēsim arī nosargāt to, ko ieguvām pērnajā sezonā.


Nākamās spēles abas komandas aizvadīs nākamajā nedēļā, kad “Lielvārde/Fatpipe” spēkosies izbraukumā ar “FBK Valmiera” komandu, bet “Hipoteka/Oxdog Ulbroka” komanda cīnīsies ar Cēsu “Lekrings” komandu.