• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Desmit līdz divpadsmit.

Esmu tieši pusē savās šīssezonas atziņās un vienu varu teikt noteikti, šī būs viena no intreģētošākajām sezonām, titula pretendenšu daudzuma ziņā un stāstu ziņā. Šīs sezona laikā tiks apskatīti un apkopoti lielākie stāsti, pētīti iemesli, izteiktas kādas atziņas- tā pat kā šajā rakstu sērijā. Lai arī šeit es norādu, kuriem dīvānu un tvitera ekspertu atziņām ticēt un kuras izteikt par absurdām. Tālāk- vai ticēt man vai dīvāna ekspertiem, tas ir jūsu ziņā. Ja vēl knees paspējis izlasīt iepriekšējās atziņas, es atstāšu hipersaites uz rakstiem apakšā. Paldies, ka esat! Priekā!


Foto: bleacherreport.com


10. Siakams kļūst par superzvaigzini, ‘'Raptors'' var būt komanda no austrumiem.


Šķiet, ka tikai kvēlēkie Raptors fani ticēja, ka pēc Kavai došanās uz Losandželosu, komanda spēs būt kas liels austumu konferencē. Un es nevēlētos arī teikt lielu fui tiem, kas tam neticēja- kā ne kā, iespējams, labākais playoff spēlētājs līgā pamet komandu (vārds: Kavai, uzvārds: Lenards) un Toronto kļūst par komandu, kas augstākais varētu pacīnīties par piekto vai sesto vietu konferencē. Taču iemesls kādēļ Toronto šobrīd ir 14-4 (bez Lovrija un Ibakas) ir Paskāla Siakama nākamais milzīgais solis karjerā. Kā bērns, kas cenšas šķērsot kāpnes uz otro stāvu ar izlaižot pakāpienus, Siakams turpina pārliecināt apskatniekus par sevi kā superzvaigzni.


Siakams, no 16.9 punktiem vidēji spēlē ir uzlēcis līdz 25.1, pielicis atlēkušajās bumbās un piespēlēs, ir tīrs līderis uz otro, pēc kārtas, progresējošākā spēlētāja balvu, kas vēsturē nekad nav noticis- izcīnīt progresējošākā spēlētāja balvu divas reizes. Manuprāt, Karijam un Durentam šobrīd nespēlējot, Siakams ir TOP 10 spēlētājs līgā. Viņa spēle man nedaudz atgādina jaunu Lamāru Odamu, taču ar lielāku potenciālu un labāku 3 punktu metienu. Jau esot 25 gados, mums ir jāgatavojas vairāku gadu Siakama dominancei līgā. Lai gan nedomāju, ka Raptors spētu atkārtot titulu šogad, ļoti šaubos, taču pie lieliskiem playoff momentiem, Toronto ir visas iespējas būt komandai, kas pat varētu iznākt no austrumiem finālsērijā. Tas ir reāli!11. Arī šosezon kritīs iemesto 3 punktu rekords spēlē.


Ilgu laiku ar 12 iemestiem trīspunktinekiem Kobe ar Donleju Māršalu bija, tie, kas turēja šo titulu. 2016. gadā Sedans Karijs spēja laust ilggadējo rekordu ar 13 iemestiem metieniem, sezonu vēlāk otrs splash bro Klejs Tompsons pārspēj rekordu ar 14 precīziem metieniem aiz trīs punktu metienu līnijas pret Bulls. Taču šim rekordam noteikti vēl ir liels potenciāls.
23.novembrī pret Hornets, Zaks Lavīns gūst 13 trīspunkniekus, no kuriem divus spēles uzvarošus un spēli pabeidz ar 13/17 no 3 punktiem. Un nebūt ne, Lavīns nav lielākais līgas snaiperis, taču ar karta sezonu pieaug līgas izmestie 3 punktu metieni un tas būtu tikai likumsakarīgi, ka kāds vēl iespaidīgāks un zināmāks metējs spēs lauzt Kleja rekordu. Ja līgā ir rekordi, kuri, visticamāk, nekad netiks lauzti, vis noteikti nav viens no tiem. Izteikšu prognozi- šogad 15 vai vairāk 3 punktu metienus iemetīs Deimians Lilards vai Džeimss Hārdens. Droša izvēle, izvēloties, kādu, kam tas varētu būt pa spēkam.12. ‘'Nuggets'' ir un paliks nenovērtākā līgas komanda.


Angļu valodas pratējiem vārds underrated, iespējams, būs saprotams vairāk. Lai arī Nuggets sezonu iesāka diezgan neizteiksmīgi, ar 3-2 un divām švakām uzvarām pār Suns un Kings, komanda ir spējusi klusām ierindojusies rietumu konferences otrajā vietā aiz LAL. Teikšu godīgi, komanda arī sezonags sākumā spēlēja ļoti neveiksmīgi- Jokičš neizskatījās pēc MVP kandidāta (ir aizdomas, ka ar to saistītas problēmas ģimenē), Marija līgums izskatījās briesmīgs pēc spēlētāja pirmajām 5 spēlēm. Dīvāna eksperti tagad var sarkt pēc Nuggets izrāviena ar 11-1 pēc 3-2 un komanda izskatās tāda, kādu redzējām izslēgšanas spēlēs pagāšogad.


Un kāpēc nenovērtēta? Vienkārši- neviens par viņiem nerunā vai pat neuzskata par komandu, kas ar lielu iespēju varētu komanda, kas iziet no rietumeim, jo playoffos varētu nākt pretī abas Losandželosas komanda, Hjūstona vai Jūta, ko, iespējams, daudzi saskata par spēcīgākām komandām. Taču Denvera pagāšosezon spēja izslēgt Spurs, kuru daudzi izvēlējās kā uzvarētāju šajā sērijā un spēja cīnīties ar Blazers septiņās spēlēs otrajā kārtā. Denverai ir visas iespējas- aizsardzība ir starp līgas labākajām un sniegums izbraukumā ir uzlabojies redzami.


Foto: cbs.ca

Turpmākās atziņas drīzumā!

T.-


Pirmās deviņas atziņas:

20 spēles. Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.

20 spēles. Divdesmit atziņas. Četri līdz seši.

20 spēles. Divdesmit atziņas. Septiņi līdz deviņi.