• Ernests Voļskis

A.Grupas līderu cīņa starp KOK un Šveici. Čehiem svarīga spēle pret britiem

Šodien Pasaules čempionātā hokejā kopumā tiks aizvadītas sešas spēles. A. Grupā šodien savā starpā tiksies grupas līderes Krievijas olimpiskās komitejas un Šveices izlases. Tāpat šodien svarīga spēle Čehijai izlasei par cīņu labākajā četriniekā pret Lielbritānijas izlasi. Vakarā spēle tiks aizvadīta starp Slovākijas un Dānijas izlasēm.

Foto: iihf.com


Lielbritānija : Čehija, plkst. 12:15

Abas izlases šodien tiksies pirmo reizi savā starpā Pasaules čempionātos. Lielbritānijas izlase piecās spēlēs ir tikusi pie vienas uzvaras, kas šobrīd A. Grupā ar četriem punktiem dod pēdējo vietu. Čehijas izlase ir tikusi pie divām uzvarām pašlaik, no kurām pēdējā bija pret Zviedrijas izlasi 4:2.


Rezultatīvākais Lielbritānijas izlasē ar pieciem vārtu guvumiem ir Liāms Kirks, savukārt Čehijas izlasē pašlaik labākie ir Jans Kovāržs un Daniels Kubāliks ar pieciem punktiem.


KOK : Šveice, plkst. 16:15

Šobrīd A. Grupas pirmajās divās vietās atrodas Krievijas Olimpiskās Komitejas un Šveices izlases ar deviņiem punktiem. Abas izlases četrās spēlēs tikušas pie trīs uzvarām. Krievijas olimpiskās komitejas izlase vienīgo zaudējumu piedzīvoja pret Slovākijas izlasi 1:3, savukārt Šveices izlase piekāpās Zviedrijas izlasei ar graujošu 0:7. Rezultatīvākais Šveices izlasē ar sešiem punktiem ir Grigorijs Hoffmans ar sešiem punktiem, savukārt KOK izlasē tas ir Sanktpēterburgas “SKA” uzbrucējs Antons Burdasovs ar pieciem punktiem.


Neņemot vērā KOK statistiku, bet gan Krievijas izlases vēsturi, tad abas izlases savā starpā Pasaules čempionātos hokejā ir tikušās 17 reizes. Krievijas izlase ir izcīnījusi 13 uzvaras, kamēr Šveices izlase tikai divas uzvaras, pie tam pēdējā uzvara Šveices izlasei pret Krievijas izlasi bija 2000.gadā Maskavas čempionātā. Abas izlases divreiz Pasaules čempionātos spēlējušas neizšķirti.


Slovākija : Dānija, plkst. 20:15.

Tieši tāpat kā Krievijas olimpiskās komitejas un Šveices izlases arī Slovākijas izlase ir viena no līderēm A. Grupā ar deviņiem punktiem. Dānijas izlase aiz visām trīs pieminētajām izlasēm atrodas 4.vietā ar astoņiem punktiem. Dānijas izlasei piecās spēlēs izdevies tikt pie trīs uzvarām, piemēram vakar Dānijas izlase pārspēja Baltkrievijas izlasi 5:2.


Abas izlases Pasaules čempionātos ir tikušās septiņas reizes. Slovākijas izlase ir tikusi pie piecām uzvarām, kamēr Dānijas izlase tikai pie divām. Graujošākā spēle starp abām izlasēm bija 2010.gada pasaules čempionātā, kad kvalifikācija uz ceturtdaļfinālu dāņi sabradāja slovākus 6:0. Pēdējā Pasaules čempionātā Bratislavā mājiniece Slovākija pārspēja Dāniju pēcspēles metienos 2:1. Abu izlašu sastāvos spēlē pašlaik rezultatīvākie Pasaules čempionāta hokejisti. Slovākijas izlasē tas ir Petrs Cehārliks, savukārt Dānijas izlasē Niklass Jensens. Abiem hokejistiem ir pa septiņiem punktiem.