• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Septiņi līdz deviņi.

Rakstu sērija, kurā cenšos gāzt vai tieši apstiprināt ‘'dīvānu ekspertu’' pirmo dienu prognožu patiesumu. Vai arī to varam saukt arī par nelielu ieskatu līgā pēc divdesmit spēlēm. Esam tieši pie līnijas, kur komandas jau sāk šķērsot 20 spēļu robežu- pietiekami, lai saprastu komandas virzienu dodoties pirms nākamajām trijām ceturtdaļām spēļu. Pārsteigumi, nepārprotamas vilšanās un skaidrojumi. Tas viss šeit. Vēl neliela piezīme- pirmās sešas atziņas jau ir publicētas un to hipersaites tiks atstātās zem šī raksta. Septīt, astotā un devītā ir zemāk. Izbaudiet!


Foto: forbes.com


7. ‘'Spurs'' iet grūti, taču ‘'Spurs'' ir ‘’Spurs''.


Un ko es ar to domāju… Sociālajos tīklos aizvien vairāk tiek mutuļotas runas par Sanantonio neveiksmīgo sezonas sākumu. 7-13 tikai, kamēr tiek rakstīts šis raksts, un ar 4-1 tika iesākta sezona. Nākamo 15 spēļu laikā ir izcīnītas tikai 2 uzvaras (Knicks, Thunder) un 12 zaudējumi, ar 8 spēļu zaudējumu sēriju, kas ir lielākā sērija kopš 1996.gada. Kā arī Spurs ir vienīgā komanda, kas nav zaudējusi vairāk par 9 spēlēm pēc kārtas pēdējo 30 gadu laikā- no tā izglāba uzvara pār Knicks. Taču šim visam saknē ir līgas otrā sliktākā aizsardzība.


Lai arī Spurs ir nelielā bedrē, izslēgt no playoff zariem to gan nevajadzētu. Un es pat gribētu domāt, ka šī pagaidām ir tikai kāda ūdens mirāža tuksnesī. Popovičš ar Sanantonio nav iekļuvis izslēgšanas spēlēs tikai savā pirmajā sezonā (un gandrīz tika atlaists), kas nozīmē 22 sezonas ar playoff līdzdarbību. Pēdējos trios gados esmu slēdzis Spurs no izslēgšanas spēļu astotnieka, taču katru reizi, kā redzams, esmu prognozējis kļūdīgi. Līdzko Spurs nebūs matemātiski izslēgta no iekļūšanas playoff, es paļaušos tam, ka Spurs astotniekā iekļūs- arī šogad.


Foto: Daniel Dunn-USA TODAY Sports


8. Simons un Embīds NEstrādā


Un Filadelfija savā ziņā ir bijusi diezgan liela vilšanās šobrīd. 12-6, protams, rekords ir neslikts. Taču šobrīd tik vien kā 5. vieta agri sezonā. Protams, ir tikai 20 spēles un gredzeni netiek dalīti pēc ceturdaļsezonas, taču Sixers noteikti nav tā komanda par kuru tika izteiktas tik ļoti daudzas lielas cerības. Pirms sezonas Džoels Embīds tika suzskatīt, kā tiešais MVP balvas pretendents, paliekot tikai aiz Jaņa un Hārdena. Šobrīd, Embīda statistika ir būtiski kritusies- 5 punkti mazāk kā pagāšogad un gūto grozu procents ir samazinājies. Otrā laivas galā ir Bens Simmons, kurš šosezon arī met 4 punktus mazāk nekā pagāšogad un par 10% samazinājies arī radītājs, kurš nosaka soda metienu skaitu pret izpildīto metienu skaitu. Secinājums- Simmons kļuvis mazāk agresīvs dodoties uz grozu.


Kā arī Filadelfijas spēles stils ir neizprotams- Embīds izpilda vidēji 4 trīspuntienkus spēlē un pavada lielākoties savu uzbrukuma laiku ārpus 3 punktu līnijas, lai arī viņa dominance groza apakšā tiek salīdzināna ar Šakīla O’Nīla dominanci 2000. gadu sākumā. Tad arī Simmons nav pierādījis savu īsto potenciālu NBA un , manuprāt, tas ir saistīts ar nespēlēšanu kā full time saspēles vadītājs. Abu spēles stili neiet kopā un es nebūšu pārsteigts, ja, laikam nākot, Sixers būs jāizlemj par tabu hienam variantam.


Šobrīd par Sixers man irvairāk jautājumu kā atbildes, lai arī to biju gaidījis no Lakers, nevis no Sixers.9. ‘'Lakers'' spēj atbildēt uz jautājumiem


Jau iesāku nedaudz par Lakers savā astotajā šīssezonas atziņā. Pirms sezonas, mūsu pirmajā podkāstā, ar Ralfu diskutējām par to, ka Lakers ir ļoti slidena komanda, jo kā jau minēju- vairāk jautājumu kā atbildes. Taču LAL ar līgas labāko rekordu, 17-2, ir līgas labākā komanda. Regulārajā sezonā gan. Piekatais līgas labākais uzbrukums un, kā par pārsteigumu, pirmā labākā aizsardzība visā līgā, ļaujot pretiniekiem gūt vidēji 102.3 punktus spēlē.Atzīšu, esmu iepriecināts redzēt Lakers beidzot iekļūstot playoff, taču ar to pašu 17-2 man ir vēl neskaidrības. 14 no 19 spēlēm Lakers ir bijis pret pretiniecēm, kas ir zem 50% uzvaru- zaudējumu procenta, taču visas no 14 spēlēm uzvarētas. Iespējams, vieglākais grafiks, kas šobrīd ir bijis un es vēl gribētu redzēt, ko LAL spēs darīt pret komandām, kas ir virs 50%. Gribētu gan piebilst, ka Lebrons izskatās fantastiski savos 35 gados un tandēms ar Deivisu ir tik tiešām lielisks. Par Deivisu man vēl ir šaubas vai viņš spēs būt vesals visu sezonu, taču, kāds ir pagaidām Lakers sniegums, parāda uz to, ka komanda ir neapšaubāmi titula pretendente. Un arī pirms sezonas bija. Taču 7 spēlu playoff sērijās es savu naudu liktu uz Clippers.


Turpmākās atziņas drīzumā!

T.-


Lūk šeit vērojamas manas primās sešas atziņas:


Divdesmit spēles. 20 atziņas. Viens līdz trīs.

Divdesmit spēles. 20 atziņas. Četri līdz seši.