• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Deviņpadsmit un divdesmit.

Šī būs pēdāja atziņu sērija, kurā apkopoju lielākās atziņas par komandu, spēlētāju sniegumu, kā arī par līgu kopumā, kad aizvadītas 20 spēles jeb ceturtā daļa no sezonas. Galvenais mērķis- saprast kam no īsto ekspert un dīvāna ekspertu slēdzieniem varam ticēt un apkopot arī savas atziņas par šo sezonu. Ja nav sagadījies izlasīt kādu atziņu vai šīs ir tikai pirmais raksts no visiem atziņu raksiem, kas tiek lasīts, zem raksta tiks atstāti pārējo atziņu vietnes. Esmu parūpējies un atstājis, iespējams, savas labākās atziņas par šo sezonu.Foto: sports.yahoo.com


19. ‘'Rockets'' titula durvis būs ciet, ja Hjūstona nekļūst par čempioniem šogad.


Nedaudz pārfrāzējot- uzskatu, ka šī ir pēdēja iespēja Rockets uzvarēt titulu. Šis ir 4 gads komandas galvenajam trenerim Maikam Di’Antoni un pēc pirmsezonas zināmās informācijas, tas būs arī pēdējais, jo frančīze ar treneri nespēja vienoties par līguma pagarināšanu. Di’Antoni noteikti ir nākotnes Hall of fame treneris un ar Hjūstonu viņš izstrādāja janus spēles stilu, kas… patiesībā strādā- skrien un met, paļauties uz 3 punktu metieniem kā uzbrukuma bāzi. Rockets visus gadus ir spējusi būt kā tiešā titula pretendente, taču ir saprotams, ka līdz ar līgas attīstību, šis stils var izrādīties arī nesekmīgs, lai izcīnītu titulu.


Komanda vienmēr ir tikusi būvēta ap Džeimsu Hārdenu, iespējams, labāko uzbukuma spēlētāju vēsturē. Mēģināts ir viss- piesaistītas tādas zvaigznes kā Hovards, Pols un Vestbruks. Hovarda gadījumā, Hārdens vēl nebija tik dominējošs spēlētājs, kādu mēs zinām viņu šodien. Pola gadījumā, Hārdens tika papildināts ar vienu no labākajiem īstajiem saspēles vadītājiem NBA vēsturē, taču neveiksmes pret Warriors liedza iekļūt finālā. Tagad, kad komandā ir Rasels Vestbruks, vēl viens bumbas turētājs un spēlētājs, kurš var atest ātrā uzbrukuma punktus, vien tā iemesla dēļ, ka Vestbruks var visu laukumu pārskriet pussekundes laikā. Hārdens tiek nodrošināts ar kvalitatīviem spēlētājiem, treneriem un spēles zīmējumiem, taču lielākā problēma ir viņa sniegums playoffos.


Visas trīs reizes ir meklēts labākais risinājums un ja ar trešo komandas modifikāciju Hjūstona nespēs izcīnīt titulu, tad šķiet, ka durvis tiks aizslēgtas.20. ‘’Coaches challenge'' sistēma tiks apturēta nākamgad.


Šis, manuprāt, ir zināms 100%. Ja kāds vēl nav pamanījis, tad šogad NBA ierosināja jaunu inovāciju- coaches challenge-, kur komandas galvenais treneris var pieprasīt, lai tiesneši skatās video atkārtojumu pēc kādas strīdīgas epizodes, kas var rezultēties tiesneša traktējuma maiņā. Piemēram, pret Spurs spēlētāju, viņam dodoties uz grozu, Hawks spēlētājs pārkāpj noteikumus. Hawks treneris izaicina šo traktējumu, paēmot minūtes pārtraukumu, un tiesneši dodas pie ekrāna, lai skatītos, vai pārkāpums ir bijis vai arī nē.


Foto: nba.com

Pēc video atkārtojuma secināts, ka pārkāpums nav bijis un traktējums tiek mainīts.

Vairāki treneri, kā Stīvs Kers,Niks Nurss, Doks Riverss un daudzi citi ir izteikuši nepatiku šim jaunajam noteikumam. Lai arī, protams, ir svarīgi nosvilpt pārkāpumu vai ko citu pareizi, tas ļoti bremzē spēles ritmu- tas ir viens no galvenajiem iemesliem. Jau šobrīd spēle tiek apstādināta kaitinoši daudz, jo ar katru sezonu aug soda metienu izpildījumu skaits un vēl papildus tam, tagad vēl coaches challenge. Vēl viens punks, kas man lielasļoti būtisks ir tas, ka tas var izrādīties ļoti izšķirošs playoff spēlēs, kas var rast milzīgas sērijas pārmaiņas rezultāta un arī psiholoģiskā pārsvara ziņā.


Lai arī redzam, ka futbolā (VAR) un amerikāņu futbolā (coaches challenge) šī inovācija ir izmantota un ir diezgan veiksmīga, basketbols ir daudz dinamiskāks nekā abi sporta vedi kopā un šī inovācija ir tikai par sliktu līgai.


___________________________________________________________________________________________


Ja vēl nēsi paspējis izlasīt pirmās astoņpadsmit atziņas:


20 spēles.Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Četri līdz seši.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Septiņi līdz deviņi.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Desmit līdz divpadsmit.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Trīspadsmit līdz piecpadsmit.

20 spēles.Divdesmit atziņas. Sešpadsmit līdz astoņpadsmit.