• Tomass Tabaks

2.daļa. Mežonīgie rietumi, vesterns un Lerija O'Braiena trofeja. Dienvidrietumu konference

NBA nu ir klusās nedēļas, kad lieli darījumi, un maiņas vairs netiek veiktas. Tiek veiktas 3 rakstu sērijas, kurās tiek apkopoti un vērtēti rietumu konferences komandu sniegumi vasarā - vieta, kur divīzijām ir nozīme. Pirmajā daļā tika apskatīta Klusā okeāna divīzija, kas ir zvaigžņu pildīta un ar trim potenciālajām pretendentēm uz titulu. Noteikti, ja neesat izlasīuši 1.daļu, dodieties to apskatīt un izlasīt. Šajā rakstā tiks apskatītas 5 Dienvidrietumu divīzijas komandas.

Foto: ar.nba.com ; interbasket.com ; ca.sports.yahoo.com
Dalasas ‘'Mavericks''


Vecais ticis aizvietots ar jauno - Dirks Novickis oficiāli, pirms pēdējās mājas spēles Dalasā, paziņoja par savu aiziešanu no basketbola pēc 21 nospēlētas sezonas, taču viņa vietā nāk pašmāju 221 centimetru garais unikums pasaules basketbolā - Kristaps Porziņģis. Dirks ir īsta leģenda, un par leģendām uzskatu, ka var dēvēt spēlētājus, ja spēlētājs ir mainījis līgu. Ko es ar to domāju? Paskaidrojot ar piemēriem - Dirks pierādīja, ka garais spēlētājs var būt ļoti bīstams no āras, to, ka punktus var gūt arī disbalansā, un arī Dirks ir vienīgais spēlētājs vismaz pēdējo 20 gadu laikā, kurš bez neviena cita iela uzvārda komandā, izcīnīja titulu 2011. gadā, kurā tika šokēta zvaigžņotā Maiami ‘’Heat''. Un nu viņa vietā nāk Kristaps.


Šī iespēja apvienot divus Eiropiešu talantus - Luku Dončiču, kurš šogad izcīnija labākā debitanta balvu un Kristapu - ir ļoti interesanta nākotnē. Kristaps nu pat piekrita pagarināt līgumu ar ‘’Mavs'' uz 5 gadiem par 158 milijoniem dolāru, kas tuvāko gadu laikā, nodrošina palikšanu Dalasā. Nāksies vien mainīt visu zili oranžo pret zili balto. Dalasas plāni, ejot brīvo aģentu tirgū, bija censties atrast ‘'all star’' robežas tipa saspēles vadītāju. Pavīdēja pastiprināta interese Kembas Volkera pievienošanā, un arī liela interese bija par Patriku Beverliju, taču abus aizsargus neizdevās piesaistīt. Džimija Batlera maiņas darījumā būtu ticis pievienots vēl viens eiropieris, Gorans Dragičš, taču Dalasa pārdomāja, jo ‘'komandai analizējot maiņu, tā saprata, ka spēlētājam ir pārāk liela alga, zinot, ko paši vēlējušies darīt,’' tā izteicās Gorana aģents Bils Dufijs.


Luka Dončičs. Foto: mavs.com

‘'Mavericks'' šī gada izvēle pārgāja ‘’Hawks'', jo pagājušogad to iemainīja pret Luku un tādējādi neizvēlējas nevienu spēlētāju 1. kārtā. Komandai izvevās pagarināt līgumus ar centru Dvaitu Povelu (3 gadi, 32 miljoni), saspēles vadītāju Setu Kariju (4 gadi, 33 milijoni) un Dorianu Finliju - Smitu (3 gadi, 12 milijoni). Dalasa arī izveidoja savus dvīņu torņus, jo mēnesi atpakaļ parakstīja līgumu ar serbu milzi Bobanu Marjanoviču. Abi gan nu skaitās otrie garākie spēlētāji NBA, zaudējot titulu senegālietim Tako Fālam, taču tas apgrūtinās citu komandu spēlētājiem doties līdz groza apakšai un atlēkošo bomb vākšanā. ‘’Mavs'' no ‘'Grizzlies'' ieguva arī Delonu Vraitu, ar kuru uzreiz parakstīja līgumu uz 3 gadiem par 29 miljoniem dolāru, lai vēl padziļinātu saspēles vadītāju pozīciju.


Dalasa jaunajā sezonā būs viena no pretendentēm uz pēdējo ‘'play off’' vietu, lai arī vēl ir pārbūves procesā. Komandas, kurās divi galvenie spēlētāji ir no Eiropas, nemēdzu atminēties.


Dalasas ‘'Mavericks'' : B+


Hjūstonas ‘’Rockets’'


‘'Rockets'' uzdveums līdz šajai sezonai bija vienmēr būt labākai par ‘’Warriors’'. Tāda bija arī viņu nostāja visās intervijās, pēdējo divu sezonu laikā. Kā zināms, 2018. gada izslēgšanas spēlēs sērijā pret Goldensteitu bija vadībā ar 3-2, Kriss Pols satraumēja augšstilbu un ‘’Warriors'' togad iekļuva NBA finālā pārspējot ‘'Rockets'' ar 4-3. Gadu vēlāk, proti šī gada ‘’play-off’' otrajā kārtā, ‘’Warriors'' vēlreiz uzveica Hjūstonu - šoreiz ar 4-2 un bez Kevina Duranta. Šķiet, ka ‘'Rockets'' logs aizvērās, un liels jautājums bija - kurā virzienā Hjūstona dosies tagad - taču šķiet, ka vējš pavēra nelielu šķirbiņu vēlreiz.


Lietu secībā, ‘’Rockets'' un galvenais treneris Maiks D’Antoni strādā pie tā, lai noslēgtu jaunu līgumu līdz šīs sezonas sākumam. Maika līgums noslēgsies pēc nākamās sezonas. Komandas ģenerālmenedžeris Derels Morijs paziņojis, ka neturpinās sadarbību ar aizsardzības guru, trenera asistentu Džefu Bzdeiliku un asistentiem Roju Rodžeru, Miču Vanja. Tiks atbrīvots arī Irvs Rolands, kurš ir atbildīgs par spēlētāju individuālo sagatavotību, un tas ir samerā interesanti, jo Irvs ir bijis labos draugos ar komandas līderi Džeimsu Hārdenu. Derals izteicies, ka būs agresīvs komandas uzlabošanā pirms nākamās sezonas, kas skar gan spēlētājus, gan trenerus.


Džeims Hārdens un treneris Maiks D'Antoni. Foto: slamonline.com

Izskanēja, ka starp komandas līderiem Krisu Polu un Džeimsu Hārdenu ir radusies spriedze un nesaskaņas pēc zaudējuma GSW 2. kārtā. Tika atkal baumots, ka Kriss Pols ir pieprasījis maiņu, taču Derelam Morijam ticis veicāts, vai Kriss ir pieprasījis maiņu uz ko Morijs ātri vien atbildēja: ,, Nē, nē viņš nav.’’ Iespējams, tas liecināja, ka Hjūstonas lielākā problēma vairs nav Goldensteita, bet gan pašas komandas iekšiene.


Komanda rūpīgi centās pievienot Džimiju Batleru sastāvam nemainot ne Polu, ne Hārdenu, taču Džimijs jau paziņoja, ka viņa viss fokuss ir pievienošanās ‘’Heat''. Būtībā, pēc šīs ziņas, visas komandas spēlētāji tika gatavoti potenciālajiem maiņas darījumiem. Komandā šāda gaisotne nekad nav laba, ja zini, ka vienu dienu tev ir domas, kā uzvarēt titulu ar šo komandu, taču nākamajā tu jau tiec aizmainīts. Komanda paziņoja, ka atgriež komandā trenera asistentu Elstonu Tērneru, kurš bija Hjūstonas treneris arī no 2007. gadam līdz 2011. gadam. Hjūstona izlēma arī nepagarināt līgumu ar brazīli Nenē, kurš komandā meta vidēji 3.6 punktus spēlē, savācot 2.9 bumbas zem groziem, taču viņa vietā tika parakstīts līgums ar 2011. gada NBA čempionu, centru Taisonu Čendleru, uz vienu gadu. Vēl Džeralds Grīns, Ostins Riverss un arī Deniels Hauss Jr. paliks komandā, parakstot atiecīgi 1 gada, 2 gadu un 3 gadu garus līgumus.


Pols Džordžs devās uz ‘'Clippers'' un bija skaidrs, ka ‘'Thunder'' saspēles vadītājs Rasels Vestbruks komandā visdrīzāk nepaliks. Hjūstona bija agresīvākā no komandām, kura vēlējās iegūt Raselu savā sastāvā, taču tika ziņots, ka iespējamā maiņa ir vēl tālu no realitātes, jo ir sarežģīti ir bijis atrast maiņas detaļas, kuras abām komandām būtu apmierinošas. 4 dienas vēlāk ‘'Woj bomb’' no ESPN žurnālista Adriana Vodžnarovska, kurš ziņo, ka Hjūstona ir ieguvusi Raselu Vestbruku pretī dodot Krisu Polu un 4 pirmās kārtas izvēles (2024. un 2026. gada izvēles, kā arī 2021. un 2025. gada izvēles ar iespējām Oklahomai mainīties drafta vietām ar Hjūstonu). Hjūstona iegūst atlētiskāku un nedaudz jaunāku saspēles vadītāju Rasela Vestbruka vārdā, kurš ‘'Thunder'' rindās pagāšogad izcēlās ar ‘’triple-double’' un pirms diviem gadiem izcīnīja līgas MVP. Džeimss ar Raselu kopā jau ir spēlējuši gan Oklahomā 3 gadus, gan arī ASV izlasē, līdz ar to nav šaubu, ka abi spēlētāji saspēlēsies lieliski, lai gan nu Hārdens ar bumbu spēlē daudz vairāk nekā, kad spēlēja Oklahomā. Vienīgās šaubas māc - kā spēlētājs, kurš ir sliktākais 3 punktu metējs pēc iemesto un izmesto metienu attiecības, iederēsies trenera Maika D’Antoni ‘' 7 seconds or less’' sistēmā, kas pamatā ir uz tālmetienu izpildīšanu ātrajos uzbrukumos?Šī komanda būs spēcīga - neapšaubāmi. Taču liels jautājums vēl joprojām ir arī sastāva dziļums, kurš šogad ir palicis tāds pats kā tas bija pagājušo gadu. Hjūstona ir palikusi nedaudz neprognozējamāka, jo kopš Rasela maiņas var teikt - vai šī komanda sasniegs savas ekspektācijas, vai komanda būs tāda pati, kāda tā bija iepriekšējos gados? Lai gan arī šo retorisko jautājumu jau uzdodu sev 3 gadus pēc kārtas.Hjūstonas ‘’Rockets’': B-


Memfisas ‘'Grizzlies''‘'Grizzlies'' tikai pagājušās sezonas vidū pilnībā pārgāja pārbūves procesā, kad tika aizmainīts viens no ilgadējiem centriem Marks Gasols. ‘'Grit and grind’' ēra šogad ir izbeigta pavisam, jo arī saspēles vadītājs Maiks Konlijs vairs nepārstāves Tenesī štatā bāzēto komandu, taču visu pēc kārtas. Kā ‘’Rockets’', tā arī ‘'Grizzlies'' lielas pārmaiņas veica tieši treneru korpusa un vadības maiņās. Komandas galvenais treneris Dž.B. Bikerstāfs ticis atlaists pēc sezonas, viņa asistents un bijušais NBA spēlētājs Džerijs Stakhauss izvēlējās parakstīt līgumu, lai kļūtu par Vanderbiltas universitātes galveno treneri, arī ģenerālmenedžeris Kriss Voless atlaists. Memfisa, kā potenciālo galveno treneri, izskatīja Kauņas ‘'Žalgiris'' treneri Šarunu Jasinkeviču, kā arī Goldensteitas ‘'Warriors'' asistentu Džaronu Kolinsu. 12. jūnijā komanda paiņoja, ka jaunais galvenais treneris būs bijušais ‘'Bucks'' asistents Tailors Dženkins, kurš, gadiem ejot, ir ieguvis reputāciju kā lielisks taktiķis un skolotājs jaunajiem spēlētājiem. Jāpiemin, ka šobrīd komanda sastāv no daudziem jauniem spēlētājiem.


Džā Morānts. Foto: cbssports.com

Drafta loterijā ‘’Grizzlies'' veica lielu kāpumu un no potenciālās 10. izvēles, uzlēca uz 2. Komanda jau publiski izteicās, ka ar 2. izvēli izvēlēsies saspēles vadītāju Džā Morāntu, kurš aizvadīja lielisku sezonu, spēlējot Murija universitātes krāsās izcēlās ar 24.5 punktiem, 5.7 atlēkušajām bumbām un 10 piespēlēm vidēji mačā. Kā galvenie trumpji tiek minēti viņa iespēja izkārtot metienu citiem spēlētājiem, uzvelkot aizsargus uz sevi. Lielisks ātro uzbrukumu uzsācējs, atlētisks, ar ļoti labu caurgājienu. Varētu viņa spēles stilu piedēvēt tievākam Džonam Volam vai Donovonam Mičelam. Līdz ar Džā izvēlēšanos, bija skaidrs, ka veterāns Maiks Konlijs komandā vairs nepaliks un tiks mainīts prom, jo komanda iet jaunu ceļu, ar skatu uz pārbūvi. Tā nu komanda Maiku aizūtīja uz Jūtu, pretī saņemot Djūkas univeritātes otro numuru Greisonu Alenu, veterānus Kailu Korveru un Džeju Krovderu un nākotnes pirmās kārtas izvēli. Maikam vēl līgumā ir palikuši divi gadi, kuros kopā viņš saņems vēl 67 miljonus dolāru. Vēl atgriežoties pie drafta - komanda ar 21. numuru izvēlējās Brendonu Klārku, kurš tiek pielīdzināts Polam Milsapam, un daudzi eksperti uzskata, ka Memfisa ir ieguvusi dimanta gabalu no dubļiem. Tiek minēts, ka Brendons var kļūt par ļoti līdzīga tipa spēlētāju, kāds Paskāls Siakams ir tagad. Iespējams, viens no labākajiem aizsardzības spēlētājiem draftā, spēlētājs labi pieņem lēmumus laukumā un spēlē ar lielu atdevi. Saliekot kopā jaunos - Džerenu Džeksonu Jr., Brendonu Klārku un Džā Murāntu var izveidoties diezgan interesanta kombinācija, iespējams, ‘'Grit and grind Vol.2’' .


S.Dž. Mails, kurš izvēlējās turpināt līgumu par 8.7 milijoniem, tika aizmainīts pret Dvaitu Hovardu, kuru komanda plāno gan atlaist. Lietuvietis Jons Valančunas atteicās turpināt pagarināt spēlētāja opciju un noslēdza jaunu līgumu ar ‘'Grizzlies'' uz 3 gadiem par 45 miljoniem dolāru. No ‘'Warriors'' tika iegūts Andrē Igudala, kuru komanda visticamāk aizmainīs. Komanda nedomā spēlētāju izpirkt, jo Andrē vērtība vēl ir pietiekami liela, un titula pretendentes vēlēsies spēlētāju iegut savās rokās. Memfisa aizmainīja Čendleru Pārsonu uz Atlantu, pretī iegūstot Solomonu Hilu un Mailsu Plamlī, kuriem nākamgad beigsies briesmīgi lielie līgumi. Pēc tam, jauniegūto Kailu Korveru aizmainīja uz ‘'Suns'' kopā ar Dževonu Kārteru, kur pretī ieguva De’Entoniju Meltonu, Džošu Džeksonu un 2020. gada 2. kārtas izvēli. Komanda parakstīja līgumu ar vēl vienu jaunu saspēles vadītāju, Tairusu Džounsu, kurš bija ‘’Timberwolves'' ierobežoti brīvais aģents, taču Minesota nepielīdzināja 3 gadu, 28 milijonu dolāru vērto līgumu.


Brendons Klārks. Foto: sportsnet.ca

Memfisa šobrīd izskatās ļoti intersanta. Ar lielu sajūsmu vēlēšos vērot jauno grupu ar Džā Morantu, Džerenu Džeksonu Jr., Brendonu Klārku un Džošu Džeksonu, kurš ir jaunā, sakārtotākā organizācijā, kas, iespējams, bijušajai 4. izvēlei draftā ļaus ‘’atvērties’'. Komanda būvē līdzīgi Atlantas modelim, vairāki jauni spēlētāji un lieli līgumi, kas beigsies nākamgad, paverot iespējas parakstīt līgumus ar solīdiem spēlētājiem. Komanda vēl šobrīd uz neko nepretendē, taču var būt liels spēks nākotnē.Memfisas ‘’Grizzlies’': AŅūorleānas ‘’Pelicans''


Šosezon ‘’Pelicans'' atradās visnotaļ līdzīgā situācijā kā ‘'Grizzlies''. Abas komandas ar līgas mazāko tirgu un mārketu, šogad ir kļuvušas kā potenciāli skatāmākās ‘'NBA League Pass’' komandas basketbola tārpiem. Pēc visa tā, kas Ņūorleānā notika pagājušajā gadā ar Entonija Deivisa situāciju, ‘’Pelicans’' fani ir pelnījuši ko labu. Un, ļoti iespējams, labu daudzgadīgā nozīmē.


Pēc sezonas tika atlaists komandas ģenerālmenedžeris Dells Demps. ‘'''Ņūorleānas ‘'Pelicans'' īpašniece Geila Bensone bija ļoti dusmīga sakarā ar Deivisa maiņas pieprasīšanu, un viņas nostāja bija, ka trešās partijas centās komandu grūst virzienos, kuri nav bijuši racionāli,'' tā izsakās līgas avoti. Kā ‘'trešās partijas’' šajā sakarā ir minēta Entonija pārstāvētā aģentura ‘'Klutch sports’' un aģents Ričs Pols. Uzkati, ka tieši aģents ir ietekmējis ģenerālmenedžeri ir bijuši pamatoti, un Dempsa vietā nāca bijušais ‘'Cavaliers'' ģenerālmenedžeris Deivids Grifins, kuram 2015. gadā izdevās komandā atgriezt LeBronu Džeimsu.


Deivids Grifins. Foto: cbssports.com

Kā viens no galvenajiem uzdevumiem Grifinam bija tik vaļā no Deivisa, saņemot pretī maksimāli daudz vētīgu detaļu komandas uzlabošanai nākotnē. Dažas dienas pirms drafta, Entonijs tika aizmainīts uz ‘’Lakers'' un ‘'Pelicans'' saņemot pretī lielisku komplektu nākotnei - Lonzo Bālu, Brendonu Ingramu, Džošu Hārtu, 4. izvēli 2019. gada draftā, 1. kārtas izvēles 2021., 2023., un 2024. gados. Drafta dienā, ‘'Pelicans'' veica maiņu ar ‘’Hawks’'- 4. (De’Andre Hanters) un 57. (Džordans Bouns) izvēle 2019. gada draftā un Salomons Hills uz ‘'Hawks'' pret 8.(Džaksons Hejs), 17. (Nikeils Aleksandrs-Vālkers) un 35. (Markos Lauzanda Silva) izvēli draftā, kā arī ‘'Cavaliers'' 1. kārtas izvēle 2020.gada draftā, kura ir aizsargāta no 1. līdz 10. izvēlei un, ja 2020.gadā Klīvlenda patur savu izvēli ,tad 2021. un 2022.gada neaizsargātas izvēles pāriet uz Ņūorleānu. Ar šo es domāju labo daudzgadīgā nozīmē. Tas no Deivida Grifina nebija viss. Ģenerālmenedžeris ieguva spēka uzbrucēju Dereku Feivorsu no ‘'Jazz'' samainot 2 2.kārtas izvēles un parakstīja līgumu ar vienu no labākajiem 3 punktu metējiem līgā- Dž. Dž. Rediku.


Tā pat kā Memfisai, Ņūorleānai bija precīzi 6% iespēja tikt pie 1. izvēles draftā. Komanda drafta loterijā ieguva tiesības izvēlēties pirmajiem, kas nozīmēja, ka ‘'Pelicans'' 99% gadījumos tiks pie jaunā Djūkas univeritātes supertalanta Ziona Vilijamsona, kurš tiek ļoti pielīdzināts NBA leģendai Čārlzam Bārklijam. Tā pat kā Bārklijs, Zions ir mazāka auguma nekā tipiskais centrs NBA, ar ļoti līdzīgu spēles stilu, kas ir pamatā uz spēka pielietošanu tiešā groza tuvumā. Izcilas atletiskās dotības, lielisks caurājienos. Daudz nav jārunā par šo spēlētāju, jo vairāk tiks redzami īsie klipi sociālajos tīklos no viņa spēlēm. Varu apsolīt, noteikti dzirdēsiet par Zionu sezonas laikā, jo ne velti spēlētājis ir pielīdzināms LeBronam Džeimsam.


Brendons Ingrams, Lonzo Bāls un Džošs Hārts. Foto: @nbatv | Twitter

Komanda jau ir uzlikta uz pareizajām sliedēm. Ļoti jauna komanda, ar milzīgu potenciālu. Ļoti iespējama vieta jau šī gada ‘’play-off’’, taču, protams, tikai kā 7. vai 8. komandai. No ieprekšējo komandu prieredzes- labāk iekļūt izslēgšanas spēlēs ar jaunu komandu, lai attīstītu pieredzi, kad jaunie spēlētāji jau būs sasnieguši savu labākos sportista karjeras fiziskos augstumus. Noteikti, viena no skatāmākajām komandām līgā būs tieši ‘’Pelicans''. Komanda pat ir izpelnījusies spēli Ziemassvētkos un 2019./20. gada sezonas pirmajā dienā.


Ņūorleānas ‘'Pelicans'' : A+


Sanantonio ‘'Spurs''


Komanda, kas ir kā paraugs citām komandām, kā būt vienai no respektākajām līgas frančīzēm. ‘'Spurs'' izslēgšanas spēlēs ir spēlējusi 22 sezonas pēc kārtas, kas ir atkārtots līgas rekords (22 sezonas - Sirakjūsas ‘’Nationals'' , vēlāk Filadelfijas ‘'76ers'' - 1950. gads- 1971.gads). Sanantonio vēl joprojām, pat pēc Pārkera, Dankana, Džinobili ēras, sagādā problēmas citām līgas komandām. ‘'Spurs'' ir jaunā, pārbūves ērā, taču komandai neinteresē pingponga bumbiņu rezultāti.


Treneris Gregs Popovičs bija uz jautājuma zīmes par potenciālo trenēšanu ‘'Spurs'' arī turpmākos gadus, taču pēc zaudējuma 1. kārtā pret ‘’Nuggets’’, ‘'Spurs'' pagarināja līgumu ar Gregu vēl uz 3 gadiem. 70 gadus jaunais treneris paliks par vislabāk apmaksātāko treneri līgā. Līgas avoti gan atgādina, ka jaunais līgums neizlēdz faktu, ka Popovičs pieņems lēmumu par trenēšanu nākamajās sezonās no gada uz gadu. ‘'Spurs'' asistents un bijušais spēlētājs Ime Udoka, kļūs par asistentu ‘'Sixers'' treneru korpusā, tas nozīmēja, ka ‘'Spurs'' ir jāmeklē jauns palīgs Popovičam. Par tādu kļūs leģendārais Tims Dankans, kurš arī beidzot karjeru NBA, trenējās un palika ‘'Spurs'' sistēmā. Popovičs komentēja: ,, Tas tikai būtu atbilstoši, ka pēc 19 gadu manas asistēšanas Timam, viņš labvēlīgi asistēs arī man. ‘'


Gregs Popovičs. Foto: sports.yahoo.com

Draftā ‘'Spurs'' bija divas 1. kārtas izvēles, 19. un 29. izvēle, kā arī 49. izvēle 2. kārtā, taču ilgam laikam jau paejot, saprotams, ka ‘'Spurs'' spēj atrast talantus arī 1. kārtas beigās un 2. kārtā. Tā notika gan ar leģendām Manu Džinobili, Toniju Pārkeru un Dežonte Mariju, Dereku Vaitu un Loniju Vālkeru III tagad, kuri ir liela sastāvdaļa no kā ‘'Spurs'' būvē komandu. Arī pats Popovičs māk pielietot katra spēlētāja spēcīgās puses un atvērt spēlētāja durvis uz solīdu NBA karjeru. Ar 19. izvēli izvēlējās horvātu Luku Samaniču no ‘’Barcelona'' sistēmas. Samaničs spēlēja arī U-18 Eiropas čempionātā, tepat, Latvijā, kur bija viens no Horvātijas līderiem. Spēlētājs ar labu metienu no āras, labi kustās bez bumbas saucajamā ‘'kustības'' uzbrukumā. Noteikti, spēlētājs, kuru ‘'Spurs'' varēs izaudzināt karjeras gaitā un izmantot, kad nepieciešams, jo spēles stils ļoti atbilst Sanantonio sistēmai. Ar 29. izvēli tika izvēlēts Kelodons Džonsons no Kentakī universitātes. Spēlētāja spēles stils ļoti atgādina Gereta Templa stilu - ir ļoti labs aizsargs, cīnās par bezkontroles bumbām, ļoti labs ātrajos uzbrukumos pēc paša savāktas atlēkošās bumbas aizsardzībā.


Komanda ir pagarinājusi līgumu ar uzbrucēju Rūdiju Geju uz 2 gadiem par 32 milijoniem, kurš atnes 15 līdz 22 punktus katrā spēlē un ļoti labi iederās pie ‘’Spurs'' sistematizētā uzbrukuma un, kā pats Popovičs arī atzina pēc 7. spēles zaudējuma, ka viņš cer, ka Rūdijs paliks komandā, jo ir spēlētājs, kurš var izmainīt spēles. Sanantonio arī parakstīja līgumu ar veterānu DeMari Kerolu. Kerols, kurš pagāšogad spēlēja ‘'Nets'' komandā, vidēji guva 11.1 punktu un savāca 5.2 atlēkušās bumbas pie groziem. Spēlētājs gan savā 10 gadu ilgajā karjerā nav pavadījis vairāk kā divus gadus kādā komandā. Lai parakstītu līgumu ar Kerolu (3 gadi, 21 milijoni), ‘'Spurs'' bija jāaizmaina Dāvis Bertāns. Dāvis tika aizmainītis uz Vašingtonas ‘’Wizards’'. Komanda bija gatava parakstīt līgumu ar bijušo ‘'Celtics'' uzbrucēju Markusu Morisu Sr. uz 2 gadiem par 20 miljoniem, taču Markuss pārdomāja un parakstīja līgumu ar ‘'Knicks'' uz 1 gadu, 15 miljoniem dolāru. Morisa vietā ‘'Spurs'' slēdza līgumu ar ‘'Nuggets'' bijušo spēka uzbrucēju Treju Lailsu.


Dežonte Marijs. Foto: Nathaniel S. Butler/Getty Images

‘'Spurs'' tiek atzīta kā viena no franšīzēm, kuru neuzskata par vienu no vadošajām līgā, lai arī ir izcīnijusi 5 titulus 22 gadu laikā. Šosezon no traumas atgrezīsies Dežonte Marijs, kurš pagājušosezon guva krustenisko saišu traumu un izlaida visu sezonu. ESPN basketbola guru uzskata, ka Marijam ir potenciāls kļūt par ‘’all-star’' kalibra spēlētāju. Marija ieguvums noteikti ļoti iepriecina ‘’Spurs’', jo komandas kodols ar DeMāru Derozanu, LeMarkusu Aldridžu, Dereku Vaitu un Dežonte Mariju verētu būt diezko neparocīgs citām komandām. Manās acīs, ‘'Spurs'' ir ‘’play-off’' komanda.Sanantonio ‘’Spurs’’: B


 

Drīzumā gaidiet beidzamo daļu!