• Ernests Voļskis

9 Nacionālās hokeja līgas karaļi Pasaules čempionātā hokejā

Ja man uzdotu jautājumu katru dienu kurš ir lielākā zvaigzne šī gada Pasaules čempionātā, Es vēl šodien uz to jautājumu nevarētu atbildēt. Ar terminu zvaigzne Pasaules čempionātā hokejā asociējas skaļš pieraksts Nacionālajā Hokeja Līgā, tāpēc šīs zvaigznes uzvārdam jābūt skaļam.

Foto: IIHF.com


Kopumā deviņi Losandželosas “Kings” hokejisti ir ieradušies uz Pasaules čempionātu hokejā. Losandželosas “Kings” spēlētāji kopumā pārstāv četras izlases – Kanādu, ASV, Zviedriju un Somiju. Visvairāk “Kings” hokejisti spēlē tieši ASV izlasē ( 4 spēlētāji), tad seko Kanāda (3 spēlētāji), un pa vienam hokejistam ir gan Zviedrijas, gan Somijas izlasēs.


ASV izlases pamatvārtsargs ir Kalvins Pītersens, kurš šajā Nacionālās hokeja līgas sezonā izkonkurēja pieredzes bagāto Losandželosas “Kings” vārtsargu Džonatanu Kviku. Pītersens šajā Pasaules čempionātā pašlaik ir aizvadījis trīs spēles, un viņam ir viens no labākajiem metienu atvairīto procentiem starp visiem vārtsargiem.

26 gadus jaunais aizsargs Mets Rojs aizvada savu pirmo Pasaules čempionātu hokejā. Rojs šosezon bija nomināli trešās maiņas aizsargs Losandželosas “Kings” sastāvā. Šajā Pasaules čempionātā Rojs kā debitants ir kapteiņa asistents ASV sastāvā. Vēl no “Kings” aizsargiem ASV izlasē spēlē Kristans Volānens, kurš šosezon “Kings” sastāvā aizvadīja tikai trīs spēles, jo sezonas laikā pārcēlās no NHL komandas Otavas “Senators”.

No “Kings” uzbrucējiem ASV izlasē spēlē Trevors Mors, kurš pašlaik ir viens no līderiem ASV izlasē. Mors šajā Pasaules čempionātā atzīmējies ar sešiem punktiem.


Kanādas izlasi Pasaules čempionātā hokejā pārstāv trīs hokejisti. Aizsargs Šons Valkers, kā arī uzbrucēji Džarets Andersons Dolans un Gabriels Vilārdi. Aizsargs Valkers šosezon kļuva par Losandželosas “Kings” otro rezultatīvāko aizsargu aiz pieredzes bagātā Dreja Dautija.

21 gadu jaunais Dolans šosezon aizvadīja savu otro sezonu Nacionālajā hokeja līgā “Kings” sastāvā. Toties viņa komandas un izlases biedrs Gabriels Vilārdi atzīmējies šajā Pasaules čempionātā ar daudz soda minūtēm. 21 gadus jaunais Vilardī aizvadīja līdz šim savu rezultatīvāko sezonu Nacionālajā hokeja līgā atzīmējoties ar 23 rezultatīviem punktiem.


Zviedrijas izlasi Pasaules čempionātā no “Kings” sastāva pārstāv uzbrucējs Adrians Kempe, kuram šis jau ir trešais Pasaules čempionāts hokejā ar Zviedrijas izlasi. Kempe 2018.gadā ar Zviedrijas izlasi izcīnīja zeltu Pasaules čempionātā. Viņa kontā bija astoņi rezultavitātes punkti tajā čempionātā. Kempe šosezon aizvadīja savu otro rezultatīvāko sezonu Nacionālajā hokeja līgā.


Somijas izlasi Pasaules čempionātā no “Kings” sastāva pārstāv aizsargs Olli Matta, kurš pavienojās uz šo sezonu no Čikāgas “Blackhawks” sastāva. Mattam šis pirmais Pasaules čempionāts hokejā, bet pirms tam viņš ir pārstāvējis Somijas izlasi Pasaules kausa izcīņā, kā arī Olimpiskajās spēlēs.