• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.

Man visvairāk patīk klausīties cilvēku, ekspertu komentārus pēc pirmajām aizvadītajām spēlēm- noskaidrots īstais titula ieguvejs, tiek norakstītas spēlētāju , īpaši ''rookie'' jaunās karjeras un jau zināmi labākie spēlētāji šosezon. Viss zināms. Viena ceturtā daļa no NBA sezonas jau ir pagājusi, komandas sākušas iespēlēties un paveras īstais (!) skatas uz 30 komandu mērķiem šajā sezonā. Vai tas būtu tituls vai ping-ponga bumbiņas nākamā gada draftā- mums sāk palikt skaidrs. Dodu savu nelielu ieskatu, kas īsti ir īsts šajā līgā, uz ko mums būtu jāraugās tuvāk un ko mēs varam pilnīgi izsvītrot no saraksta vai, ko mums tie būtu jāpasvītro. 20 spēles, divdesmit atziņas.


Foto: dailyhive.com


1. Goldensteitas dinastija ir beigusies?


Ar pārcelšanos no Oracle arēnas, Oklendā, uz jauno arēnu Sanfrancisko, kas ir turpat vien pārbraucot pāri slavenajam Golden Gate Bridge, ‘'Warriors'' savu sezonu ir iesākusi katastrofāli- 3 uzvaras, 15 zaudējumi, kad šis raksts tiek rakstīts. G- līgas komanda, kuru līderis uz lielāko daļu no nospēlētajām spēlēm ir bijis otrajā raundā draftētais Ēriks Paskals. Visu cieņu Paskalam, manuprāt, šī gada neapšaubāms otrās kārtas retais dārgakmenis (16.5 punkti spēlē, metot ar vidēji 50% precizitāti no spēles), taču tā nav komanda uz ko mēs gribētu skatīties. Un lielu lomu šogad GSW sniegumā spēlē traumas- tās, no kurām komanda ir veiksmīgi izsargājusies savā piecu gadu finālu ērā, ja neskaita pagāšo finālu pret Raptors. Klejs, visticamāk, izlaidīs visu šo sezonu krustenisko saišu plīsuma dēļ, Karijs ir gaidāms šosezon atpakaļ, DiAndželo un Dreimods abi spēlē šosezon, bet ar ne tik ļoti lielu biežumu, kā pagājušajās sezonās.

Atbildot uz jautājumu- nē, dinastija nav beigusies. Varbūt uz gadu, jā, bet kopumā, uzskatu, ka šī nav sezonā, lai šo spriestu. Uzskatu, ka, kad komanda ir vesala, tā ir īsta titula pretendente. Iespējams, var tikt izskatīta Rasela aizmainīšana, jo ‘'Warriors'' soliņš arī ar līderiem ierindā ir nekāds. Vēl loterijas drafta izvēle…2. Janis, pagāšosezon, tiešām bija tikai bija 60% no sava īstā potenciāla.


Īsts frīks. Apakšvirsrakstu attiecinu uz viņa paša teikto pēc pagājušās sezonas MVP balvas izcīnīšanas, kur kādā intervijā teicis, ka spēlēs rāda tikai 60% no tā, kāds viņs spēj vēl būt kā spēlētājs. Vēl 40% ko pielikt?


Jāteic, tas pagaidām izklausās diezgan reāli pēc tā, ko viņš rāda šosezon. Šobrīd 31 punkts vidēji , jau atzīmējies ar 50 punktu spēli un, kas svarīgi- Janis kļūst daudz konfortablāks aiz trīs punktu līnijas. Vidēji 5 izpildīti trīs punktu metini spēlē, no kuriem vidēji 1.5 iekrīt. Precizitāte, noteikti, vēl klibo, taču spēlēs, kurās pretinieki atstāj Jani nepiesektu aiz tālienes līnijas, viņš bieži vien soda ar trim punktiem grozā, kā, piemēram, pret Clippers, kur spēja trāpīt 4 no 7 metieniem. Un jāpiemin vien, ka Bucks klusi ir 14-3, pēc starpsezonas, kur daudzi apskatnieki bija droši par Bucks nelielu kritumu turnīra tabulā. MVP balvas cienīga sezona.3. Suns, Kings un Hawks lielā kļūda 2018. gada draftā.


Šis ir atsevišķa raksta vērts. Neliels ieskats atpakaļ- Fīniksa draftē DeAndere Eitonu ar primo izvēli, nekas pārteidzošs līdz šim. Sacramento ar otro izvēli izvēlas Djūkas universitātes Mārvinu Begliju III, Atlanta tiek pie trešās izvēles un izvēlas Eirolīgas MVP- 19 gadīgo Luku Dončiču un aizmaina pret Treju Jangu. Dončičs dodas uz Dalasu.Man neviens nevarēs iestāstīt to, ka maiņa ir izvētusies par labu abām komandām. Mavs, bez ierunām, uzvar maiņu un iegūst nākamo divu dekāžu superzvaigzni. 30 punkti vidēji spēlē, 10 atlēkušās bumbas vidēji un 9.5 piespēles, un, pagaidiet, viņš ir tikai 20 (!!!) gadus vecs. Spēles stilā ir patiesībā ļoti līdzīgs Hārdenam, lai arī daudzi to neievēro un spēj izprovocēt piezīmes, kas ļau tikt pie soda metieniem- trešais līgā šobrīd. Lai arī, pagaidām, neticās, ka Luka spēs visu sezonu šādi nospēlēt( lai gan, kas zina), viņš sezonās beigās būs uz MVP balsojuma lapiņām un spēs nozagt balsis no Jaņa, Hārdena un Lebrona. Un arī Mavs sniegums šogad ir lielisks, pārliecinoši pirmais labākais uzbrukums līga, taču esmu dzirdējis kritiku no latviešiem par Kristapa un Lukas spēli kopā un daudzi ir diezgan pikti par Lukas izolēto spēli. Primkārt, KP atgriežas no smagas traumas (par Porziņģi vēl paspēšu parunāt) un otrkārt, domāju, ka ir jāliek aiz auss, ka pirms sezonas, Dallasa daudziem nebija playoff zaros. Arī ne man.Turpmākās atziņas gaidāmas drīzumā.

T.-