• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Trīspadsmit līdz piecpadsmit.

Lielākā daļa komandas jau ir pārsniegušas 20 spēļu robežu, taču vēl dažas ir savās 17-19 spēļu segmentā un šīs nedēļas laikā būs pārsniegušas savas sezonas ceturtdaļu. Līdz ar komandām šķērsojot šo līniju, es cenšos atrast sakarības starp dīvāna ekspertu izteikumiem pēc pirmās spēles un starp īstu apskatnieku redzējumiem uz šo sezonu. Mājaslapā jau ir redzamas pirmās divpadsmit atziņas par 2019./20. gada sezonu un tās būs arī ievietotas šī raksta apakšā, ja kāds vēl nav paspējis tos izlasīt. Tad uz priekšu -trīspadsimt līdz piedspadsmit.


Foto: theundefeated.com


13. ‘'Clippers'' izskatās pēc NBA čempioniem jau tagad.


Gredzenus neizsniedz pēc 20 spēlēm, taču komanda izskatās pēc tādas, kas Lerija O’Braiena trofeju cels virs savām galvām nākamā gada maijā/ jūnijā. LAC pagaidām ir 3.vietā konferencē, taču komanda nupat ir tikai ieguvusi Polu Džordžu, kas dod vēl lielākas opcijas uzbrukumā un šaušalīgi dzelžainu aizsardzību. Komanda ir viena no labākajām izprovocētajās piezīmēs un izpildītajos soda metienos, kas dod papildus iespējas pie punktiem uzbrukumā.


Taču ne statistikā ir redzami tituli. Komanda ir profisionāli būvēta, ar fiziski un psiholoģiski spēcīgiem spēlētājiem, labu treneri, Doku Riversu, un , bez ierunām, līgas labāko soliņu. Intervijās treneris Doks Riverss ir izteicies, ka komandai vēl ir griesti un potenciāls, ko sasniegt un šī ir tikai minimāla daļa no tā, kā komanda sevi redz. Vēl gribētu pieminēt arī savstarpējo ķīmiju, sociālajos tīklos redzami smiekli un jokošanās starp spēlētājiem, kas ir nenoliedzami ļoti svarīgs faktors, lai izcīnītu čempionu titulu. Kā jau teicu, gredzenus nedala jau tagad, taču playoff sērijās dotu priekšroku Clippers arī pieminot, ka Lakers, Rockets, Bucks, 76ixers var stāties ceļā komandai.14. ‘'Pistons'' būs jāizvēlas starp Grifinu un Dramondu.


Lai arī skanoties uz austurumu konferences tabulu, Detroita ar 7-13 šķir 1.5 uzvarēta spēle no 8.vietas konferencē, Pistons ir bijis diezgan liels vilšanās objekts šajā sezonā. Personīgi, no Pistons biju gaidījis kvalitatīvas uzvaras pret līgas vājākajām komandām un jabkādu konkurences izrādošu sniegumu pret līgas pretendentēm. Taču sniegums ir bijis ļoti vājš- zaudēts trīs reizes Hornets, divas seizes zaudēts arī Bulls un pa vienai arī Wizards un Hawks. Tās ir 6-7 uzvaras komandai, kas līgas tabulā ddotu iespējamu 13-7, kas ļautu uz Pistons skatīties pavisam ar citu redzējumu. Protams, to var arī attiecināt uz traumām- Bleiks izlaidis 12 spēles, Dereks Rouzs 6 spēles- taču problēma, diemžēl, slēpjas citur.


Foto: cbssports.com

Lai arī komandu vada Dvains Keisijs, 2017/18.gada sezonags labākais treneris, jau otro sezonu viņš nav spējis atrast kā Bleiks ar Andrē spētu spēlēt kopā, un es nedomāju, ka šajā gadījumā tā ir Keisija vaina. Abi spēlētāji ar savu individuālo spēles stilu nevar sevi papildināt un aizsardzība groza apakšā nav bijusi tā lieliskākā, kā arī komanda atļauj pretiniekiem vieilli iegūt atlēkušās bumbas- 3.sliktākā vieta līgā pēc pretinieku atlēkušajām bumbām. Komanda nav uzvarējusi nevienu playoff kārtu kop 2008.gada un pēc tā Pistons ir stagnējusi. Manuprāt, komandai ir jākustās tālāk un, aizmainot vienu vai pat abus spēlētājus, Detroita var iegūt lielu vērtību atpakaļ.15. Ja Ņujorka 82 spēles aizvadītu tikai pret ‘’Mavs'', komanda sezonu noslēgtu ar 82-0.


Lai arī NBA komisārs Ādams Silvers izteicies, ka līga ir kalendāra izmaiņu priekšā, šķiet, ka kas līdzīgs šīm netiks ierosināts. Knicks jau ir nospēlējuši savas svarīgākās spēles šajā sezonā, tagad var klapēt bodi cet un tērēt naudu nākamā gada vājajai brīvo aģentu klasei.


Bet ja ar to skatās ar lielu nopietnīgu, Knicks ir milzīgā bedrē. Lielā treneru mainīšana neko nelīdzēs, arī šajā gadījumā, kāarī es uzskatu, ka Deivids Fizdeils ir lielisks treneris. Saprotams, ka Ņujorka devās uz pilnu banku aizmainot Kristapu, cert uz Zaionu, Kairiju un Durantu, taču nevienu no tiem neiegūstot, NYK nākamais solis bija parakstīt līgumus ar 5 spēka uzbrucējiem. Absurdi. Ja pareizi atminos, pēc 2-10 sākuma ģenerālmenedžeris Stīvs Mils izgāja preses priekšā un izteica savu neapmierinātību par komandas sniegumu. Knicks uzvarēja Dalasu divās spēlēs un tas bija arī viss, komanda nespēlēja labāk.


Foto si.com

Nespēšu atcerēties, kurš to teach, taču man patika viena atziņa no NBA apskatnieka- ''ja komanda spēlē slikti 1-2 gadus, tad vainīgi ir spēlētāji. Ja komanda spēlē slikti 3-5 gadus, vainīgs ir treneris. Ja komanda spēlē slikti 5-15 gadus, vainīgs ir ģenerālmenedžeris. Ja komanda spēlē slikti vairāk par 15 gadiem, vainīgs ir komandas īpašnieks’’. Džeimss Dolans. Ar to es arī nobeigšu.Turpmākās atziņas drīzumā!


T.-


Ja neesi paspējis izlasīt, lūk pirmās divpadsmit atziņas:


20.spēles.Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.

20.spēles.Divdesmit atziņas. Četri līdz seši.

20.spēles.Divdesmit atziņas. Septiņi līdz deviņi.

20.spēles.Divdesmit atziņas. Desmit līdz divpadsmit.