• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Sešpadsmit līdz astoņpadsmit.

Priekšpēdējā atziņu sērija, kurā apkopoju savas galvenās atziņas pēc 20 spēlēm par komandām, spēlētājiem un par līgu kopumā. Esmu izpaudis savas atziņas par šīs sezonas nenovētātāko komandu, par jaunajām līgas zvaigznēm un arī komandām, kurās esmu vīlies un kurās ir vajadzīgas kādas pārmaiņas. Piecpadsmit atziņas jau ir basketbola sadaļā, ja vēl ir gadījies izlaist kādu daļu, raksta beigās tiks atstāti ceļi uz rakstiem. Sešpadsmitā, septiņpadsmitā un astoņpadsmitā atziņa ir klāt.Foto: nba.com
16. Dāvis Bertāns varētu tikt aizmainīts sezonas gaitā.


Šī nav oficiāla ziņa vai arī kāds man būtu iečukstējis ausī šo informāciju. Tā ir atziņa no šīs sezonas redzētā. Dāvis šosezon ir pielicis visos klasiskajos statistikas rādītājos- punkti (13.2), atlēkušās bumbas (4.4), piespēles (1.8) un protams arī 3 punktu procents,realizējot 3.4 vidēji spēlē ar 45% precizitāti- lai arī spēlētāja izmantošanas procents ir palicis gandrīz tāds pats, 15% spēlē.


Wizards uzbrukums ir trešais līgā, taču līdz laba līmeņa komandai pietrūkst uzlabot katastrofālo aizsardzību- pēdējā vieta NBA ar vidēji 122.7 ielaistiem punktiem spēlē. Tas varētu būt arī galgenaas faktors, kādēļ Wizards neiekļūs šosezon izslēgšanas spēlēs un Dāvja labais sniegums var ieinterisēt citas komandas, kas varētu būt playoff zonā. Komandas nekad neatteiktos no lieliskiem 3 punktu izpildītājiem komandā, jo it īpaši šajā basketbola ērā. Lai būtu interesantāk, varētu nedaudz paspekulēt, kuras komandas, manuprāt, varētu izpelnīties lielu interesi par Bertānu. Rockets varētu būt viena, un, iespējams, piemērotākā komanda Bertānam. Es varētu redzēt arī Raptors un, iespējams, Blazers iesaistīties sarunās. Protams, ar nosacījumu, ka tādas notiks.17. Vai Endrū Vigins beidzot var būt ‘'All star’' spēlētājs?

Esmu pārliecināts, ka daudzi jau atmet cerības Viginsa karjerai pēc iepriekšējām neizteiksmīgajām sezonām. Kā Bils Simmons no Ringer izteicās, ka Viginss noteikti ir ‘'nepamānāko uz laukuma esošo spēlētāju'' saraksta augšgalā. Un viņam var piekrist. Lai arī spēlētājs savā karjerā met vidēji 19.6 punktus vidēji spēlē, tas nebūtu tas, ko mēs no Viginsa bijām gaidījuši vai arī tas, ko pirmā drafta izvēle 2014.gadā rādija universitātē.Taču, cerams, tas viss ir mainījies šosezon, kad Viginss uzrāda savu labāko sezonu sešu sezonu laikā ar Timberwovles. Vidēji apgorzot 24.8 punktus spēlē, Viginss ir tieši izrādījies tas spēlētājs, kurš spēles pēdējās minūtēs ir spējis nest komandu uz uzvaru. Šajā sezonā, kad Viginss nav uz laukuma, Minnesotas uzbrukuma reitings (statistika, kura parāda, kāds ir komandas spēlētāja pienesums pēc 100 uzbrukumiem un aizsardzībām kopā) ir -8.5, kas nozīmē, ka Timberwolves spēlē sliktāk, kad Viginss strodas uz soliņa. Endrū šajā sezonā ir izcēlies jau ar 9 no 16 spēlēm, kad gūti vairāk kā 25 punkti kā arī ir bijušas spēles, kad spēlētājs guvis 40, 33 un 30 punktus spēlē.


Es ļoti gribētu redzēt, ka Endrū vēl kaut kas ir iekšā un, ka viņš spētu kopā ar ar Taunsu kļūt par augsta līmeņa duo. Bet vai to mēs redzēsim arī pēc 40 un 60 spēlēm? Es ļoti ceru.18. NBA sāk skatīties mazāk cilvēku, reitingi krītas astronomiskā ātrumā.


Nedaudz nokāpsim no parketa un pieslēgsimies biznesa problēmai. Nesenā informācija no Sports Business Journal liecina par to, ka, lielāko basketbola pārraidītāju ESPN un TNT basketbola reitingi, ir kritušies attiecīgi par par 20 un 23 procentiem. Ceturtā daļa no auditorijas NBA vairāk neskatās. Taču tam izskaidrojums ir diezgan vienkāršs.


Foto: slamonline.com

Viens- lielākā NBA auditorija tagad ir mileniāļi, kuriem lielākoties kabeļtelevīzijas vairāk nav un skatās sportu caur nelegālajiem strīmiem, to atzinis ir arī Dalasas Mavericks īpašnieks Marks Kjūbans. Otrs- slikti maināmā programmu sistēma. Kā tas darbojās? Piemēram, ESPN pirms sezonas ir norunājis ar NBA kuras spēles viņi translēs un iztēlosiemies, ka nākamnedēļ Pelicans spēlēs pret Warriors. Tā noteikti būtu lieliska spēle, kurā varētu redzēt Zaionu un pārējo intreģējošo un jauno Ņuorleānas komandu, kuri pretī stātos Karijs ar Kleju, Dreimondu un Raselu. Iznākums sekojošs, visi satraumējas, beigās spēlē tikai Pelicans papildinošais sastāvs pret G-līgas Warriors. Turpretī, tajā pašā naktī notiek spēle starp Nuggets un Lakers, kura noteikti būtu interesantāka, taču pārmainīt programmu vairs nevar, jo tas maksā lielas nadas summas. Līga un spēlētāji saņem mazāk naudu un tā rezultātā var sākties pat lokauts, jo TV līgums ar NBA ir ļoti svarīgs līgas pastāvēšanai.Pēdējā atziņu sērija jau drīzumā!

T.-Ja vēl nēsi paspējis izlasīt pirmās piecpadsmit atziņas:


20 spēles.Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Četri līdz seši.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Septiņi līdz deviņi.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Desmit līdz divpadsmit.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Trīspadsmit līdz piecpadsmit.