• Tomass Tabaks

20 spēles. Divdesmit atziņas. Četri līdz seši.

Laiks, kad prognozes piepildās, vai tieši otrādāk- nepiepildās. Cetutdaļa no sezonas ir pavadīta un tiek klusināti lielie dīvāna eksperti, kuri noliek komandas un spēlētājus vienus pēc otra. Vai tieši otrādāk- parādās pirmās sarkanās izsaukuma zīmes. Lai arī kā notiktu, esmu šeit, lai to visu apkopotu pēc divdesmit pavadītām spēlēm. Ja vēl neesi izlasījis pirmās trīs atziņas, droši spied šeit, lai dotos uz rakstu, runāju par Jani, Goldensteitu un nākamo NBA superzvaigzni. Lūk ir manas nākamās atziņas no 2019/2020. gada sezonas. Izbaudiet!


Foto: nba.com


4. Karstums Maiami.


Nākamās dienas Maiami izklausās pēc karstas vasaras Latvijā- +28, +26. Lai gan, iespējams, sakārdināju jūs ar kasto laiku, man, varbūt, būs arī iespēja jūs ‘'iekārdināt'' pievērst uzmanību Maiami ‘’Heat''. 12-4 ir šī brīža rekords, kas ir diezgan pārsteidzoši. Trešā labākā aizsardzības komanda līgā, kas tajā pašā laikā ir viena no skatītākajām komandām šosezon spēles ziņā. Džimijs Batlers, manuprāt, ir viens no līgas labākajām izolētajām zvaigznēm- nespēlē ar nevienu All-star kalibra spēlētāju. Lieli pārsteigumi ir Kendriks Nans, kurš gūst vidēji 17 punktus spēlē, Džastiss Vidslovs un Bams Adabajo ir spējuši pakāpties soli augstāk un jaunais Tailers Herro ir skatāms spēlētājs, taču galvenais, manuprāt, iemesls Maiami sniegumam ir galvenā trenera Ērika Spolstras un komandas prezidenta ‘’iedzītais'' spēles stils- fizisks, neērts pretiniekam un pretinieku kļūdu izraisošs.


Vai Heat ir pretendente šodien? Nē, taču tā ir vienas maiņas attālumā līdz tam- Demārs DeRozans? Kriss Pols?


Foto: miamiherald.com


5. Lielais satraukums par Kristapu.


Atgriezīsiemies nedaudz pie Dalasas- šoreiz par otru Eiropieti, to pašu, kas nāk no mūsmājām- Kristapu Porziņģi. Ļoti daudzus mulsina Kristapa sniegums šosezon, jo tas nav tāds, kādu redzējām trešajā sezonā Ņujorkā. Vieni vaino Luku Dončiču par pārlieku lielo individualitāti, citi, atkal, saskata problēmu Rika Kārlaila spēles zīmējumā, bet man varētu būt atbilde šim mulsumam. Kristaps izlaida pusotru sezonu kurstenisko saišu plīsuma dēļ, un tikai šovasar sāka trenēties pilnvērtīgi 5 pret 5, īstas spēles apstākļos. Manuprāt, par viņa potenciālu varēsim pilnīgi spriest vēl pēc 20 spēlem, kad NBA sezona būs jau pusē, tā kā, uztraukumam nav pamata.


Spēlētāji, kā Lū Viljams, Rasels Vestbruks un Kails Lovrijs arī ir piedzīvojuši šo briesmīgo traumu un spējuši atgriesties no traumas un šobrīd pilot komandas līderu funkcijas. Kopumā, gribu atgādināt, ka paskatoties uz turnīra tabulu, mums būtu jābūt nedaudz pārsteigtiem redzot Dalasu playoff zonas augstajās vietās. Vēl lasot ciparus, Dalasai ir labākais uzbrukums NBA vēsturē šobrīd, kas, domājams, nenoturēsies sezonas gaitā, taču Kristaps šobrīd ir labi iejuties savā lomā un vēl tikai pilnveido to, ko no mēs viņa bijām gaidījuši pirms traumas.6. Bostona ir pateicīgi par NR. 8 spēlējošo zaļajā kreklā.


Un ne tikai tāpēc, ka šī ir svētku nedēļa- Peteicības nedēļa- ASV. Viennozīmīgi pateicīgāki kā par Kairija Īrvinga divu gadu fiasko Bostonā. Runa ir par Kemba Volkeru, kurš šobrīd ir līdera lomā Bostonā- tādā, kurā Īrvings vēlējās būt iepriekšējos gadus. Lai arī Kembas statistika ir kritusies šosezon salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu, saspēles vadītājs lielākoties upurē savus metienus jaunajiem- Teitumam un Braunam- kuri abi šogad ir spēruši lielu soli savu karejeru attīstībā. Un tas sākas jau komandas iekšienē.Kemba šosezon gūst 22 punktus vidēji spēlē, kas ir mazāk kā par trim punktiem no pagājušās sezonas, taču efektivitātes reitinings ir krietni augsts arī šogad- 21 efektivitātes punkts ( vidējais līgā-15). Domājams, ka labais Celtics sākums ir saistībā ar to, ka četri no no komandas spēlējošajiem spēlētājiem- Brauns, Teitums, Smārts un arī Volkers- spēlēja šovasar kopā ASV izlasē, pasaules kausa izcīņā Ķīnā, kas priekšlaicīgi ļāva spēlētājiem jau rast ķīmiju uzbrukumā un aizsardzībā. Tas viss sākas no līdera. Kāds Kemba ir.


Nākamās atziņas drīzumā!

T.-


Meklē šeit iepriekšējās atziņas:


20 spēles. Divdesmit atziņas. Viens līdz trīs.